Skocz do zawartości

Po wsadzeniu nowego procesora spaliła się karta graficzna oraz pamięć Ram 4GB


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez maniek2103,

Recommended Posts

Po wsadzeniu nowego procesora spaliła się karta graficzna oraz pamięć Ram 4GB

 

 

Witam, niedawno postanowiłem sprawdzić nowy procesor 2 rdzeniowy Athlon 3.0 .Po wsadzeniu procesora czuć było spaleniznę dlatego natychmiast wyłączyłem komputer i wyjąłem procesor był on spalony, zaniosłem komputer do naprawy i tam powiedzieli mi że z płytą główną jest wszystko ok tylko spaliła się Karta graficzna i Ram i wszystko do wymiany :( .Zastanawiam się czyja to może być wina? bo procesor ten, moją płyta główna podobno czyta ... sam nie wiem może procesor od kumpla był już spalony i od niego wszystko poszło ... Pomóżcie !

Link to post
Share on other sites

 

Zasilacza, który nie dał rady z nowym procesorem lub sam coś zmaściłeś podczas tej operacji.

Wszystko robiłem fachowo że tak powiem  :) siedzę już trochę w tych komputerach lecz to akurat było dla mnie nowym i będzie dosyć kosztownym doświadczeniem  :/ ale jak już to jaki zasilacz byś proponował do:

 

procesor:AMD Athlon x3 2x3,2 Ghz

Płyta głowna :MSI 760GM-p21(FX)

RAM-4gb1600

karta graficzna GeForce GTX 460/470

Ps.po tej ``operacji`` dla zasilacza nic się nie stało 

Edytowane przez maniek2103
Link to post
Share on other sites

Widać oznaki spalenia się karty graficznej? Mimo wszystko ten zasilacz powinien być jak najszybciej wydalony.

Karta Graficzna napewno jest spalona tak mi powiedziano w serwisie :/

A jaką Karte graficzną jeszcze byście polecili ? Oczywiście dorównującą GTX 650ti i mniej wiecej w takiej samej cenie .

Link to post
Share on other sites

aczkolwiek 3gb spokojnie. Generalnie 650ti to i przy wiedźminie na niskich ustawieniach i rozdziałce trzyma klatki https://www.youtube.com/watch?v=W9hl7ueeRAc.

Chyba ze ktoś kojarzy jeszcze jakąś lepszą opcję od amd, te karty lubią być tańsze :P


generalnie przeszukaj forum bo było już trochę tematów tego typu ;p

Link to post
Share on other sites

widziałem testy kiedyś z jakąś tam kartą 1gb, i działać działał. Ciężko o dobrą kartę z 2gb vram w tym budżecie. Rozglądnij się jeszcze po forum tak jak pisałem może ktoś wpadł na jakąś lepszą opcję do 350zł, aczkolwiek ja bym stawiał na coś takiego.

Generalnie nowa karta na której pójdzie wiedźmin według producenta kosztuje 700zł, ty masz na wydanie 350 więc tutaj cudów nie zrobimy :P

ale jeszcze raz, na wszelki przeglądnij forum bo może ktoś rzucił jakąś lepszą propozycją kiedyś z której ja w tym momencie nie zdaje sobie sprawy :P


generalnie to jest tak, że gdy karcie braknie vramu to będą chwilowe ale duże dropy fps. Aka raz na jakiś czas pojawi się chwilowy drop do 5/10fps. Ciężko powiedzieć jak bardzo wpływa to na komfort rozgrywki w sumie. Gdzieś widziałem takie testy między gt 960 a gtx960 4gb. To drastyczne dropy występowały w 0,01% wsztstkich fps. Przy czym mówimy tutaj o wersji 2gb vs4gb a nie 1vs2

Link to post
Share on other sites

widziałem testy kiedyś z jakąś tam kartą 1gb, i działać działał. Ciężko o dobrą kartę z 2gb vram w tym budżecie. Rozglądnij się jeszcze po forum tak jak pisałem może ktoś wpadł na jakąś lepszą opcję do 350zł, aczkolwiek ja bym stawiał na coś takiego.

Generalnie nowa karta na której pójdzie wiedźmin według producenta kosztuje 700zł, ty masz na wydanie 350 więc tutaj cudów nie zrobimy :P

ale jeszcze raz, na wszelki przeglądnij forum bo może ktoś rzucił jakąś lepszą propozycją kiedyś z której ja w tym momencie nie zdaje sobie sprawy :P

 

generalnie to jest tak, że gdy karcie braknie vramu to będą chwilowe ale duże dropy fps. Aka raz na jakiś czas pojawi się chwilowy drop do 5/10fps. Ciężko powiedzieć jak bardzo wpływa to na komfort rozgrywki w sumie. Gdzieś widziałem takie testy między gt 960 a gtx960 4gb. To drastyczne dropy występowały w 0,01% wsztstkich fps. Przy czym mówimy tutaj o wersji 2gb vs4gb a nie 1vs2

Rozumiem to zaraz posprawdzam inne fora i jak cos to dam Ci potem znać i powiesz co o tym sadzisz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...