Skocz do zawartości

Cześć! pomocy! r290oc


Recommended Posts

Witam wszystkich :)

 

W grudniu zakupilem karte graficzna gigabyte radeon r9 290 oc 4gb ddr5 512 bit i chciałem się dowiedzieć czy to normalne że podczas grania w wieska 3 temperatura skacze do 95 stopni? ;/ bo szczerze mówiąc wątpie :P 

 

Możecie dać jakieś rady co mam z tym zrobić? ;/

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie martw się temperaturą bo referenta na takiej pracują wiec karcie się nic nie stanie.

 

Jednak jeżeli Twoja karta nie jest referendum to jest coś nie tak. Sprawdź, czy Chłodzenie się nie poluzowało? Może pasta jest stara i należy ja wymienić.

Link to post
Share on other sites

Czy to referent czy zwykła?

 

Miałem referenta i suszarka dochodziła do 95* i zbijała takty przy dobrze wietrzonej budzie, teraz posiadam asusa DirectCUII i tylko dwa wentylatory wyciągające i dochodzi do 94* i nie wskoczy więcej bo wiatraki się wkręcają bardziej ale jak mam otwarty bok to nie przekroczy 84*

Link to post
Share on other sites

Ja tak samo niedawno kupiłem gigabyte radeon r9 290 oc 4gb ddr5 512 bit z trzema wiatraczkami i niestety temperatura jak u kolegi u góry 95 stopnii. Przy takich temperaturach karta zbija je co odbija się na płynności działania gry i strasznie mnie denerwuje ( mogę ograniczyć płynność do 30 kl/s, ale nie po to kupiłem taką kartę żeby grać jak na konsoli :( ) I mam teraz pytanie do innych czy temperatury w tym niereferacie to jest norma? Co mogę na to poradzić? 

Link to post
Share on other sites

Sprobujcie ustawic w np afterburnerze wentylatory tak zeby przy okreslonej temperaturze wentylatory szybciej sie krecily, bo z tego co mozna sie domyslac to przy 90 stopniach automat ustawia cos kolo 50% obrotow wentyli

Edytowane przez snowqwer
Link to post
Share on other sites

Ale mówisz że dało by to jakiś efekt, powiedzmy z 10 °C ? Bo nwm czy baradziej opłaca mi się zostawić tą kartę i dokupić wentylatorki czy oddać typkowi i kupić GTX 960 trochę mniej wydajnego za to z niskimi temperaturami i bez bawienia się ?? Ile tych wentylatorów bym musiał kupić i za jaką cenę i czy dałoby wspomniany efekt ?? 

Dzięki za wszelką pomoc !! :D


Sprawdzałem i było podobnie niestety 

Link to post
Share on other sites

Masz więcej wentyli w tej budzie, oprócz tego z przodu? Zasilacz lepiej obrócić, by zasysał świeże powietrze z zewnątrz. Coolera od CPU nie da się zamontować, tak by wypychal powietrze w górę lub tył obudowy? Jeśli masz tylko jeden wentylator to przełoż go do tyłu. Daj screena z gpu-z.

Link to post
Share on other sites

Te podstawowe, ale temp też możesz wrzucić (podczas grania). A to chłodzenie CPU? Możesz podać podzespoły pc?

 

@up Wentylator z tyłu jest bardziej potrzebny niż z przodu. I nie będzie musial wydawać pieniędzy na dodatkowy.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Otwarta obudowa nie jest najlepszym sposobem wentylacji obudowy pc. Niższa lub taka sama temperatura przy otwartej obudowie oznacza źle zaprojektowany przepływ powietrza przez zamknięta obudowę. 

 

Zagadnienie jest rozległe i trochę bardziej skomplikowane niż się to wydaje ale ogólna zasada jest taka, że należy mieć zrównoważony nawiew i wywiew powietrza i zapewnić odpowiednie do temperatury komponentów natężenie obu. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...