Skocz do zawartości

Problem po updacie Biosu Karty Grafucznej


Recommended Posts

Instalowałeś BIOS czy sterowniki do karty graficznej?. Trzymaj F8 przy starcie i w nowym okienku "Ostatnia dobra znana konfiguracja". Sprawdź czy ekran jest ustawiony na ten sam tryb co podłączony(przycisk input na monitorze), jeśli masz integre podłącz pod nią i tym wyczyść sterowniki karty graficznej a następnie wgraj na nowo. Jak nic nie pomoże, pisz.

Link to post
Share on other sites

Jeśli instalowałeś bios to wgrywasz na pendrive starszą wersje i robisz aktualizacje. Jeśli wkładasz nową kartę to masz duże szanse, że nie zadziała ten układ. Ściągnij program podany wyżej i na starej grafice odinstaluj sterowniki karty graficznej a po przeniesieniu kart zainstaluj nowe.

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

Flash'ując bios karty używałeś gotowców czy własnoręcznie zrobiłeś? Chodzi mi o zgodność z ramem i modelem karty a brak adaptera to prawdopodobnie problemy ze sterownikami. Sprawdź w menedżerze urządzeń czy nie masz wykrzyknika przy adapterze jeśli tak to deinstalacja i na nowo wgrywanie sterowników. 

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

Innego slota nie mam, probowalem wykonac to co wyslales ale ten sam error i adapter not found. Wiatrak karty kreci sie gdy podlacze 6pinowe zasilanie ale wtedy komp nie przechodzi POSTU. Natomiast gdy tego zasilania nie podlacze to wiatrak sie nie kreci, komp "pika" i moge podlaczyc monitor pod integre, no ale nadal ten sam error , karty jakby w ogole nie bylo.

Link to post
Share on other sites

W takim razie nie wykonałeś tego co chciałem bo obecny slot który masz jest bezużyteczny dla karty bo odwołuje się do uszkodzonego biosu więc albo oddajesz kartę na gwarancje o ile jeszcze masz albo do naprawy ew. u kolegi naprawić. Jesteś uziemiony obecnie i na obecnym sprzęcie nic nie zrobisz.

Link to post
Share on other sites

Wielkieeee dzięki za poświęcenie czasu!!! Wszystkie twoje rady są pomocne, jeszcze raz dzięki. Jeszcze ostatnie pytanie :D

Czy istnieje ryzyko uszkodzenia komputera w którym będe próbował odblokować moją kartę?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Czy istnieje ryzyko uszkodzenia komputera w którym będe próbował odblokować moją kartę?

 

 

Nie,ale prawdopodobnie będziesz musiał wykonać usunięcie sterowników i adapterów karty na nowym sprzęcie(tak jak podane jest w linku) i wgrać podstawowy bios a później możesz wrócić do flashowania u siebie. Z reguły wszystko powinno pójść automatycznie bez usuwania.

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...