Skocz do zawartości

Po wsadzeniu nowego procesora spaliła się karta graficzna oraz pamięć Ram 4GB


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez maniek2103,

Recommended Posts

Normalnie szok i niedowierzanie.

Jak na benchmarku widzisz takie niebieskie, podkreślone słowo (np ~75W) to znaczy, że jest to odnośnik. Jeśli go klikniesz, to przekieruje Cię na inną stronę, którą ktoś zalinkował pod tym słowem. Te jak to ładnie ująłeś "wyssane z palca" informacje są właśnie tam.

Po drugie nie piszę, że jest to max zużycie energii, tylko odnotowane podczas grania. Max jest troszkę wyższe, ale dalej to nie jest 150W w przypadku HD7770, a zauważ, że na podanych stronach masz Peak oraz Maximum i doczytaj sobie jak oni to max zanotowali.

Po trzecie, wartości o które ty się opierasz tyczą całej platformy czyli procesora, ramu, dysku, i wszystkiego innego co było do danego PC podłączone, co jest wybitnie śmieszne, bo platformy testowe o które się oparłeś są diametralnie różne...

 

PS: W arytmetyce znak ~ oznacza około.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tym odnośnikiem 75w i ~ się nie domyśliłem wybacz jeśli Cię uraziłem :P.


Brałem pod uwagę całą platformę bo autor potrzebuje nowy zasilacz a procki AMD są prądożerne dość więc te wartości z testów dużo nie odbiegają.

Link to post
Share on other sites

Dobra, dobra, już się nie tłumacz, wszyscy widzimy co jest wyżej napisane :P.

Nie uraziłeś mnie, tylko miałem takiego facepalma, że aż musiałem przyklnąć sobie, wybacz ;)

 

Autorze, co do pytania o kartę graficzną, może dobrze by było troszkę zaczekać, bo w przeciągu najbliższych kilku tygodni trochę się może pozmieniać. Ze względu na zbliżającą się premierę kart.

Co do tego co widzę na dzisiaj na allegro http://allegro.pl/radeon-r7-260x-2048mb-gddr5-i5432397546.html

licytacja powinna zakończyć się poniżej 350zł. Jeśli nie, są też HD7790 1GB (to tak na prawdę ta sama karta graficzna co r7-260x, przy tej karcie więcej pamięci i tak Ci niewiele da bo prędzej rdzeń się zdusi) do 350zł w opcji kup teraz bez gwarancji, chociaż wg mnie to troszkę za dużo.

Jeśli chciałbyś coś z obozu zielonych, to spokojnie znajdziesz gtxa 650 Ti lub przy odrobinie szczęścia GTX 650 Ti Boost ale rzadko się pojawiają w takiej cenie.

 

Wydajnościowo wygląda to tak:

GTX 650Ti < R7-260X (HD7790) < GTX 650Ti Boost

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...