Skocz do zawartości

Corsair Hydro Series H100i pomoc.


Recommended Posts

Witam was. Jakies 1,5 roku temu stworzyłem potworka do gier lecz czas i technologia leci do przodu więc dlaczego nie kupić coś jeszcze lepszego. Zastanawiałem sie nad chłodzeniem wodnym ponieważ może i to nie jest zbytnio opłacalna rzecz ale ma to swoje plusy jak wygląd osiągi i cisza. Chodzi mi tylko o chłodzenie CPU a mianowicie Corsair Hydro Series H100i

Ja już mówie, że jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o ten rodzaj chłodzenia, dlatego wzracam sie do doświadczonych ludzi w tej dziedzinie, po to jest chyba te forum don't u ? :P

Do rzeczy, Czytałem poradnik (pierwszy temat?) o chłodzeniu wodnym i nie wiem czy wszystko będe miał. 

http://www.morele.net/chlodzenie-wodne-corsair-hydro-series-h100i-cw-9060009-ww-538382/

Czy kupując ten sprzęt mam już całe kompletne chłodzenie czy tu jeszcze czegoś brakuje jak jakiegoś zbieracza czy nakrętki. I zastanawiam się gdzie wlewa się wodę do tego pana. Potrzebuje waszej chłopskiej porady bo wykresy i filmiki nic mi nie pomogą jak sam się po swojemu nie zapytam :)

 

Link to post
Share on other sites

W przypadku tego chłodzenia to kupujesz, montujesz i się modlisz aby nie rozszczelniło się albo pompka nie padła. Ten korsarz to chłodzienie pseudo wodne w którym nie masz możliwości żadnej ingerencji, dostajesz gotowy produkt. 

Link to post
Share on other sites

Tak, ciecz jest w układzie i nie masz żadnej możliwości rozbudowy układu i ingerencji w niego bez tracenia gwarancji. W jego cenie spokojnie dostanie się AC, które będzie tak samo wydajne a przy tym cichsze ( wentylatory w h100i do najcichszych nie należą)

Link to post
Share on other sites

Na ile starcza taka pompka i czy są lepsze zestawy z lepszymi wentylatorami bo nie chce mi się dokupować nowych a tych sprzedawać i bawić się w allegra czy olx-y.

Wiem ze godne uwagi są te panie:

http://www.morele.net/corsair-dwupak-sp120-high-performance-edition-co-9050008-ww-477396/

Edytowane przez Detrioux
Link to post
Share on other sites

Nie są, średnie wentylatory sprzedawane w cenie premium. Jedynie co za nimi przemawia to ich wygląd a dokładniej wymienne ringi. Łożyska kiepskie a i wydajnością nie grzeszą. W ich cenie jest mnóstwo o wiele lepszych opcji.

 

Co do pompki itp to nie da się określić na ile starcza. Jednym może paść po kilku dniach a innym będzie działać i działać. Tak samo jednym mogą pęknąć węże a innym nie . To jest czysta loteria. Wydajniejsze zestawy są, ale wszystkie mają swoje wady. Wady które mogą przysporzyć sporych problemów

 

 

Ja osobiście nie bawił bym się w te semi-wodne zestawy i albo bym kupił jakieś topowe chłodzenie powietrzne w tej cenie, albo bym dozbierał trochę $$ i złożył pełno prawne chłodzenie wodne, nawet z używanych części. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz podać takie porządne od 60 do max 80 za sztuke. Mógłbys jeden z nich dorzucić jakiś ledowy.

I jak już jesteśmy w kwestii finansowej to ile kosztuje taki porządny zestaw chłodzenia cieczą, taki który by wyglądał/działał i wspomagał CPU.

Zamierzam kiedyś wydać troszkę pieniązków i stworzyć potwora nr.2 a case to

Corsair Graphite 780T Big Tower, biało czarny

Jest bardzo dobra do chłodzenia wodnego i jestem Ciekawy ile by to kosztowało na zmotowanie samemu takiego zestawu. 

Edytowane przez Detrioux
Link to post
Share on other sites

Ja na swoim H110 mam alpeny. Sa w roznych kolorach, sa mega ciche i wydajne, w dobrej cenie. Do do samego chlodzenia, wzialbym H105 lub H110 (uwaga - chlodnica 280mm). Z H100/i bylo duzo problemow wlasnie z wezami ale rowniez z podswietlanym logo.

Jezeli chcesz wentyle z ledem to polece prolimatech vortex (120 i 140). Mialem je u siebie wczesniej. Rowniez ciche i wydajne oraz w dobrej cenie. Ale alpeny jednak cichsze ;) i ladniejsze, ale to kwestia gustu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...