Skocz do zawartości

Temperatury i5 4670k


Recommended Posts

Pogralem po pół godziny w wieska 3 i GTA 5 na full detalach w fhd

Potestowalem trochę dziś. Wnioski ? Procesor na ustawieniach auto w biosie robi 4.4 ghz. Płyta podaje wtedy napięcie 1.2 komputer przechodzi stabilnie test occt avx działając wtedy na 100 % przez godzinę. Temp. Maksymalna to 76 stopni. Chyba okey? Przy 4.5 ghz domaga się już napięcie co najmniej 1.25. Boję się trochę temperatur bo aż kusi by sprawdzi jego maksymalne możliwości - bo sztuka jest niezła :) Mam jeszcze jedna prośbę ponieważ korzystam z forum głównie przez tapatalk czy jest może jakiś wątek Na temat podkręcanie karty msi gtx 970?

Link to post
Share on other sites

Mój 4670k bezproblemowo przechodzi syntetyki przy napięciu 1,23v @4,5ghz, ale co z tego jak już gry potrafią się wykrzaczyć. Dla gier najniższe stabilne vcore przy adaptative mode wynosi 1,26v

 

A i taka porada/wskazówka przy ponad 90* załącza się throtling i to też będzie powodować  bsody z kodem 124

Link to post
Share on other sites
Mój 4670k bezproblemowo przechodzi syntetyki przy napięciu 1,23v @4,5ghz, ale co z tego jak już gry potrafią się wykrzaczyć. Dla gier najniższe stabilne vcore przy adaptative mode wynosi 1,26v

 

A i taka porada/wskazówka przy ponad 90* załącza się throtling i to też będzie powodować bsody z kodem 124

Ha. Przy ustawieniach 4.4 ghz na 1.2 działał stabilnie przez godzinę w occt z avx. Postanowiłem się teraz wziąć za kartę i przy włączeniu furmarka bez podkręcanie karty sygnal po paru minutach bsod. Podbilem napięcie do 1.25 zwiekszylem też na wejściu do 1.850 i działa stabilnie.

 

Nie byłbym też sobą gdybym jednak nie zajrzał pod cooler. Zastosowałem technika nałożenia pasty której do tej pory nie używałem. Dwa paski wszerz ihs obnizyly temperatury o 5 stopni. Ciekawe ?

Link to post
Share on other sites
Kolego ale 4.4 to żaden problem dla tych procków. Jazda zaczyna się od 4.5 w górę %-)
No teraz to mnie zajerzyles. Nie dalej jak miesiąc temu założyłem wątek o tym że mam problem z tym prockiem i ze w ogóle nie da się to kręcić. Po krótkiej dyskusji usłyszałem że ten typ tak ma i ze powinienem się cieszyć że w ogóle działa. A teraz Ty mi piszesz że 4.4 ghz to nie problemMnóstwo ludzi tu na forum ma problem z jakim kolwiek overclockingiem tego procka.

Więc proszę Cię nie pisz bzdur

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...