Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, oglądam film na YT i komputer sam się wyłączył, jak by prądu zabrakło. Ponadto nie można bylo go z powrotem włączyć i musiałem listwę wyłączyć i włączyć, i dopiero pc się normalnie włączył. Wcześniej nie było takich problemów. Jedynie mam wrażenie, że są niekiedy problemy z włączaniem, raz chyba się zresetował podczas włączania, ale z trym nie jestem pewny.

 

 

PC:

CPU: AMD Athlon64 3000+

MOBO: GIGABYTE K8VT800PRO

GPU: GF 7600 GT 512/128 GDDR2 AGP

RAM; 3Gb DDR 400

 

PSU: Logic 400W

Link to post
Share on other sites
zagraniu jednego meczu turniejowego w CS GO

Gratuluje determinacji. Rozgrywka nie jest komfortowa co nie? :D

 

 

Pobierz OCCT. Włącz go i ustaw test CPU z small data set, zrób i test 30min lub najlepiej 1h. W tle zostaw włączony HWMonitor podczas tego testu i daj jeszcze raz screena. Na chwilę obecną widzę wahania 3.3V i 5v. Te ujemne napięcia też są dziwne, ale na nie nie ma sensu zwracać uwagi.

Edytowane przez pl_sbx
Link to post
Share on other sites

Jakiś kupowaty ten OCCT, pokazuje, że osiągnął procesor temperaturę 124C :| Normalnie to chyba przy takiej temperaturze CPU by się chyba stopiło ;d Problemów ze stabilnością podczas testu nie było.

 

http://www.iv.pl/images/01606555421492147688.jpg

 

 

 

Tak średnio się gra, bardziej zależy to czy mam dobry dzień do grania :P Ogólnie to tragedii nie ma, FPSy oscylują w przedziale 20-30. Jedynie na mapach Overpass i Cobblestone jest mniej. ;)

Link to post
Share on other sites

Spokojnie krzem może się stopić przy.. zresztą: https://www.google.pl/search?q=krzem+temperatura+topnienia&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=0WSGVYrjMIGsU4q0gqgB

Taka dziwna sprawa, ponieważ na pierwszym screenie z HWMonitor nie ma TMPIN2, na drugim jest i pokazuje... 124 stopnie. Nie poruszyłeś komputerem przypadkiem?

PS. Dla mnie 40FPS to już jest mało w CSGO.

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie, nie dotykałem w ogóle pc, w tym czasie oglądałem na telefonie YT :P

 

Rozumiem, że przez poruszeniem PC mogło się coś obluzować/przestawić i stąd taka temperatura? Czy obudowa wpadająca w wibracje mogła by to spowodować? Bo czasami wpada. Tak jeszcze zapytam od czego jest TMPIN2 dokładnie?

Edytowane przez TheMaverickMX
Link to post
Share on other sites

Zlokalizuj wtyczkę molex - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/31/Molex_female_connector.jpg/150px-Molex_female_connector.jpg

Użyję YT i podam Tobie link do filmiku. Ciężko mi to wytłumaczyć.


Masz tam pokazane gdzie mierzyć z tym że Ty masz mierzyć na 12V od procesora (4 piny) i zasilaniu płyty(24piny). Kolory kabli oznaczają napięcie które powinny mieć: Czerwony 5v, żółty 12v, pomarańczowy 3.3v.
I miej OCCT w tle włączonego aby zasilacz był wykorzystywany. Edytowane przez pl_sbx
Link to post
Share on other sites

Całkiem nieźle ;) A w idlu czy przy obciążeniu takie wyniki miałeś?

Spróbuj podmienić GPU jeśli problem będzie się powtarzał a z zasiłką będzie w porządku. Ewentualnie zbij jej taktowanie ze 100, może 50 MHz na rdzeniu. Przedmuchaj jej sekcję zasilania.

Mam swoją (na razie bez konfirmacji) teorię, bo u siebie też mam podobny problem.

Edytowane przez KIciulek
Link to post
Share on other sites

Logic 400W utrzymuje napięcia XD

Jedną z moich teorii jest to że płycie głównej coś się pomyliło i za temperaturę procesora uznała TMPIN2(124 stopnie) i włączyła zabezpieczenie. Możliwe też że AMD Cool'n'Quiet źle ustawiło napięcia a w związku z tym zanikiem zasilania komputer się wyłączył. Tak czy inaczej jeśli nie powtarza się taka sytuacja to zwyczajnie nie przejmuj się tym.

Ewentualnie jak jeden z użytkowników napisał wyżej to karta graficzna może być u końca przygody.
 

Edytowane przez pl_sbx
Link to post
Share on other sites

Nom, mnie też to dziwi zważywszy na to, że ten zasilacz juz pracuje u mnie w PC ze 4-5 lat ;)

 

Ogólnie od założenia tego tematu nie było więcej z tym problemów, możliwe, że tak było. Temat założyłem, ponieważ jestem przewrażliwionym już na punkcie mimowolnych resetów po przygodzie z poprzednim zasilaczem(modecom feel)

 

Mam nadzieję, że karta jednak nie pada, jest to już druga i nie chcę inwestować więcej w to próchno ;d Jakie są jeszcze symptomy padającego GPU? I tak jeszcze zapytam: czy ten procesor ogranicza kartę graficzną?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...