Skocz do zawartości

Komputer włącza się dopiero za 2 razem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

Witam pod koniec stycznia złozyłem sobie komputer, a teraz cos mi sie stało i komputer włącza mi sie dopiero za 2 razem,za pierwszym wyłącza się po paru sekundach, nie wierze że mogło się cos zepsuć :( zasilacz corsair vs 450 jak coś (kurcze komputer złozony niedawno i już cos sie dzieje:(( help).

Edytowane przez polop0123
Link to post
Share on other sites

Jeśli się wyłącza i włącza ponownie to może to wskazywać na dual-boot'a. U mnie takie coś dzieje się niemal przy każdym włączeniu, bywa że i komp załapie za trzecim razem dopiero. Bywa że i za pierwszym.

 

Jeśli poza tą niedogodnością nic się nie dzieje podczas pracy i gier, a benchmarki przechodzą bezproblemowo to nie ma powodów to niepokoju.

 

Robiłeś jakieś OC procesora?

Link to post
Share on other sites

Jeśli się wyłącza i włącza ponownie to może to wskazywać na dual-boot'a. U mnie takie coś dzieje się niemal przy każdym włączeniu, bywa że i komp załapie za trzecim razem dopiero. Bywa że i za pierwszym.

 

Jeśli poza tą niedogodnością nic się nie dzieje podczas pracy i gier, a benchmarki przechodzą bezproblemowo to nie ma powodów to niepokoju.

 

Robiłeś jakieś OC procesora?

tylko że ja musze sam włączyc go 2 raz:( , nic się nie dzieje tak pozatym wszystko działa tylko boje si eze przez takie podwójne włączanie moge cos spalić a do tego jest to uciązliwe ze musze 2 raz włączac, nie robiłem zadnego oc komputera, 2 tygodnie temu wgrałem sobie windows 10 ale wątpie żeby to była wina oprogramowania .

Link to post
Share on other sites

Posprawdzaj czy może kabelki POWER, RESET z obudowy się nie poluzowały, powtykaj je na nowo tak dla pewności. 

już to robiłem, zresztą co sie miało poluzowac komputer jest nie tykany:P pod biurkiem, ktos wie co mogło się stać, jakis informatyk coś poradzi?? ( chodzi mi tu na forum nie zamierzam isc do informatyka z tym problemem

Edytowane przez polop0123
Link to post
Share on other sites

Ja myślę,że przyczyną może być właśnie ta dziesiątka a właściwie bios i sterowniki płyty głównej. To wszystko jeszcze nie jest dopracowane. Miałem przypadek z moją płytą główną jak wgrałem niedopracowany bios.Przestał mi działać dobrze slot z kartą graficzną i już byłem w strachu...Po zrobieniu dawngradu chodzi jak złoto.

A zajrzyj do podglądu zdarzeń i sprawdź czy tam jakieś błędy krytyczne są opisane?

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ja uważam że przechodzenie na Windowsa 10 w tak wczesnym jego stadium funkcjonowania jest trochę niedorzeczne - przede wszystkim brak gwarancji że wszelkie sterowniki czy BIOSy będą bezproblemowo ze sobą współpracowały. Kwestia poruszona przez kolegę jarrono ma w mojej opinii ma duże znaczenie. Z resztą kilku bardziej doświadczonych userów z tego fora już zauważyło i komentowało sytuacje że w skutek braku dopracowanych sterowników przestają działać lub nie działają różnej maści urządzenia peryferyjne np. na USB. Ludzie się napalają na nowy system nie zdając sobie sprawy z tego że mogą wyniknąć z tego same kłopoty. 

 

Mam u siebie dwa systemy; Windowsa 7 na którym gram i pracuję i Windowsa 8 na wypadek awarii i do testowania działania gier. Nie widzę powodu dla którego miałbym pchać się w Windowsa 10 zwłaszcza teraz gdy wszystko raczkuję. Mam starszą platformę 1155 która śmiga na 7 jak szalona, nie ma również problemu z funkcjonowaniem na Windowsie 8 bo są stabilne sterowniki. Jeśli miałbym się bawić w Windowsa 10 to zainstalowałbym go jako system poboczny do testów a nie jako główny system, w celu uniknięcia tego rodzaju niespodzianek. Mogła wystąpić sytuacja że po postawieniu Windowsa 10 grało a po wgraniu czy pobraniu sterowników czy innych komponentów zaczęło się coś chrzanić, czego objawem u Ciebie mogą być problemu ze wstaniem kompa. Prawda jest taka że jest to trochę szukanie igły w stogu siana. 

 

Zajrzyj do tego Dziennika zdarzeń, zobacz czy są krytyczne punkty. Mogę Ci zasugerować jeszcze całkowity reset BIOSu i podmianę zasilacza skoro kabelki są w porządku. Nie muszę chyba pisać że powrót do starszego systemu mógłby dać definitywną odpowiedź co nie gra.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...