Skocz do zawartości

Cześć! pomocy! r290oc


Recommended Posts

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4884&RWD=0#utilitypobierz @bios. Sprawdz, czy wyszuka nowszy bios i go wgraj. Przełozenie wentylatora lub dodanie nowego na tył, zmiana ułożenia chlodzenia na cpu i obrócenie zasilacza. Dodatkowo zmiana pasty na gpu. Najlepiej gdybyś zlecił to osobie, która się na tym zna, bo to, co dzieje się w twojej obudowie to tragedia. :(
Link to post
Share on other sites

Problem jest w tym że zmiana położenia chłodzenia Cpu jest nie możliwa przez położenie RAMu. A zasilacz to w którą stronę miałbym przechylić? W bok czy do góry nogami ??


http://www.benchmark.pl/aktualnosci/gigabyte-radeon-r9-290-290x-oc-karta-produkcja-wstrzymana-wada.htmlniepokoi mnie jeszcze ten wpis na benchmarku z początku ubiegłego roku, ale na karcie ( jak widać na zdjęciu) widać rev.1.0 . Nie jest możliwe że to jest największym winowajcom tak wysokich temperatur ?? Poprzednia karta mi takiego samego położenia jakoś działała i nawet dawała się lekko podkręcić.

Link to post
Share on other sites

No jak widzisz nie mozesz przez to wlozyc odpowiednio pamieci wiec jesli przekrecisz tak jak pokazalem to jest szansa ze pamieci normalnie wejda. Nie moge Ci tego zapewnic bo nie widze tego na zywo ale probuj. I zmien ta paste na procesorze bo bedzie gorzej jak jest

Link to post
Share on other sites

Zostawiłem chłodzenie jak je wczoraj przykręciłem, czyli jescze niby miało zasysać ciepłe powietrze z karty. Procesor spokojnie dawał radę, ale karta znowu nie i temperatury rzędu 95°C cały czas się utrzymywały. Wątpienia żeby jakie kolwiek wiatraki coś tu pomogły. Choć mogę się mylić.

Wiem co teraz pomyślicie "głupi czy debil" ale tak serio myślę że żadne wiatraki tu nic nie pomogą. Mój kolega dzisiaj kupił r9 290x lightning i temperatury w Wieśku powyżej 70 stopni mu nie wchodzą więc problem widzę po stronie karty.

 

 

http://www.benchmark...ymana-wada.htmlniepokoimnie jeszcze ten wpis na benchmarku z początku ubiegłego roku, ale na karcie ( jak widać na zdjęciu) widać rev.1.0 . Nie jest możliwe że to jest największym winowajcom tak wysokich temperatur ?? Poprzednia karta mi takiego samego położenia jakoś działała i nawet dawała się lekko podkręcić
nie myślicie naprawdę że może wersja tej karty jest winowajcom ?? 
Link to post
Share on other sites

Masz gwarancje? Wiec oddaj na ta gwarancje (napisz ze karta sie przegrzewa, jesli dodatkowo jakis wentylator halasuje bardziej niz pozostale tez to napisz) i skoncz gdybac. Jesli nie masz gwarancji to zmien paste termoprzewodzaca lub jesli sie boisz sam takie cos robic to daj komus kto bedzie potrafil. Skoro karta przy otwartej sciance obudowy lapie tak wysokie temperatury to znaczy ze jest z nia cos nie tak.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...