Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, miesiąc temu zmieniłem w mojej karcie graficznej chłodzenie z referencyjnego na Accelero Cooling Xtreme 3. Na początek mój sprzęt:

 

CPU: I7 3770k @4,5 GHz + Scyhe Ninja 3

GPU: Sapphire R9 290 Referent -> Accelero Cooling Xtreme 3 (Standardowe Taktowania)

RAM: Patriot Viper 3 1600MHz CL9 2 x 4GB

PSU: OCZ 600W

MOBO: MSI Z77-GD55

SSD: Crucial MX100 256GB

HDD: WD 4TB

Buda otwarta jakiś Cooler Master tani

 

Problemów mam kilka z tym sprzętem:

 

1. Po zmianie chłodzenia karta zaczęła wydawać ultradźwięki.  Chyba nie są to cewki, bo wcześniej nie było takiego problemu, jednak nie jestem w stanie powiedzieć na sto procent. Rozwiązaniem problemu jest zwiększenie Fan Speed na 100%. Wtedy dziwne dźwięki ustępują.

 

2. Na standardowym chłodzeniu w Armie 3 miałem czasami artefakty. Liczyłem, że ustąpią po wymianie chłodzenia, jednak tak się nie stało. Dodatkowo, czasami na środku ekranu pojawia się taki mały biały kwardacik (może 100x100 pikseli) i miga. Występuje to zazwyczaj w grach. Po chwili znika.

 

3. Ostatni problem jest chyba najbardziej wkurzający. Kilka dni temu zaczął mi się zawieszać ekran, po czym wyskakuje komunikat: Sterownik ekranu AMD przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. Dzieje się to tylko i wyłącznie gdy korzystam z przeglądarki/ na pulpicie. W grach, gram głównie w CSGO, nie występuje w ogóle. Dodatkowo, gdy w tle mam odpaloną jakąś grę wydaje mi się, że występuje rzadziej. Problem pojawił się nagle, to znaczy nie aktualizowałem sterowników w tym czasie.

 

Karta się nie przegrzewa, ponieważ wiatraki chodzą na 100 procent i w CSGO max temperatura po 3 godzinach grania to jakieś 45 stopni rdzeń i 40 sekcja zasilania (według GPU-Z).

 

Co do błędu steerownika, to szukałem w googlach i próbowałem kilku rzeczy, ale żadna nie pomogła. Aktualizowałem sterowniki, aktualnie Beta 15.5 oraz wyłączyłem przyspieszenie sprzętowe we flashu.

 

Jakieś pomysły?

 

 

Link to post
Share on other sites

No gwarancja była, jednak raczej już jej nie ma. Dodatkowo radiatorki na VRAM były klejone, więc raczej nie mogę zmienić chłodzenia na poprzednie.

 

@Edit:

 

Nie macie pomysłów nawet na ten problem ze sterownikami?

Edytowane przez domi675
Link to post
Share on other sites

Możesz obniżyć taktowanie rdzenia np 10-20mhz i zobacz czy coś pomoże. Ewentualnie jak temperatury masz dobre to podnieś napięcie dla rdzenia może coś tym ugrasz...

Tylko, że właśnie problem jest na niskim taktowaniu. Karta w spoczynku chodzi na około 300-400MHz na rdzeniu i wtedy wywala błąd. Jak jest obciążona to jest ok.

 

 

Mialem podobne problemy na swoim radku po instalacji bet. Wrocilem do oficjalnych i jak reka odjal. Sprobuj i Ty.

Tylko, że ja zainstalowałem bety, bo wywalało mi błąd i dalej ten sam problem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...