Skocz do zawartości

Komputer wyłączył się" na amen"


Recommended Posts

Witajcie.

Poskladalem komputer z używanych (po czesci) podzespołów, komputer po złożeniu włączyłem, wszystko ładnie odpaliło i grafika i procek i ram i zasilacz, dysk, cd-room, speaker dał głos.

Tyle, ze wsadziłem dysk ze starego kompa i wiadomo, próbował Windows się naprawić a na samym początku przeniosło mnie do ustawień biosa. po tym dwa razy przeniosło mnie do naprawy windowsa a po każdym reset/blue screen na ułamek sekundy. aż 3ci razy komputer się wyłączył i nic nie działa.

 

do kompa włożyłem grafikę ze starego kompa bo chciałem sprawdzić czy wgl ruszy.

Dostałem informacje od informatyka ze mogłem spalić gniazdo PCI x16 przez włożenie starej grafy do nowego kompa, co o tym myślicie? i co możecie mi doradzić, zajechałem płytę główną?

 

 

podzespoły :

-Buda :thermaltake urban s31,

-Płyta główna : M5A99FX 2.0 PRO

-Procesor : AMD FX-8350

-Grafika : GAINWARD 9600gt 512mb (działa w PCI x16)

-Ram : Hyperx fury 8gb 1866 cl10

-Zasilacz : Enermax Revolution Xt 630W

-HDD: Seagate Barracuda

 

Sprawdzajac co działa :

na pewno działa zasilacz bo po połączeniu spinaczem pinow działa .

stara grafika jak i hdd działają w starym kompie, ram tez na pewno działa. pozostaje procek i mobo.

aha i dodatkowo świeci się zielona lampka na mobo po włączeniu zasilacza.

 

Komputer nie reaguje na przycisk włączania, zero ruchów wiatraków i czegokolwiek.

 

 

Komputer działał z 15 minut przed wyłączeniem się i odzyskiwal niby windowsa do tego ciągle świeciła się dioda na czerwono- "booting" jeśli to cos da.

 

z góry dziękuję za pomoc ;)

 

Edytowane przez shack123
Link to post
Share on other sites

 

 

Dostałem informacje od informatyka ze mogłem spalić gniazdo PCI x16 przez włożenie starej grafy do nowego kompa,

Zmień informatyka.

 

Próbowałeś resetować bios? Wszystkie kable podpięte? Może coś się wysunęło. Sprawdź je. W szczególności 24pin ATX i 8pin EPS.

Link to post
Share on other sites

Tylko z odpieta grafiką.

 

z innym zasilaczem komp tez nie działa a mój zasilacz w innym uruchamia wszystko jak powinno także coś z mobo na 100%.

30 min temu informatyk wziął do sprawdzenia i zobaczymy co wyjdzie. Narazie straszy mnie ze grafika zabiła mobo prawdopodobnie, ale w to szczerze wątpię.

mobo to nie badziewie tylko jedna z lepszych/ najlepszych z Asusa pod am3+, do tego grafika czy stara czy nowa i tak jest na PCI-E x16 wiec myślę że grafika nie ma na to wpływu.

 

Jakie są szanse, że np. komputer załapał sterowniki ze starego kompa i nie chce się włączyć?

 

i czy jeśli odpialbym grafikę i dysk to czy cokolwiek miałoby dać oznaki życia? wentylator z proca by się kręcił lub coś?

bez grafiki nawet nie" piszczal" czy cokolwiek w środku.

 

A chyba reset biosa, jeśli dysk jest ciągle podłączony nic nie da? (czy może jednak da)

Link to post
Share on other sites

Witam

Według mnie skoro wszystko jest sprawne zostaje tylko włącznik w obudowie.

Odepnij go od płyty głównej i w miejscu gdzie był podłączony zewrzyj dwa piny odpowiadające za start plyty.

Jeżeli to zadziała to mamy winowajce :D

 

A informatyk to chyba cośik zjarał...

Edytowane przez szafa_23
Link to post
Share on other sites

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi ;).

Podzespoły nowe ,dysk twardy stary ze starym systemem etc. nie miałem gdzie wczoraj już systemu robić i chciałem tylko odpalić zobaczyć czy bd trybic .także nowego systemu na nowych podzespołach nie instalowałem. kilka razy z dysku komp próbował naprawić win 7 ale jak wiadomo nie ma takiej możliwości aż po kilku razach się wyłączył I amen.

wszystko wczoraj działało jak powinno bo komp działał jakieś 15 minut.

obudowa nówka sztuka :(, ale kto wie...

czyli do sprawdzenia płyta bez grafiki i podpiętego dysku a jeśli nie tak to spróbować połączyć piny z powera.

 

czego powinienem oczekiwać, ruchów wiatraka procesora czy speaker da głos? czy jak.

 

Informatyk to znajomy trochę starszej daty ale długo w tym siedzi miał swój serwis i sklep komputerowy ale kto wie :D. tez mi się wydaje, że nie ma ku.wa możliwości żeby grafika popsuła mobo ^^

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zewrzesz piny powera płyta powinna wystartować a z nią wiatraki i inne gadżety.

jak reakcji nie będzie to padła płyta albo co innego.


a i system niema nic wspólnego ze startem komputera pierw bios a później cała reszta.

Link to post
Share on other sites

 

Moi drodzy mam jeszcze jedno/ dwa pytania.Czy płyta główna uruchomi się bez procesora/pamięci ram - mysle nad tym czy uszkodzil sie procesor lub ram i kolejne pytanie...Znalazłem informacje, ze w płytach głównych Asusa mogą nie działać nowsze procesory - bulldozery, jeśli płyta ma wgranego starego biosa i należy wsadzic starszy procesor po czym aktualizować biosa. Czy przez to płyta mogła "paść" ? albo włączyć się na chwilę komputer po czym wyłączyć- wylapujac nowy procesor? i czy jest możliwość zdiagnozowania co padło w mobo? i jeśli tak to w jaki sposób?

 

Edytowane przez shack123
Link to post
Share on other sites

Czyli jeśli padł procesor to płyta nie da oznak życia? czy chociaż da oznaki typu zakręcona wiatrakami z czegokolwiek?

 

na pinach z procesora od spodu juz po zakupie (uzywka 2 lata gwarancji)

miałem jakieś czarne/szare naloty nie qiem co to jest bo trochę strach to ruszać, z jednego pinu na samym brzegu próbowałem pałeczkę jak najdelikatniej dotknąć i nalot ten został na patyczku kosmetycznym.

zastanawiam się czy może przez procesor nie działa mobo?

 

ale chyba byłyby jakiekolwiek oznaki życia, a jeśli padła płyta to niewiadomo dlaczego, nic się nie odbarwilo nic nie śmierdzi ani nie zmieniło struktury. mostki były nieruszane.

 

myślę poważnie nad naprawą tej płyty ale nie qiem czy się podejmować( w dobrym serwisie )

 

Edytowane przez shack123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...