Skocz do zawartości

Pytania odnośnie łucznictwa.


Recommended Posts

Witam!!!

 

Może jest ktoś tutaj, kto interesuje się łucznictwem i mógłby mnie wprowadzić do tego sportu :). Ostatnio zaczęło mi sie bardzo podobać, i chciałbym je zacząć trenować, lecz tutaj pojawiaja sie kila pytań:

 

- Czy jest to sport który można trenowac samemu w domu, ponieważ u mnie w mieście nie ma takich punktów gdzie się tym zajmują.

 

- Czy jest to drogi sport? Ile bym musiał wydać na start na najważniejsze rzeczy?

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Z Nowego Sącz :), lecz na razie tak się zastanawiam nad tym sportem :D, i chciałbym samemu spróbować sił w domu :), bo na razie nie mam czasu na dodatkowe lekcje :), moze w późniejszym okresie. Jak na razie to bardziej zależy na tym, czy ktoś tutaj też jest łucznikiem, albo był i wie ile bym musiał na start włożyć w najpotrzebniejsze rzeczy, i co to by musiało być :).

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem, to bez porządnego wprowadzenia, nauki postawy i podstawowych zasad, to ciężko jest zacząć. Najlepszą opcją jest zapisanie się gdzieś na sekcję łuczniczą, gdzie początkowo możesz korzystać z udostępnionego sprzętu. Jeżeli nie masz takiej możliwości, to może poszukaj kogoś w swojej okolicy, kto miał z łukiem do czynienia i mógłby Ci kilku podstawowych lekcji udzielić.

 

Sam łuk można kupić niedrogo, są klasyczne (od 300 zł) i bloczkowe (niestety dużo droższe, które mają dużo większego kopa i wymagają mniej siły do naciągnięcia cięciwy).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Eh, to na razie będę się musiał z tym sportem wstrzymać, bo jednak w mojej okolicy nie słyszałem o kimś kto prowadzi takie lekcje, no ale moze kiedyś się coś pojawi to będę dalej o tym myślał :), wiec chyba będę musiał znaleźc sobie jakieś inne hobby na wakacje :D, jak na razie dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Bez klubu/nauczyciela nie ma co zaczynać

 

Obecnie jestem bez łuku, ale przestrzelałem parę ładnych lat życia.

Łucznictwo to ciężki i bardzo techniczny sport. Bez wyrobionych nawyków nie postrzelasz, bez osoby krora pokaze Ci co i jak i będzie wyłapywać Twoje błędy przez...dlugi czas ;) nie nabędziesz nawyków.

sam sprzęt nie jest kosmicznie drogi ale do tanich nie należy. Za kolpetny zestaw Cartela phantom z plnym oprzyrządowaniem (stabilizatory, celownik, Button) trza liczyć z 850-1000 pln. Do strzelania nada się idealnie. Do tego dochodzi kolczan, z 5-6 strzał (ok 20-30pln sztuka) ochrona palców i przedramienia. Kupując wsio w jednym sklepie w 1000-1100 powinieneś sie zamknąć ze wszystkim. Czy można w domu trenować?? Jak masz duuuza działkę, gdzie wiesz że NIKOMU nie zrobisz krzywdy to tak. W innym przypadku chyba nie trzeba mówić. Tak czy inaczej, bez trenera i dziesiatek godzin ćwiczenia w domu bez luku, nie ma co wydawać niemałej kasy na sprzęt

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

A polecacie może jakieś konkretne modele łuków dla początkujących? Chcemy z tatą kupić łuk i postrzelać na działce, ale tata uparł się na bloczkowy. Nie chcemy wydawać za dużo na początek bo to tylko tak rekreacyjnie a miałem okazję strzelać z łuku Crosman Elkhorn i szczerze mówiąc liczyłem, że będzie troszkę lepszy...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...