Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie pierwszego układu wc


Recommended Posts

Witam

Powoli zbieram części do zwodowania CPU i w przyszłości pomyślę nad GPU. Zastanawiam się nad kilkoma elementami i prosiłbym o jakieś porady.

 

Wybór pompki : Tutaj zastanawiam się nad zakupem http://www.angela.pl/p11064,magicool-dc-12v-pump-mc-dcp450.htmli takie moje pytanie czy jakieś osoby posiadające tę pompkę mogą się wypowiedzieć na jej temat. Czy nie jest przypadkiem bardzo słabo zbudowana, jak wypada jej głośność na tle innych oraz czy pociągnie cpu, gpu i 2 radiatory 240mm? Wiem, że najlepiej by było iść w D5 ale na pierwszy raz nie chcę wydać 500 zł na samą pompkę i rezerwuar.

 

Blok na procesor: Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy ek supremacy mx a evo. Opłaca się dorzucić do evo czy może jakoś wykonania oraz osiągi są na tyle zbliżone, że powinienem się kierować tylko i wyłącznie wyglądem oraz pieniędźmi ? :)

 

Złączki: Wszędzie czytam, że bitspower ma najlepsze. Szczerze bardziej mi się podobają złączki EK ACF i moje pytanie czy jakość wykonania między bitspower a EK jest na tyle duża, aby dopłacać do bitspower ? Czy może lepiej zamówić złączki barrow (czytałem, że jakość praktycznie ta sama co bitspower, lepiej wyglądają a cena o wiele niższa) i darować sobie bitspower/EK ?

 

Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za każdą pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o pompę to lepiej kupić raz a dobrze a nie potem zmieniać bo coś nie będzie dawało rady. Takie jest moje zdanie. Chociażby DDC.

Jeśli chodzi o Barrow to na jakiejś zagranicznej stronie czytałem że to jest dokłądnie to samo co bits tylko połowę taniej, z tym że nie są dostępne od ręki u nas tylko trzeba ściągać. Sam będę miał okazję je porównać niedługo do alphacool.

Link to post
Share on other sites

Pompka ciagnie u mnie dwa bloki CPU + dwa bloki na mosfetach, + full cover mobasa + full cover gpu (na chwile obecna blok na gpu sciagniety) oraz chlodnica 360...pod wzgledem glosnosci niczym nie odbiega od Laing DDC z custom topem.

 

Zlaczki mam enzotech skrecane i nie widze sensu inwestowac w bitsa ale jesli masz wiecej kasy do wydania to wydaj to na cos innego :)

 

W niczym innym nie pomoge bo ja swoj sprzet w 2010 roku kupilem i od tego czasu nic nie zmienialem...teraz zamierzam tylko nowa grafe kupic i zwodowac ale czekam az Titan X stanieje bo mam projekt do zrobienia i 12GB vram tutaj jak najbardziej sie przyda.

Witam

Powoli zbieram części do zwodowania CPU i w przyszłości pomyślę nad GPU. Zastanawiam się nad kilkoma elementami i prosiłbym o jakieś porady.

 

Wybór pompki : Tutaj zastanawiam się nad zakupem http://www.angela.pl/p11064,magicool-dc-12v-pump-mc-dcp450.htmli takie moje pytanie czy jakieś osoby posiadające tę pompkę mogą się wypowiedzieć na jej temat. Czy nie jest przypadkiem bardzo słabo zbudowana, jak wypada jej głośność na tle innych oraz czy pociągnie cpu, gpu i 2 radiatory 240mm? Wiem, że najlepiej by było iść w D5 ale na pierwszy raz nie chcę wydać 500 zł na samą pompkę i rezerwuar.

 

Blok na procesor: Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy ek supremacy mx a evo. Opłaca się dorzucić do evo czy może jakoś wykonania oraz osiągi są na tyle zbliżone, że powinienem się kierować tylko i wyłącznie wyglądem oraz pieniędźmi ? :)

 

Złączki: Wszędzie czytam, że bitspower ma najlepsze. Szczerze bardziej mi się podobają złączki EK ACF i moje pytanie czy jakość wykonania między bitspower a EK jest na tyle duża, aby dopłacać do bitspower ? Czy może lepiej zamówić złączki barrow (czytałem, że jakość praktycznie ta sama co bitspower, lepiej wyglądają a cena o wiele niższa) i darować sobie bitspower/EK ?

 

Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za każdą pomoc.

Edytowane przez KONAn
Link to post
Share on other sites

Złączki: Wszędzie czytam, że bitspower ma najlepsze. Szczerze bardziej mi się podobają złączki EK ACF i moje pytanie czy jakość wykonania między bitspower a EK jest na tyle duża, aby dopłacać do bitspower ? Czy może lepiej zamówić złączki barrow (czytałem, że jakość praktycznie ta sama co bitspower, lepiej wyglądają a cena o wiele niższa) i darować sobie bitspower/EK ?

 

W swoim worklogu wrzuciłem fotki złączek barrow 10/16, co prawda robione tylko telefonem ale może jakoś Ci to pomoże. ;) Porównania z EK albo Bitsami nie mam więc tu musiałby się ktoś inny wypowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...