Skocz do zawartości

Słuchawki studyjne wokół-uszne do 150zł


Recommended Posts

Witam !

Planuję zakup nowych słuchawek do domowego studia . Muzyka jaką się zajmuję to rock ,metal a nawet pop i jazz .Chciałbym żeby były to słuchawki wokół-uszne ,ponieważ aktualnie używam nausznych Rolandów i są strasznie niewygodne ,po kilku godz. strasznie bolą uszy (może to wina złych słuchawek ...). Chciałbym (w miarę możliwości ) aby słuchawki miały fajne basowe brzmienie , lecz jeżeli do tej kwoty tego nie da się uzyskać z jasnym brzmieniem . 

Budżet to +/- 150 zł .

Używam zewnętrznego interfejsu Line 6 ux2 i Focusrite scarlett . 

 

Czytałem temat "Polecane słuchawki nauszne 2015r."  i znalazłem tam takie Superlux HD661 (tylko nigdzie nie pisze jak one brzmią ) . 

 

Za każdą odpowiedź dziękuję :)

 
Link to post
Share on other sites

Jeżeli kupisz basowe słuchawki to Twoje mixy/produkcje będą miały tego basu mniej, właśnie przez takie słuchawki.

Najtańsze słuchawki do studia jakie znam to HM5. Bardzo równe pasmo, a Ty takiego powinieneś szukać.

Link to post
Share on other sites

Trochę drogie są . Tak wiem , że do studia najlepsze są słuchawki zrównoważone z równym pasmem ale własnie tak jak napisałeś najtańsze to hm5 za 490zł .

Kasa jaką dysponuje to max 180 zł i chciałbym żeby słuchawki miały jak najlepszy dźwięk i nadawały się do porobienia muzyki . Nie szukam bardzo drogich słuchawek , ponieważ mam dobre monitory , ale niekiedy trzeba też coś porobić w ciszy .

Link to post
Share on other sites
Tak wiem , że do studia najlepsze są słuchawki zrównoważone z równym pasmem ale własnie tak jak napisałeś najtańsze to hm5 za 490zł .

przeważnie tak piszą osoby, które nigdy nic nie nagrywały. To jaka charakterystyka zależy tylko i wyłącznie od preferencji, a nie jakiś dziwnych internetowych teorii ale faktem jest aby za bardzo nie ubarwiały prezentując w wielu pasmach naturalniejszą i bardzo detaliczną stronę nagrań. Tudzież pozostały sprzęt  bardzo ważny. Normalnie bym ci polecił dołożenie do używanych legendarnych już DT150 za 300-350zł ale nie wiem czy napędzi je porządnie twój interfejs.W każdym bądź razie bardzo cenione w wielu studiach nagraniowych o rożnych gatunkach.

 

HD681oraz 668B(tu mniej basu) nadadzą się na początek dla ciebie (i tak nie lepszego od superluxów w tej cenie nie kupisz). Z zamkniętych polecić jeszcze można HD669 i HD-660.W wielu studiach używa się więcej jak jednej słuchawki, bo każde z nich pozwala się skupić na czymś innym.

Link to post
Share on other sites

To, co wypłodzi na HD681, 668B, 669, HD660 potem będzie musiał poprawić na monitorach. Jaki w tym sens? Polecam słuchawki, które wiem, że się nadają, DT150 mają bogaty bas, to się odbije na nagraniu. Na mp3store mamy nismovskiego, który nagrywa i tworzy w studiu. Spora ilość sprzętu mu się przewinęła z racji zawodu i sam stwierdził, że HM5 to takie słuchawki, które pozwalają pracować efektywnie. No chyba, że ktoś się tylko bawi w nagrania.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

fexxer ja nie pracuje w tym zawodzie tylko nagrywam sobie zaledwie bas , gitarę i pianino dla własnych potrzeb więc nie potrzebuję słuchawek drogich ,wystarczą mi takie o jakich wspomniał adivxv5.

 

Wracam do mojego poprzedniego wyż.wym. pytania :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...