Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z moim pendrivem. Użyłem RUFUS'a do stworzenia bootowalnego pendrive, lecz wystąpił błąd i od tego momentu mój pendrive mruga jak głupi - czy to podłączony do PC, konsoli, telewizora itp. Pendrive nie jest wykrywany przez PC - ani w menedżerach ani w żadnych z tego typu aplikacji. Ktoś ma jakiś pomysł jak przywrócić go do żywych?

Link to post
Share on other sites

odpal liveCD z ubuntu, i sformatuj go stamtąd. tylko użyj normalnego ( wolne ) formatowania ( nie szybkiego )

Ja ratowałem sobie tak pendrive-y już parę razy, razem z danymi :D

 

A jak odpalić Ubuntu, nie mając pendrive? DVD? Czy może jest na CD?

Link to post
Share on other sites

No na płytce ( na czym nagrasz ) , z pendrive tez leci tylko musisz mieć bootowalnego :D

 

Aktualnie mam dostęp do CD, DVD czeka na mnie w sklepie(nie chcę mi się już iść - jak będzie to konieczne pójdę jutro). CD wystarczy? Jest Ubuntu co waży >700MB?

Link to post
Share on other sites

Ja korzystałem z wbudowanego edytora ubuntu lub gparted 

 

Tak jak sądziłem. Gparted nie wykrywa pendrive. Płyta wypalona, program odpalony lecz pendrive mruga i nic wiecej. Wcześniej przy odczycie mrugał strasznie szybko, teraz robi to co niecałe pół sekundy. Wpięty wcześniej po prostu świecił. Niemożliwe, że od tak został on zabity...

Link to post
Share on other sites

 

Dodam, że to się stało jak RUFUS wybrał opcję formatu do NTFS. Wcześniej wszystko szło w FAT32, dopiero po błędzie zobaczyłem, że to NTFS.

Edytowane przez Invar
Link to post
Share on other sites

Nie liczne starsze typy nośników po zmianie systemu alokacji plików mogą pracować niestabilnie ponieważ kontrolery nie były

przygotowane do zmiany i obsługi innych struktur logicznych przestrzeni adresowej niż oryginalne/docelowe stworzone na nośniku.

Zmiana adresacji poprzez formatowanie może nawet doprowadzić to trwałego zawieszenia kontrolera.

Zawsze przed takimi operacjami zalecam wykonać kopię binarną oryginalnego nośnika do pliku.

Link to post
Share on other sites

Tylko nawet po kopii zapasowej nic to nie da. Pendrive jest niewykrywalny, ani przez Windows, ani przez BIOS, ani przez programy odpalane z LiveCD - kompletnie nic. Umarł śmiercią tragiczną. Kontroler to CBM2091 i raczej zawiesił się/umarł na amen. Lampka mruga i to tyle - może służyć za lampkę USB na dzień dzisiejszy.

Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości, inne urządzenia na tym gnieździe USB ci działają ?
Bo zawsze mógł pójść kontroler na Płycie głównej ( robią to zawsze niespodziewanie ) 

Mi ostatnio wysiadł kontroler wbudowanego BT ( lub samo urządzenie, nie rozkręcałem ) w płycie i płyta nie bootowala przez to...
3 godziny szukałem źródła ( choć przy okazji posprzątałem sobie i porobiłem testy stabilności ) 

Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości, inne urządzenia na tym gnieździe USB ci działają ?

Tak, wszystko działa oprócz tego pendrive. Dziś kupiłem nowy, 16 GB. System zainstalowałem w płyty i śmiga lepiej niż 7. Pendrive oczywiście możliwie najtańszy i najszybszy. 20 MB/s zapis na USA 3.0.

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat. Też mam problem z pendrivem DTSE9 lecz wygląda on troszeczkę inaczej. Jest wykrywany przez system jako dysk wymienny, ale nie mogę go otworzyć, sformatować zmienić nazwy itd... Po próbie otwarcia wyrzuca mi komunikat "Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy.". Próbowałem już wielu sposobów przez programy do formatowania, Gparted, CBM2093 UMPTool (przeznaczony dla naprawy Kingston-ów) i inncyh włącznie z wymienionymi tutaj. Ma ktos może pomysł co z tym zrobic?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...