Skocz do zawartości

Ponowne uruchomienie komputera - brak windowsa


Recommended Posts

Po zmianie w biosie opcji adaptive sync by napięcie zbijało się w idle nie załadował się windows. Był non stop okran z mrugającym podkreślnikiem. Pomyślałem że zrobiłem coś źle tak więc ustawiłem wszystko jak było wcześniej. Nadal to samo. Przywróciłem ustawienia fabryczne - zero zmian, cały czas ekran z mrugającym podkreślnikiem. Pozmieniałem kable i zostawiłem tylko ssd - 0 zmian. Gdy chciałem naprawić system z płyty po przez jego odświeżenie wyskakuje komunikat że dysk jest zablokowany i trzeba go odblokować. Jedyne co jestem w stanie zrobić to ponowna instalacja. W instalatorze widać, że na ssd jest zainstalowany system, bo jest zajęte miejsce...

 

Aktualnie instaluję go na nowo i mam nadzieję że wstanie, ale chciałbym wiedzieć co się stało.  

Chodzi o zestaw 1 z sygnatury. 

 

 W biosie wszystko jest wykryte prawidłowo jeśli chodzi o podzespoły.

 

 

Link to post
Share on other sites

Bootowanie było prawidłowe, ale i tak ustawiałem je ponownie tak w razie czego. Zainstalowałem na nowo OS i działa, ale nie mam pojęcia co się wydarzyło że nie ładował się system. Wszystko na nowo podłączałem. 


Już się zagotowałem i zainstalowałem na nowo, ale insatalcja paruset gb to nie fajna sprawa. 


Ogólnie mam chyba jakieś problemy z ssd/mobo, lub ten typ tak ma. Windows ładuje się około 26 sekund...  Ekran wejścia do biosu to z 3/4 tego czasu, chociaż fabrycznie jest ustawiony na 3 sekundy. Zestaw numer 2 ładuje się około 4 sekund. Te 26 sekund są na świeżym systemie...

 

Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem, nie mam pojęcia jak coś mogło się uszkodzić, że nie potrafił się uruchomić...

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

firmware niby najnowszy, nie ma nowszego. Co do jego testów to nie wiem jak ufać samsung magician, niby wyniki są prawie jak te które podaje producent. Wydaje mi się że te mobo od asusa jest jakieś niedorobione, naszpikowane zbędnymi opcjami i ogólnie ma jakieś błędy, które olali i już tego nie naprawią.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...