Skocz do zawartości

Stary pc, brak możliwości uruchomienia go.


Recommended Posts

Witam.
Mam problem ze starym pc, a więc podczas uruchomienia świecą się wszystkie kontrolki cały czas (dysku i płyty głównej) oraz brak obrazu na monitorze. Postanowiłem go wyczyścić, wyjąć baterię, po prostu rozebrać go całkowicie i złożyć go w całość (zawsze chciałem to zrobić) :D Po odpaleniu znów jest to samo tylko, że kontrolka od HDD zaczęła mrugać a od płyty głównej pojawi się na 1 sec. po czym znika i również brak obrazu na monitorze. Żadnych dźwięków nie wydaje, bo nie ma głośniczka na płycie (nawet nie mam skąd takiego wsiąść), lecz wiatraki normalnie się kręcą. Wiem, że takich tematów jest dużo, ale żadne objawy nie pasowały do mojego problemu, więc postanowiłem się was zapytać.

 

Specyfikacja PC:

CPU: AMD Athlon 2200

GPU: ASUS Ati Radeon 9550 256MB

RAM: 2x512mb 400Mhz Kingstone

PSU: 300W (jakiś noname) czuje hejty xD

HDD: 2x80GB WD 7200 RPM

Płyta główna: EliteGroup K7S5A

 

Mam nadzieje, że jakoś poratujecie pomocą. :)

Pozdrawiam.

 

PS. Jeśli to zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Edytowane przez PompeyQ
Link to post
Share on other sites

Hejtów nie będzie z powodu zasilacza - po prostu podłącz resztę pod jakiś prawdziwy i wtedy sprawdź. Od czegoś zacząć trzeba - tu wiemy, że "zasiłka" to nic pewnego. Tyle na początek :)

 

Miałem kiedyś tą płytę - marka to ECS - wyróżniała się zintegrowanym mostkiem północnym i południowym i ogromną trwałością. Ale ona również mogła powiedzieć "bye"...

Edytowane przez TMStoke
Link to post
Share on other sites

sprawdź czy któryś kondensator przypadkiem nie jest wybrzuszony, w szczególności obejrzyj kartę graficzną. Jeśli masz możliwość to też ją podmień i zobacz czy komp działa na innej.

Spróbuj jeszcze po odpaleniu kompa szybko wyłączyć, włączyć i jeszcze raz wyłączyć i włączyć zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Kondensatory są w idealnym stanie na płycie głównej i karcie graficznej, lecz po rozebraniu zasilacza znalazły się 2 lekko wybrzuszone. Będę musiał zakupić jakiś zasilacz, bo jak naradzie nie mam czego użyć. Czy zasilacz np. Fortron 350W będzie właściwy? Chodzą one po 50zl, więc dużych pieniędzy bym nie wydał. Komputer chciałem użyć jako jednostkę do zapoznania się z Linuksem czy innymi systemami niż Windows.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale po wszystkich próbach nadal komputer nie daje obrazu. Próbowałem odpinać same dyski, napędy czy taśmę przepinać w inny slot, żadnych rezultatów to nie dało. Jedynie co się zmieniło to teraz świeci się cały czas kontrolka od płyty głównej czyli chyba dobrze. Zauważyłem, że po włączeniu komputera przez chwile zamiesza dyski i koniec, a wiatraki od zasilacza, procesora normalnie pracują. Padnięta może być karta graficzna, płyta, zasilacz... wszystko xD. Jak na razie daje sobie z tym spokój, aż do kupna nowego zasilacza, no chyba, że wy coś jeszcze wymyślicie.

Teraz taki mały offtopic, dało by rade zmontować pc do 300zł, żeby był jako tako?

Link to post
Share on other sites

Do czego? Do zabawy :D Zapoznawałbym się z linuksem, ubuntu i innymi systemami, a na moim głównym komputerze niestety nie mogę, ponieważ trzymam zbyt ważne pliki. Widziałem na allegro zestawy z della, fujitsu z C2D w tej cenie więc sobie tak pomyślałem. Może i by nawet służył jako drugi komputer jako takie centrum multimedialne domu. Obejrzeć film, przejrzeć neta itp. Najwyżej bym dołożył do 500zł jeśli byłoby coś ciekawego. :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Może i by nawet służył jako drugi komputer jako takie centrum multimedialne domu

 

Bo właśnie coś takiego sam sobie zrobiłem i dlatego pytam, bo z doświadczenia raczej promowałbym kupić malutkiego laptopa. Tylko na tyle małego, by można było do niego drugi dysk wmontować w miejsce DVD). Stacjonarka zawsze będzie bardziej prądożerna, a taki lapek ciągnący 20-30W jeśli miałby pracować jako centrum multimedialne 24/7, zdecydowanie bardziej się kalkuluje. Stacjonarka będzie ciągnąć przynajmniej 3x tyle. Do tego nie zagraca tyle i może leżeć wszędzie. Jak dobrze trafisz na aukcję to da radę coś na C2D za 400-500 zł wyrwać, chociaż nowsze generacje procesorów znacznie bardziej pozwolą oszczędzić na prądzie.

Link to post
Share on other sites

Myślałem też nad tym, ale jakoś mnie to nie przekonało ze względu na późniejszą rozbudowę. Będę jednak składał PC, bo ten komputer wyżej, ma już swoje lata za sobą. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, może kiedyś sprawdzę czy działa ten PC jak będę miał zasilacz luzem.

Pozdrawiam. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...