Skocz do zawartości

Geforce GTX 970 (do max 1500zł) 3 opcje?


Recommended Posts

Witam.

Tak, wiem że temat wałkowany kwintylion razy, ale proszę wstrzymać wojowników śmierci 91 poziomu, ponieważ śledziłem wiele z tych tematów (choć może niezbyt należycie i coś przeoczyłem), ale wciąż mam dylemat nad tym, którą wersję GTXa 970 wybrać. Poniżej wymieniłem wszystkie komponenty swojego komputera (od, dla was, najistotniejszych w tym temacie, do najmniej znaczących) i jak widać brakuje tylko dedykowanej karty graficznej. Czekałem aż do tej pory, ponieważ liczyłem na jakiś cud od AMD, tudzież obniżkę cen GTXa 970 po premierze "nowych" Radeonów. Nic z tych rzeczy jednak się nie wydarzyło i chyba nie wydarzy w najbliższym czasie, więc raczej nie ma już na co czekać, jeśli chodzi o karty do max 1500zł. Komputer kupuję raz na kilka lat. Ten ma już niecałe 2 lata. Też z tego względu, że jak sami wiecie, ta branża nie jest już tak bardzo dynamiczna jak kiedyś. Również dlatego chciałbym kartę w miarę przyszłościową, mimo iż nie jestem jakimś wielkim graczem czy też grafikiem. Karta ma służyć do czasem obróbki video (Sony Vegas), obejrzenia różnic w materiale 4K na monitorze fullHD (w porównaniu do materiału fullHD), komfortowego pogrania w Mortal Kombat, NBA czy jakieś "samochodówki". Rozumiem, że bardziej opłaca się w tym przedziale cenowym zwrócić w stronę GTXa 970 niż Radeona 390? Zastanawiam się nad tymi 3 modelami:

 

1. Palit GeForce GTX 970 JetStream, 4GB, GDDR5 http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-970-jetstream-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-minidp-box-ne5x970h14g2j-649213/   

 

2. Gigabyte GeForce GTX 970 OC WF3 4GB DDR5 PCI-E BOX http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-wf3-4gb-ddr5-pci-e-box-n970wf3oc-4gd/pd/DF0P5BBBM/

 

3. MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-gtx-970-4gd5t-oc-694685/

 

Jeszcze co do Palita, to zauważyłem, że większość ma złącze miniHDMI, ten z morele, niby nie ma. Czy zatem są wersje Palita z "normalnym" HDMI, czy to ich pomyłka i też tam jest wersja mini?

 

Jeśli chodzi już o wymogi co do samej karty, to zależy mi na względnej ciszy i braku piszczących cewek, ale rozumiem, że to loteria a co do reklamacji tego, to należałoby zapytać przed zakupem czy przyjmują coś takiego? Tematu wydajności chyba nie trzeba poruszać ponieważ te karty są niemalże identyczne pod tym względem, a nie mam też jakiejś zajawki na podkręcanie.

 

 

Zasilacz: Fractal Design Tesla R2 650W 80+ Gold

Obudowa: Fractal Design Core 3000 USB 3.0

Monitor: LG IPS237L-BN (1920 x 1080)

Procesor: Intel Core i5-4570 3.2GHz BOX

Płyta główna: Gigabyte GA-H87-D3H

Pamięć RAM: Crucial Ballistix Sport 16GB (2x8GB) 1600MHz DDR3 CL9

Dysk SSD: Plextor M5S 128GB (PX-128M5S)

Dysk HDD: Seagate Barracuda 3TB (ST3000DM001)

Karta muzyczna: Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE

Napęd optyczny: LG BH16NS40

Klawiatura + mysz: Logitech Combo MK330

Z góry dzięki za wyrozumiałość.

Link to post
Share on other sites

Cisza = palit, bo ma pół pasywne chłodzenie.

 

Właśnie widziałem na jednym klipie, że faktycznie ładnie się pod tym względem ta karta zachowuje, ale nie wiem (nie znalazłem) jak pod tym względem (i w porównaniu do Palita) działa w/w Gigabyte i MSI (są jedynie klipy w innym, droższym chłodzeniem tych kart), no i jeszcze kwestia tych cewek.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, że dopłacajac do ASUSA STRIXA istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że karta nie bedziesz piszczec niczym dziewica podczas pierwszego razu :)? Posiada backplate mniejsze wymiary i bardzo duzy potencjał podkręcania i coś mi się zdaje, że posiada najcichsze chłodzenie + pasywność

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz, że dopłacajac do ASUSA STRIXA istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że karta nie bedziesz piszczec niczym dziewica podczas pierwszego razu :)? Posiada backplate mniejsze wymiary i bardzo duzy potencjał podkręcania i coś mi się zdaje, że posiada najcichsze chłodzenie + pasywność

 

Hmmm... no właśnie jeśli ktoś ma inne propozycje to się nie zamykam. Jednak jeśli chodzi o tego Asusa, to spotkałem się z pochlebnymi opiniami na ten temat, ale i również z takimi, że jest to jedna z najgłośniejszych kart (oczywiście nie chodzi o tryb pasywny) i w sumie przyznam się, że sam się przeraziłem jej głośnością po tym filmiku:

Teraz zauważyłem, że jest jeszcze Asus GeForce GTX 970 DC2 OC Black 4GB http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-970-dc2-oc-black-4gb-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-gtx970-dc2oc-4gd5-bl-limitowana-seria-690992/

 

Na morele bardzo chwalony, przy czym ganiany, w stosunku do tej wersji, jest właśnie STRIX.

Na X-KOM jest ten model DC2 dostępny w cenie 1489zł no i odbiór mam w Krakowie jakby co.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Osobiście gigabyte który podałeś w linku nie ma sensu tylko ze względu że warto dopłacić grosza i wziąść wersje G1. Że giguś nie ma pół pasywnego chłodzenia to nie znaczy że go słychać bo mało która karta w idle jest słyszalna.G1 miałem osobiście i polecam za jakość wykonania.Pod obciążeniem będziesz słyszał każdą karte, chyba że ją zwodujesz.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak mówi kolega wyżej. Brak półpasywnego chłodzenia nie oznacza że karta będzie słyszalna. Osobiście posiadam opcje nr3 którą podałeś, a zastanawialem sie także nad półpasywem lecz było trochę problemów typu jeden wentylator się kręci na full drugi stoi, więc stwierdziłem że wybiore wersję zwykłą. Cewki nie piszczą lecz to loteria jak wiadomo. Karta nie słyszalna nawet pod obciążeniem. Co do gigabyte to jednak wolałbym w tym wypadku dopłacić do wersji g1 gaming.

Link to post
Share on other sites

przeczytałem pierdylion testów i opinii i finalnie zdecydowałem się na http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-gaming-100me-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-dp-gtx-970-gaming-100me-719129/

 

nic nie piszczy kompletna cisza. Jak napiszesz do morelek to może dadzą jakis rabat na karte to trochę taniej wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i prowadzenie na dobrą drogę ;)
Zatem, reasumując na tę chwilę wychodzi na to, że nie warto się upierać, że 1500zł i ani yena więcej, bo faktycznie również spotkałem się z samymi wychwalającymi opiniami na temat MSI GeForce GTX 970 4GB GAMING 100ME a w komputroniku można go dostać za 1554,90zł + darmowa wysyłka http://www.komputronik.pl/product/258643/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/MSI_GeForce_GTX_970_4GB_GAMING_100ME.html

W takim razie rozumiem, że lepiej dopłacić to 100zł (w stosunku do Palita czy "normalnej" wersji MSI) i brać tego 100ME (?)

Pozostaje jeszcze kwestia upewnienia się, że GTX 970 4GB będzie lepszym (też pod względem przyszłościowym) wyborem, w stosunku do oscylującego też w granicach 1500zł Radeona R9 390 8GB (?)

Link to post
Share on other sites

 

Pozostaje jeszcze kwestia upewnienia się, że GTX 970 4GB będzie lepszym (też pod względem przyszłościowym) wyborem, w stosunku do oscylującego też w granicach 1500zł Radeona R9 390 8GB (?)

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam...czytałem testy R9 380 z 8 GB  i wnioski są takie że biorąc pod uwagę wydajność samej karty sens płacenia za extra 4GB jest żaden-racjonalniej mieć 970 z 4 GB na pokładzie (i pięcioma stówkami w kieszeni ;)

Link to post
Share on other sites

Poczekaj az ta karta pojawi sie w sklepach z realną ceną. 

 

Już jest, dlatego o tym piszę i podaję taką a nie inną cenę: http://www.komputronik.pl/product/270916/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/ASUS_Radeon_R9_390_8GB.html

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam...czytałem testy R9 380 z 8 GB  i wnioski są takie że biorąc pod uwagę wydajność samej karty sens płacenia za extra 4GB jest żaden-racjonalniej mieć 970 z 4 GB na pokładzie (i pięcioma stówkami w kieszeni ;)

 

Rozumiem, że chodziło Ci o R9 390 8GB :) No to cena jest mniej więcej ta sama 1500zł. Nie kieruję się w tym wypadku ramem, po podobno jeśli jest wykorzystywane powyżej 4GB to ta karta i tak nie ma na tym poziomie mocy aby tę ilość ramy spożytkować. Chodzi mi raczej o ogólną wydajność, kulturę, pracy, jakość, stabilność, przyszłość.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jednak jeśli chodzi o tego Asusa, to spotkałem się z pochlebnymi opiniami na ten temat, ale i również z takimi, że jest to jedna z najgłośniejszych kart

Jest to dośc cicha karta jednak przy takim msi to nie błyszczy ani pod wzgledem cisza ani oc .


 

 

Chodzi mi raczej o ogólną wydajność, kulturę, pracy, jakość, stabilność, przyszłość.

jakoś mi nosek podpowiada ze nvidia uśmierci maxwella w sterach ja wejdzie pascal :P

Link to post
Share on other sites

No własnie nie wiadomo na jednych testach jest bardzo dobrze a na innych nie .generalnie lepiej patrzeć na wynik 3dmarka  o ile to jest link do wyniku oraz widac zegary bo pewnie wiele fantów do testerów pleciało :D

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Z tymi testami jak bywa sami wiemy, ja osobiście jakoś najbardziej ufam purepc. Na benchmarku niestety testy są do bani, pclabie każdy wie jak jest. Na pewno 380 2 gb jest minimalnie lepsza od gtx 960 2 gb (choć w far cry 4 jest już spora różnica na korzyść 380). Interesuje mnie: 380 4 gb vs gtx 960 4 gb, 390 vs gtx 970.

Link to post
Share on other sites

Czyli reasumując to najlepszym wyborem będzie MSI GeForce GTX 970 4GB GAMING 100ME w komputroniku za ok. 1550zł z darmową wysyłką. Pozostaje tylko kwestia czy GTX 970 czy Radeon R9 390? Ceny, jak na tę chwilę niemalże identyczne. Jednak obecnie mimo, wielu niejasnych testów to lepszym wyborem chyba jest GeForce. Zastanawia mnie też jednak, jak to jest możliwe, że ten Radeon w porównaniu do tego GeForce'a, ma dużo więcej jednostek cieniujących (2560 > 1664), potoków ROP (64 > 32), jednostek TMU (160 > 104), większą prędkość wypełniania pikseli (64.6 Gpix/s > 35.6 Gpix/s) i wypełniania texeli (161.6 GTex/s > 115.9 GTex/s), a mimo to jest wolniejszy ( lub według różnych testów równy lub niewiele lepszy) od 970-tki, a już na pewno wolniejszy jest R9 290 (a też ma takie parametry w stosunku do GTXa, jak powyżej).

Link to post
Share on other sites

Żartujesz sobie? 390 wygrywa z GTX 970. Więcej GB Vram, wszystkiego, widać fanboy.http://www.legionhardware.com/images/review/HIS_Radeon_300_Series/Witcher_01.png

 

http://www.bjorn3d.com/wp-content/uploads/2015/06/Metro-Last-Light.jpg

Edytowane przez Blashix
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...