Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-256gb-pcie-m2-bulk-mzhpv256hdgl-00000-721987

Czy to jest dobry wybór?

Wyczytałem, że nie każde złącze M.2 jest wstanie w 100% obsłużyć ten dysk, ale to dotyczyło adaptera na PCI Express. Czy każde złącze M.2 zamontowane na mobo pozwoli na rozwinięcie skrzydeł temu dyskowi?

I ostatnia sprawa - podobno jest kilka wersji tego dysku i nie każda umożliwi zainstalowanie na nim systemu i bootowanie się z niego. Wiecie coś o tym?

A może inny dysk z tak interesującymi transferami jest lepszym rozwiązaniem w cenie do 1000zł?

Link to post
Share on other sites

Dlaczego 2x MX200 będzie lepszym rozwiązaniem? Nie wykorzystam (nie zauważę) szybkości zaproponowanego na początku dysku? Na 500 GB nie zależy mi tak bardzo. "Napaliłem" się natomiast na transfery tego samsunga, tylko czy one nie wyglądają tak rewelacyjnie tylko na "papierze".

Zestaw mam taki.

http://forum.benchmark.pl/topic/180895-komputer-do-projekowania-w-cad/?do=findComment&comment=1881292

Przymierzam się do złożenia jednostki, a że w budżecie mam dodatkowy 1k zł, to postanowiłem go na szybki dysk przeznaczyć

Link to post
Share on other sites

Skoro do modelowania 3D obstajesz za 8GB RAM to zakup tego SSD mija się z celem. 

W 3ds max i CAD liczy się procesor i RAM, a także GPU o ile używasz do renderingu V-ray RT. 

http://www.tweaktown.com/reviews/7181/samsung-sm951-nvme-2-pcie-256gb-ssd-review/index5.html

Mimo wszystko i tak nie wykorzystasz potencjału tego SSD.

Skup się na jak najwyżej taktowanym rdzeniu w Cadzie i pamięci 2x8GB na początek, później dokładasz kolejne kości. Tutaj wystarczy jeden Crucial MX200 za ~420zł instalujesz na nim system i soft i masz głowę spokojną. Te programy siedzą na mocno na CPU i tak jak Kajtek Cię pokierował i7 4790K + OC.

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem w tamtym temacie nigdy nie zaobserwowałem większego niż 4GB zapotrzebowania na RAM.

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź. Czy jeśli będą to dwie kości po 8GB, to zakup tego Samsunga lub RAID0 będzie bardziej wskazany niż 2x4GB lub 4x2GB?

Co z plikiem wymiany? Czy komputer nie będzie działał/reagował szybciej jeśli będzie umieszczony na bardzo szybkim dysku lub RAID0? Przy czym Samsung ze swoimi transferami będzie dawał szybszy (jak myślę) dostęp do niego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...