Skocz do zawartości

R9 390 vs GTX970 - który wybrać?


Recommended Posts

Radeon r9 390 moim zadaniem bardziej przyszłościowa karta niż 970. 

Dlaczego tak myślisz? Dlatego, że ma 8GB ram? Co z tego, jak i tak na wyższych rozdzielczościach niż FHD nie pogram, to będzie się pewnie pocić, a podkręcić już jej nie będę mógł, to jest już podkręcona fabrycznie ;d

Link to post
Share on other sites
Przez Twoje widzimisię zostało potwierdzone. Jeśli nie znasz metodologii PClab to się nie wypowiadaj o ich testach bo bzdury walisz aż się czytać nie chce.

Wyniki, które masz na PClabie potwierdza PurePC w swoim teście działania sterowników.

Pclab sam sobie zaprzeczał i również poprawiał swoje testy. Na koniec dodam, że pclab jest wyjątkowy bo testy innych portali polskich jak i zagranicznych są podobne, a tylko pclab publikował dziwne wyniki. Pclab jest sam dla siebie wyznacznikiem jakości.

Link to post
Share on other sites

390 jest wydajniejszy od 970 a ludzie biorą słabszą kartę, niekompetencja.

Spokojnie, jeszcze nic nie kupiłem ;) 

 

W testach na tej stronie zauważyłem, że 390 bierze pod obciążeniem 350W. Jak do tego dołożę i5 4690k przykładowo podkręcone i 3 dyski twarde, wszystko będzie siupać na XFX XTR 550W?

 

Edit: Na purepc testy wykazały, że pod obciążeniem dochodzi nawet do 380W.

 

Poza tym, nadal jakoś jestem bardziej przekonany do wyboru 970. IMO te 8GB w radeonie nie zostanie w pełni wykorzystane. Różni 390 od 970 tylko fakt, że 390 ma plus/minus 5,6 klatek więcej na wyższej rozdzielczości niż FHD. Ale czy to jest argument przemawiający by kupić właśnie 390? 

Edytowane przez kozak21193
Link to post
Share on other sites

GTX 970 to piszczące cewki w większości egzemplarzy (bardzo duży % reklamacji i zwrotów z tego powodu w jednym z czołowych sklepów internetowych). Afera z 4 GB RAM, który w praktyce oferuje tylko 3.5 GB RAM w grach. Więc pod względem wielkości pamięci GTX 970 jest na styku i najprawdopodobniej za kilka miesięcy będzie brakowało RAM-u. 

Pozytywy to cicha praca oraz mały pobór prądu, względem konkurencji.

 

Radeon R9 390 to 8GB, które zapewniają spokojną przyszłość i wydajność GTX 970. Karta wymaga mocniejszego zasilacza oraz dobrze wyciszonej obudowy. W obudowie firmy bequite za 500 zł karta jest praktycznie niesłyszalna. Przypuszczam, że karta posłuży zdecydowanie dłużej od GTX 970 ponieważ AMD nie zdecydowało się na postarzenie sprzętu sterownikami.

Link to post
Share on other sites

390 jest wydajniejszy od 970 a ludzie biorą słabszą kartę, niekompetencja.

Raczej nie są zapatrzeni ślepo w "czerwonych" jak Ty bo na każdym kroku polecasz czerwonych bo lepsze ale żadnego argumentu nie przytoczyłeś :>

Karty są porównywalne w kwestii wydajności z drobną różnicą. Mówimy tutaj o kartach referencyjnych czyli o taktowaniu:

R9 390  1000/1500Mhz

GTX970 1050/1750Mhz

Wrzuć do tego zestawienia MSI GTX970 Gaming o taktowaniu 1140/1750 i już R9 390 wypada znacznie słabiej. Oczywiście pojawią się karty 390 nierferencyjne tylko jakie będą miały taktowanie: 1050/1500?? żeby zostawić zapas na oc. Dobijesz na takiej karcie do 1100-1150Mhz a na GTX970 bez problemu dasz +200 masz już 1340Mhz + boost i w takiej sytuacji 390 zostaje już sporo w tyle.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

GTX970 bez problemu dasz +200 masz już 1340Mhz + boost i w takiej sytuacji 390 zostaje już sporo w tyle.

Kiedy gra będzie wymagała ponad 4 GB RAM to GTX 970 jest w ślepej uliczce a Radeon 390 ma zapas 8 GB.

Według mnie pałeczka jest po stronie AMD. 390 to karta, która będzie w stanie skutecznie rywalizować z 970 o ile AMD wyciągnie wnioski i będzie wydawać optymalne sterowniki, to jest największa bolączka tych kart. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kiedy gra będzie wymagała ponad 4 GB RAM to GTX 970 jest w ślepej uliczce a Radeon 390 ma zapas 8 GB.

Według mnie pałeczka jest po stronie AMD.

W pojedynku GTX970 vs R9 390 teraz piszecie, że 4GB vRam na 970 to za mało i 8GB vRam to duży Bonus dla R9 390 a za parę dni w pojedynku FuryX vs GTX980Ti będziecie pisać, że 4GB vRam w FuryX jest w zupełności wystarczające żeby nawiązać walkę z 980Ti 6GB vRam w 4K :P

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Jakbym dziś miał wybierać między tym co zapłaciłem za G1-970 (1575) a nowym radkiem 390 (1700zł) to brałbym Radka. A to dzięki 8gb vram. Chyba nic poza tym. 

Radek msi GAMING za 1500  http://www.salurion.pl/product/270956/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/MSI_Radeon_R9_390_8GB_GAMING.html

Link to post
Share on other sites

W pojedynku GTX970 vs R9 390 teraz piszecie, że 4GB vRam na 970 to za mało i 8GB vRam to duży Bonus dla R9 390 a za parę dni w pojedynku FuryX vs GTX980Ti będziecie pisać, że 4GB vRam w FuryX jest w zupełności wystarczające żeby nawiązać walkę z 980Ti 6GB vRam w 4K :P

Ale fakt faktem, to będzie pojedynek HBM vs DDR, duża różnica przepustowości pomiędzy tymi dwoma typami pamięci.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dobijesz na takiej karcie do 1100-1150Mhz a na GTX970 bez problemu dasz +200 masz już 1340Mhz + boost i w takiej sytuacji 390 zostaje już sporo w tyle.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_r9_390_vs_geforce_gtx_970_test_kart_graficznych?page=0,15

Tutaj nie jest sporo z tyłu a taktowania mniej więcej takie o jakich wspominasz :P

 

Karty bardzo porównywalne, chociaż osobiście na dzień dzisiejszy wybrałbym chyba 970kę.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie, jeszcze nic nie kupiłem ;) 

 

W testach na tej stronie zauważyłem, że 390 bierze pod obciążeniem 350W. Jak do tego dołożę i5 4690k przykładowo podkręcone i 3 dyski twarde, wszystko będzie siupać na XFX XTR 550W?

 

Edit: Na purepc testy wykazały, że pod obciążeniem dochodzi nawet do 380W.

 

 

Zwroc uwage ze 380W to bierze z gniazdka cala skrzynka:

 

 

Do pomiarów prądu pobieranego z gniazdka przez platformę testową (bez monitora) posłużył nam watomierz cyfrowy oraz Crysis 3.

 

Liczac ze zasilacz ma sprawnosc okolo 90% to realne zapotrzebowanie po stronie wtornej to okolo 350W na:

Core i7-4790K @ 4500 MHz + R9 390 ...

takze Twoj zasilacz bedzie mial jeszcze zapasu ~ 180W.

Link to post
Share on other sites

Zwroc uwage ze 380W to bierze z gniazdka cala skrzynka:

 

 

Liczac ze zasilacz ma sprawnosc okolo 90% to realne zapotrzebowanie po stronie wtornej to okolo 350W na:

Core i7-4790K @ 4500 MHz + R9 390 ...

takze Twoj zasilacz bedzie mial jeszcze zapasu ~ 180W.

 

Fakt, racja. Zapomniałem, że tam jest pokazane ile bierze cały PC - mój błąd, dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...