Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Budżet: 80-100zł żeby już było z przesyłką.

Czego potrzebujesz?: Słuchawki

Przeznaczenie: Muzyka/Gry

ŹródłoSmartfon, może czasem do Komputera
Oczekiwania : Żeby szybko się nie rozleciały i fajnie grały. Obecnie używam Panasonic RP-HJE120EP
Inne: Zastanawiam się nad słuchawkami Roccat Syva, bo mogę mieć za 59zł. Tylko czy jest sens i odczuje różnice od obecnych słuchawek.

 

I jeszcze mam takie pytanie, bo używam obecnie Superlux HD 681 do kompa i zastanawiam się czy nie zmienić na Kingston HyperX Cloud Headset lecz nie mam karty dzwiękowej. Moja płyta głowna ASRock Z77 PRO3. Czy jest sens zmieniać ? Czy jak kupować to i do razu karte dzwiękowa?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

@kondrad12 Za dużo ci nie powiem, bo nie mam porównania z innymi, ale słuchawki warte ceny.

Nie wypadają z uszu, dzwięk bardzo czysty i bass też jest dobry. Jak nie chcesz wydać dużo a mieć dobre słuchawki to możesz śmiało kupować na + że jest dużo do wyboru kolorów.

 

 

Jak Syva to takie złe to już wiadomo czemu tak często są promocje na nie. Tylko zastanawia mnie czemu sporo osób że warte ceny :D

 

 

Prosił bym o wypowiedzi innych :)

Link to post
Share on other sites

Tyle pozytywów pod takimi produktami bierze się z braku doświadczenia. Najczęściej oszukani przez marketing młodzi ludzie kupują słuchawki takich producentów jak razer, ss, logitech, creative bo ładnie wyglądają, niektóre mają podświetlenie, są drogie (niesłuszne twierdzenie że drogie musi być dobre), są dedykowane dla graczy no i światowej klasy gracze ich używają... albo chociaż noszą. Potem, mając porównanie do bazarowych słuchawek piszą w necie jakie one są uber i pro, cudeńko i ten super mocny bass.

Niektórzy stwierdzają że różnica jest na tyle mała że czuje się oszukany i przetrząsa Internet i fora w poszukiwaniu dobrego dźwięku i wybiera prawdziwych producentów słuchawek a nie jakichś lewaków, a niektórzy kupują jeszcze droższe gówna...

Link to post
Share on other sites

Ja mogę smiało polecić sneki (sennheiser hd 201):

 

http://www.ceneo.pl/107030

 

Tu masz tez info z topu polecanych słuchawek:

 

Zamknięte słuchawki do 100zł

Pioneer SE-M290 (ciepłe)
AKG-K511 (ciepłe)
Maxell Retro DJ (ciepłe)

 

Do 100 złł


a) Douszne
        - Panasonic HJE-120 [Recenzja]
        - Philips SHE3590 [Recenzja]
        - AKG K315 [Recenzja]
b) Dokanałowe
        - SoundMagic PL11 [Recenzja]
        - Brainwavz Delta [Recenzja]
        - Brainwavz Alpha [Recenzja]
Link to post
Share on other sites
@LessGrossmann, @kondrad12 - Przeczytaliście temat, bo sądzę że nie także nie wiem po co się wypowiadacie.

 

Słuchawki do fona sb odpuszczam, tylko ponawiam drugie pytanie:

 

I jeszcze mam takie pytanie, bo używam obecnie Superlux HD 681 do kompa i zastanawiam się czy nie zmienić na Kingston HyperX Cloud Headset lecz nie mam karty dzwiękowej. Moja płyta głowna ASRock Z77 PRO3. Czy jest sens zmieniać ? Czy jak kupować to i do razu karte dzwiękowa?

Link to post
Share on other sites
Czy jest sens zmieniać ? Czy jak kupować to i do razu karte dzwiękowa?

według mnie możesz nawet rozczarowany. Zyskasz mikrofon ,izolację.Możesz być niezadowolony z pozycjonowania, aczkolwiek niekoniecznie.

 

nie żebym cię straszył ale nie zamieniasz złego  sprzętu na dużo lepszego. Raczej na innego.

Link to post
Share on other sites

Może moja wypowiedz Ci trochę pomoże, też używałem długi czas hd681 i niedawno kupiłem hyperx Cloud.

 

Bardzo lubię to jak grają superluxy ale chciałem sprawdzić jak sprawdzi się taki lepszy zestaw i oczekiwałem efektu "WOW" po kwocie jaką wydałem, 250zł w porównaniu do 80zł powinno robić duża różnice.

Jednak takiego efektu nie uświadczyłem, słuchawki są naprawdę solidnie zrobione i jakością wykonania biją superluxy ale dźwiękowo jak dla mnie to ta sama półka.

Przy hd681 używam welurowych padów i na początku testując hxc na standardowych skórzanych padach różnica była zauważalna, znaczenie więcej basu, bardzo dobra izolacja, jednak teraz cały czas korzystam z welurowych bo scena wydaje się szersza (w skórzanych było wrażenie takiego zamknięcia) a dźwięk stał się bardzo podobny do hd681 z troszkę innym basem. 

Jednak ja z zakupu jestem zadowolony, bo słuchawki nie męczą nawet jak gra się dłużej a teraz hd681 zabieram do słuchania muzyki.

Chcę jeszcze poeksperymentować i może kupić audiotraka prodigy cube może wtedy różnice bardziej się zarysują, na audigy 2zs jest tak sobie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

suszin właśnie tak jest z dobrymi słuchawkami :) Różnice nie są miażdżące i porażające. Oczywiście grają inaczej, ale problemem może być jednoznaczne określeniem lepsze/gorsze. Wiele byś zyskał inną kartą dźwiękową (ja z Audigy 2ZS słucham tylko na G500 podczas oglądania filmów) z tą różnicą, że po zmianie dźwiękówki na lepszą jakościowo poprawi się jedna i druga para słuchawek :) Wszystko jest względne :)

 

Taki przykład - słuchałem Ultrasone Edition 8, wolałbym już od nich takie HD681, ze względu na dźwięk (sick!). Dodaj do tego cenę, gdzie za Ed. 8 kupisz 50-55 par HD681 i masz zwycięzce :)

 

Jak ktoś nie smakuje muzyki, nie uczęszcza do filharmonii, oper to takie smaczki, jak holografia dźwięku, rysowanie instrumentów w przestrzeni, dźwięk oddający naturalność instrumentów mogą się zwyczajnie nie spodobać :)

 

Ja miałem fazę na słuchawki jakiś czas temu. Miałem wiele słuchawek kosztujących w okolicach 1000zł-1500zł, tor audio za 2000zł, ale zauważyłem, że do muzyki jaką słucham, czyli głównie elektronika w różnej postaci, nie ma się nad czym spuszczać. 

 

Nie słucham filharmonii, koncertów jazzowych, czy muzyki klasycznej najwyższego formatu. Można powiedzieć, że na siłę tych gatunków słuchałem, żeby wyłapywać te drobne detale, ale to nie jest tak naprawdę moja bajka, nie sprawiało mi to takiej przyjemności :)
 
Cieszę się, że przeszedłem taką drogę, bo wiem czego mi potrzeba, także według mnie AIM SC808 + jakieś dobre słuchawki w budżecie powiedzmy do 500-600zł i mamy super zestaw. Wydaje mi się, że tak karta to będzie mój ostatni krok, bo naprawdę nie znajdziecie nic lepszego za takie pieniądze. Cieszę się elektroniką na HD668B, SHP9500, HyperX i to mi wystarcza teraz, bez zbędnego głupkowania i zabawy w audiofila blablabla...
Edytowane przez fexxer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...