Skocz do zawartości

Asus P7P55D-E Deluxe + 4GB 2x OCZ3P13334GK = horror! HELP!


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

To moj pierwszy post tutaj (hello! hello!), mam problem z timingami RAMow dedykowanych mojej plycie glownej, przynajmniej wg. QVL.

 

Config jest taki:

 

Intel Core i7 870 2,93GHz (czyli Lynnfield na Socket 1156 itd.)

Asus P7P55D-E Deluxe

OCZ 2x2GB 1333MHz (OCZ3P13334GK)

 

Wyborem pamieci kierowalem sie na podstawie kilku czynnikow:

- Przekonanie do OCZ

- 1333Mhz

- CL7

- QVL

 

http://img545.imageshack.us/img545/6663/pamiecidupa3.jpg

 

I to by bylo tyle, jesli chodzi o uznanie tych pamieci jako 1333MHz. Nie wiem, co bym zrobil, wszystki soft do testowania twierdzi mi uparcie co innego. 1066MHz i du*a. du*a - sina, blada, stara, fajna, ale zawsze, niezmiennie i niepodzielnie - du*a. :wariat:

 

http://img253.imageshack.us/img253/4880/pamiecidupa.jpg

http://img149.imageshack.us/img149/4009/pamiecidupa2.jpg

 

Skierowalem swoje kroki na forum supportu OCZ i Asusa. Jedyne co otrzymalem, to rekomendacja timingow 7-7-7-20, tRFC 80 (82). Wprowadzenie tego w BIOS, daje wynik taki, jak na w/w screenach. Czyli w dalszym ciagu, du*a.

 

Po drodze dowiedzialem sie takze, ze dobrze, aby napiecie skierowane na te RAMy nie przekraczalo 1,65V, bo moze pasc w procesorze uklad odpowiadajacy za ich kontrole. To polozylo sprawe kompletnie, bo okazuje sie, ze model OCZ3P13334GK chce 1,8V do takich ustawien. Jest model OCZ3P1333LV4GK (Low Voltage), ale pogooglowanie wyrzuca, ze wiecej z nich problemu, niz pozytku i padaja jak muchy.

 

Jestem zdesperowany. Wali mnie generalnie kasa - to, co chce uzyskac w tym kompie to odpowiedni setting pod obecne RAMow pod ten config, zeby dzialalo w 1333MHz.

 

Ewentualnie, jesli tego sie nie da - mozna pomyslec o zmianie pamieci na 1600MHz (architektura procesorow i7 8xx i tak ogranicza do 1333MHz; podobno niewiele osob to wie), ale wtedy zeby poszly z domyslu w 1333MHz, CL7 i 1,65V i byly na liscie QVL. Najchetniej OCZ.

 

Prosze o porady.

Filip.

Link to post
Share on other sites

Dziwne bardzo, że SPD pokazuje 609MHz, a nie ma profilu XMP. Podobny przypadek miał tutaj niedawno kolega z pamięciami ADATA. Dopiero w pewnej recezji na necie udało się znaleźć prawidłowe ustawienia timingów i napięcia dla wyższego taktowania.

Rozumeim, że na stronie OCZ nic nie ma o tym w opisie tych pamięci, nawet w FAQ i na forum tamtejszym?

Link to post
Share on other sites

No tak, zgadza sie. Nie trafilem tutaj od razu, zasadniczo bardziej jako akt desperacji po przyslowiowym "przerobieniu wszystkiego". W ostatecznym rozrachunku podane przez samego pracownika OCZ wartosci do odpalenia RAMu na 1333MHz (byly to timingi 7-7-7-20, tRFC 80 przy 1,65V) i tak skutkowaly odpalaniem jako 1066MHz.

 

;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...