Skocz do zawartości

Dziwny problem. Przycinanie/freezy


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Zwracam się do was i proszę o pomoc.

Więc zaczynamy : grając w gry komputerowe typu gta v lub counter strike GO występuje u mnie problem tego typu że średnio co 15 sekund gra łapie małego freeza na jedną sekundę wygląda to jak przeskok o jedną klatke nie mam pojęcia czym jest to spowodowane.. 

Reinstall sterów do karty graficznej nie pomaga..

Problem występuje tylko z grami które są na tradycyjnym dysku talerzowym.

 

mój setup:

 

i7 3770

gtx 970 jetstream

8gb ramu good ram 1330

1tb seagate

256 ssd Crucial mx 100

zasilacz corsair 550w

monitor benq xl2411z

Link to post
Share on other sites

Przeskanuj dyski Malwarebytes Anti - Malware i dodatkowo jakims antywirusem.

Daj screena z programu HDTune, zakladka Health.Nastepnie  zakladka "Error Scan" koniecznie z odznaczeniem opcji "Quick Scan" (skanowanie bedzie powolniejsze ale za to dokladniejsze).

Link to post
Share on other sites

Dysk skanowałem adwcleanerem  czysto było. Teraz leci defragmentacja hdtune tez sprawdzałem było wszystko okej.  


http://static.pokazywarka.pl/i/5915380/177442/hdtune-error-scan-ata-st1000dm005-hd10.jpg

 

 

Jednak jest bad sector.. co robić?

Link to post
Share on other sites

jednak to nie jest wada dysku ponieważ pożyczyłem od kumpla inny dysk dobry/sprawny i nadal jest to samo..


macie jakieś alternatywy? Komputer jest na nowo postawiony - format a problem z przycinaniem nadal wystepuje.. Głownie w gta V.

Chociaz sam CS GO tez nie chodzi w 100% płynnie..

Link to post
Share on other sites

Możliwe że to karta i jej powolne ostatnie 0.5GB VRAM, ale w CSGO nie powinieneś tego odczuwać. (Chodzi bardziej o winę ze strony sterowników, źle się wyraziłem)
Zgaduje że w CSGO grasz bez limitu FPS. Sprawdź jak będzie się gra zachowywać z limitem do 60FPS, 120FPS i 144FPS. Komenda fps_max pomoże Tobie w ustawieniu tego, ale użyj tego w menu/lobby. W samej rozgrywce nie zadziała.

PS. Nie masz przypadkiem swap(pliki stronicowe)  ustawionych na HDD?

Edytowane przez pl_sbx
Link to post
Share on other sites

Już kilka razy byłeś pytany o temperatury. Jeśli nie wiesz jak sprawdzić: odpal HWMonitor i zostaw w tle uruchomiony. Pograj w GTA V na maxa ustawieniach i jak będziesz miał ścinki to zrób screena z okna HWM. :) To tak dla szerszego poglądu o sprawie.

Link to post
Share on other sites

Może to głupie pytanie, ale czy podpinałeś dysk do innego portu SATA?

tak próbowałem też tego nie pomogło

Już kilka razy byłeś pytany o temperatury. Jeśli nie wiesz jak sprawdzić: odpal HWMonitor i zostaw w tle uruchomiony. Pograj w GTA V na maxa ustawieniach i jak będziesz miał ścinki to zrób screena z okna HWM. :) To tak dla szerszego poglądu o sprawie.

http://static.pokazywarka.pl/i/5923537/585841/bez-tytulu.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...