Skocz do zawartości

Nowy komputer nie włącza się


Recommended Posts

Witam.

Dostałem dzisiaj przesyłkę z częściami do nowego kompa. Specyfikacja:

Karta graficzna MSI GeForce GTX 960

Płyta główna MSI Z97-G43

Procesor Intel Core i5-4690K

RAM Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3

Zasilacze sprawdzałem dwa - Enermax 750W i Chieftec 600W, bez znaczenia bo zdecydowanie nie zasilacz jest problemem.

 

Problem w tym, że po kliknięciu zasilania nic się nie dzieje, kompletnie nic. Wyjąłem grafikę i ram, nadal to samo. Podpinam oba zasilacze na zmianę ale ciągle to samo. W zasadzie nie wiem czy jest sens pisać tutaj bo prawdopodobnie po prostu jest uszkodzona płyta główna, ale i tak w weekend nic nie zdziałam a może akurat ktoś coś ciekawego podpowie. Nie wiem nawet jak zdiagnozować co dokładnie jest problemem. Wszelkie sugestie mile widziane.

Link to post
Share on other sites

Obudowę mam bardzo nietypową, ale to nie ma znaczenia. Zasilanie płyty głównej i procka nie da się podpiąć źle. Odłączyłem wszystkie te małe kabelki i podpiąłem z innej obudowy przycisk Power który wiem że działa :P Chyba że źle są opisane piny w instrukcji płyty głównej, ale nie sądzę. Więc podłączam przycisk do 2 pinów od zasilania ale nie daje to rozruchu.

Link to post
Share on other sites

Na 90 % źle podpinasz styki dlatego dokładniej obejrzyj czy na płycie na ma oznaczeń a nie sugeruj się instrukcją ,Można to w ogóle obejść włączając na krótko bez użycia przycisku, jeżeli wszystko jest dobrze podpięte ale to dopiero jak sprawdzisz czy dobrze podpinasz przycisk power. 

Link to post
Share on other sites

To samo mi koledzy mówią no ale dużej filozofii tam nie ma, musiałby być błąd w dwóch instrukcjach. Pytanie czy to bezpieczne żeby podpinać przycisk do innych pinów? Bo mogę spróbować wszystkie możliwe kombinacje ale nie wiem czy nie da się w ten sposób nabroić. Upewnię się czy w dobrą stronę wkładałem wtyczkę. / Upewniłem się, przycisk włącznika podpinam dobrze.

Edytowane przez speak2me
Link to post
Share on other sites

Jak masz tylko to to wszystkie wtyki od power reset itp odepnij. Weź sróbokręt dotknij nim obudowy, sam ręką też się jej złap, później znajdź 2 styki odpowiedzialne za power i na krótką chwilę je że sobą zewrzyj, komp powinien wystartować

Link to post
Share on other sites

@owoce morza Sorki że zdjęcia słabe ale nie po ciemku trudno zrobić nie wyjmując z obudowy. No ale widać mimo wszystko że jest pusty pin i obok wpięty przycisk napisem w drugą stronę tak jak Power SW na załączonym przez Ciebie obrazku.

 

@Remus już wcześniej próbowałem zwierać piny, zrobiłem to co napisałeś ale nic to nie dało.

 

Komp po prostu zachowuje się jakby nie był nawet podłączony do prądu. Da się jakoś sprawdzić czy w ogóle jest napięcie na płycie głównej? Chociaż obstawiam że może być zepsuty ten 24pinowy wtyk i dlatego jest trup. Nie wiem czy mogę to jakoś zdiagnozować sam czy kontaktować się ze sprzedawcą?

Link to post
Share on other sites

Gdzieś w instrukcji powinno być wskazane miejsce dla sond pomiarowych na płycie aby sprawdzić napięcie, ale puki co nigdy tak napięcia nie sprawdzałem :D Nie mniej jednak jest to rozwiązanie serwisowe i na pewno działa. 

Link to post
Share on other sites

Co słychać z głośniczka systemowego? Masz speakera ?

Wiem, że to oczywiste, ale pytam podłączyłeś 8pin i 24pin do mobo i 6pin i 8pin do grafiki?

W zależnosci jaka masz tam faze. Pamiec ram w odpowiednie banki włożona ? CPU dobrze włożyłeś.

Link to post
Share on other sites

@owoce morza grafikę wyjąłem zupełnie żeby wyeliminować jej usterkę chociaż pewnie nawet gdyby była uszkodzona to nie powstrzymałaby komputera przed włączeniem się. Zasilanie do płyty wpiąłem dobrze bo nawet jakbym się postarał to po prostu nie da się tego zrobić źle :D Ram włożony w 2 i 4 zlot tak jak zaleca producent ale próbowałem też odpalić bez ramu. Procesora źle włożyć też się nie da, dopasowałem dołki do górek i cała filozofia ;)

 

@Damian47PL nie rozumiem, dajesz mi sposób na odpalenie zasilacza a przecież problem tkwi w samym komputerze a nie w zasilaczu.

 

@matekow wychodzę teraz z domu ale spróbuję odpalić poza obudową jak wrócę. Kabel zasilający jest na sto procent dobry bo mam 2 zasilacze do testowania i jeden z nich jest na bank sprawny bo zasila stary komputer.

Link to post
Share on other sites

 

@Damian47PL nie rozumiem, dajesz mi sposób na odpalenie zasilacza a przecież problem tkwi w samym komputerze a nie w zasilaczu.

 

 

Pisałeś, że nie możesz uruchomić komputera przyciskiem, tak? Więc proponuje inny sposób odpalenia komputera. Zwierając czarny z zielonym odpalasz zasilacz, więc co za tym idzie zaczyna podawać prąd. Dalej idąc tym tokiem myślenia komputer powinien wystartować. Jeżeli po zwarciu kabli nic się nie stanie to znaczy, że winowajcą jest zasilacz. 

Edytowane przez Damian47PL
Link to post
Share on other sites

Ja bym tej płyty tak szybko nie skreślał. Nie wiem też czemu płyta ma być winna, a nie np. zasilacz. Wyjmij wszystko z budy, tak jak ktoś radził, i spróbuj poza nią odpalić. Samą gołą płytę możesz spróbować "odpalić". Jak lampki się na niej zapalą i wiatrak w zasilaczu się kręci to znak, że żyje.

Link to post
Share on other sites

Damian. powiedz mi, skoro ma 2 zasilacze, w tym jeden na 100 % sprawny, po co ma to robić ? Żeby uszkodzić płytę główną ? Wpinasz w płytę która ma np. gdzieś na styku obudowy zwarcie, wtyczkę i próbujesz do skutku aż co osiągniesz bo nie rozumiem ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...