Skocz do zawartości

Czy zmiana windowsa 32bit na 64 jest legalna?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wujaszekcarlos,

Recommended Posts

Cześć. Zobaczyłem w sieci ten poradnik:

http://www.chip.pl/artykuly/porady/2011/09/przesiadka-na-64-bity.-legalnie-i-za-darmo

 

I tak jakoś nie mampewności co do niego, czy naprawdę da się tak zmienić windowsa? Czy ten klucz od 32bit będzie pasował czy trza zadzwonić do microsoft i jak ja podam ten kod to oni go zdezaktywują i podadzą nowy klucz 64bit? I wtedy wystarczy tylko zainstalować na komputerze wklepać ten kod i będzie działało?

 

I skąd pobrać instalkę 64bit ze strony producenta bo coś te linki z poradnika nie działają  :/

 

 

A jeśli chciałbym kupić Windowsa stąd:
http://allegro.pl/windows-7-home-premium-32-64bit-pl-coa-oem-fvat23-i5502123109.html

 

to jest to tylko klucz prawda? czyli skąd bym musiał wziąć instalkę?\

 

Ew.

http://allegro.pl/windows-7-home-premium-64bit-sp1-pl-oem-fvat23-i5510080716.html

tutaj jest już płytka więc wystarczy zainstalować?

Edytowane przez ErroorrE
Link to post
Share on other sites

miałem ten sam problem kilka miesięcy temu i dzwoniłem z tym do M$. sprawa wygląda tak. wszystko zależy co masz napisane na naklejce. jeśli masz tam podane np.: "windows 7 profesional" i tyle, to możesz tego klucza używać na dowolnej wersji bitowej(x86 czy x64). jeżeli zaś masz na naklejce "windows 7 profesional 32bit" to tylko i wyłącznie możesz aktywować system taki jaki masz na naklejce.

 

mówię tutaj tylko o wersjach x86/x64, a nie o OEM/BOX bo tutaj zasady są inne

 

płytę? płytę możesz skądkolwiek pobrać i sam nośnik nie jest w żaden sposób limitowany/ograniczany. M$ interesuje tylko żebyś aktywował swój klucz a nie użył jakiegoś aktywatora

Link to post
Share on other sites

Niskie ceny o tym świadczą. Są to systemy (numery) przypisane do czegoś albo kogoś (student,uczeń...).Te dopiski o przepisach w UE to można sobie o kant d...py potłóc.To co napisałem jest wynikiem moich paromiesięcznych poszukiwań odpowiedzi na pytanie: Dlaczego tak tanio? Nie znaczy to również,że każdy z tych systemów nie ruszy albo będą inne kłopoty.Niekoniecznie.Pozostaje świadomość użytkownika.Święty to ja nie jestem a mój pierwszy legalny system to był Windows 7 prof.

Link to post
Share on other sites

Osoby które zakładają po raz kolejny temat pod tytułem "kupię windowsa za 59zł będę fajny" powinny w pierwszej kolejności poszukać poradników "jak efektywnie szukać odpowiedzi na problemy w internecie"

Wałkowane było X razy, systemy, programy typu office sprzedawane na allegro pochodzą albo z dystrybucji szkolnych, oświatowych bądź z upadłych firm. Więc produkty były już aktywowane. Dyrektywy unijne na które powołują się sprzedawcy NIE dotyczą systemów operacyjnych, pakietów M$ i tym podobnych... ( Z tego co mi wiadomo dotyczą, Pakietów office dla firm ale od Office2013 OEM)

To że ktoś napisał że jest to super oryginalne i wystawia Fakturę, nie oznacza to że jest to legalna firma. Każdy Ci może napisać że wystawia FV też Ci mogę wystawić z PDF i wysłać. Zadaj pytanie czy wyśle Ci FV z pieczątką i podpisem, a może certyfikat od M$ którego nigdy nie widział na oczy. Niech Ci napisze skąd ma klucze. Zwróć uwagę że  95% sprzedawców pakietów M$ czy innych programów z dumpingowymi cenami posiada mało komentarzy i jest bardzo świeżymi kontami. Nie ma sklepów które były by rok dwa....

Jaki interes ma sprzedawca sprzedając produkt 5x taniej niż cena rynkowa. Może i aktywujesz jak po180 dniach (tyle wynosi okres sprawdzania okresowego) klucz wygasa i jest NIE LEGALNY, do kogo pójdziesz do mamy po kolejne 99 zł...

Denerwuje mnie takie "polaczkowe podejście do tematu, tanio to dobre" ,a później płacz i pretensje do świata że oszukali mnie MAMO....

Odłóż miesięcznie po 35zł przez rok i kupisz w pełni oryginalny system z możliwością przenoszenia z gwarancją wieczystą...

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Albo czas na przesiadkę na Linuxa :D 5 lat temu zacząłem korzystać tylko z legalnego oprogramowania nie płacąc ani grosza i jestem zadowolony. Ale nie będę tu więcej "agitował" bo jak znam życie to mało kto nawet chce spróbować.

Link to post
Share on other sites

Albo czas na przesiadkę na Linuxa :D 5 lat temu zacząłem korzystać tylko z legalnego oprogramowania nie płacąc ani grosza i jestem zadowolony. Ale nie będę tu więcej "agitował" bo jak znam życie to mało kto nawet chce spróbować.

Nie chcę linuxa, mam takie na komputerach w świetlicy zarówno ubuntu jak i fedora i podziękuję.

 

Windows 10 bedzie za darmo, zainstaluj wersje testową. A potem przejdziesz na oryginalną za free.

To zadziała? Pomyślałem, że może spróbuję https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-8-1-enterprisetego a w 90 dni nazbieram na Windows 7.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, uważam że tam został już chyba wyczerpany. Czasami jest mi wstyd jak widzę polaka, który za wszelką cenę chce coś kupić tanio i żeby było dobre i żeby było z gwarancją ....

Wszelkie dywagacje na ten temat nie mają sensu, albo idziesz do mamy i prosisz o wyższe kieszonkowe albo odmawiasz sobie słodyczy na rok tyle w temacie. A koledze 1234567890 chodziło raczej o zainstalowanie pirata i zaktualizowanie go za free do win10 co nie będzie miało miejsca, ktoś puścił w sieć informację i każdy chwycił jak młody pelikan

Edytowane przez wujaszekcarlos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Słodycze jadam jedynie na święta i nie mam możliwości poproszenia o większe kieszonkowe. W ogóle nie dostaję kieszonkowych. Dostać jakąś kasę mogę dostać tylko na święta i urodziny średnio 500 zł rocznie. Oblicz ile musiałem na ten komputer zbierać. Nie jest lekko więc oszczędź sobie takich gadek. Po prostu chciałem trochę oszczędzić, to wszystko ale już zrozumiałem po twoim poście, że raczej takie windowsy z allegro nie są dobrą sprawą i zainstaluję darmowego windowsa na 90 dni a w te 3 miesiące jakoś obłagam rodziców na nowego windowsa. Tyle w temacie. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

@up - Myślę,że większość tutaj cię rozumie i nie obrażaj się. Ja mogę powiedzieć,że kiedyś wiele lat leciałem na piratach,bo system kosztował prawie tyle co moja renta (powypadkowa).Dopiero win7 kupiłem ale kosztowało mnie to sporo wyrzeczeń,z tym,że nie żałuję.Było mi łatwiej bo bank mi pożyczył mimo nikłych dochodów. Mam nadzieję,że w końcu ci się to uda.Za to co powiem być może mi się dostanie tutaj, ale po co wydawać pieniądze na i tak pirata lub wersją ograniczoną?

http://www.microsoftstore.com/store/mseea1/pl_PL/DisplayStudentTermsAndConditionsPage/ -  poczytaj,może tu jakieś rozwiązanie tańsze znajdziesz.Pozdrawiam


http://www.microsoftstore.com/store/mseea1/pl_PL/DisplayStudentTermsAndConditionsPage/

Poczytaj,poszukaj,może tu coś znajdziesz...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wybacz, że Cię zaatakowałem ale temat wałkowany raz na dwa tygodnie... wystarczy użyć opcji szukaj.

Oszczędzić można na maśle w żabce ma wielosztukach. Zadaj sobie proste pytanie dlaczego nie powinno się jeździć po 10 letniego passata 1,9TDI z przebiegiem 100 000 km proste od Niemca , jeździł staruszek po bułki..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...