Skocz do zawartości

chłodzenie GPU CPU


Recommended Posts

Witam

 

chciałem się niedługo wpakować do zupełnie innej bajki (światy nieznane)...

Chcę do końca roku lub już po zbudować jakieś wydajne chłodzenie wodne.

Chłodzenie będzie miało mieć za zadanie niwelowanie temperatur na: GPU ,CPU ,(na czymś jeszcze się da ??) jakieś oznaczenie NB czyli któryś z mostków-ale to niekoniecznie.

 

Niewiem czy da się założyć wode na dysk i ramy bo niewiem czy są na to bloki.

 

I chcę zapytać jakie elementy składowe wchodzą w takie chłodzenie do cpu i gpu

 

z tego co znalazłem w necie to

-chłodnica (czasem brana z chłodnicy / nagrzewnicy z samochodu po podobno wydajne bardzo są)

-blok na gpu gtx 275

-blok na lga 775

-rezerwaur cieczy

-pompa wody

-przewody złaczki , akcesoria

 

Macie jakieś propozycje konkretne co do cześci jakie wybrać, nad jakimi się zastanowić by było wydajne. chiałem je zbudować do 350-400 zł kompletne z częsci używanych sprawnych ,lecz nie spieszy mi się na już.

 

będę wdzięczny za odpowiedzi

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Niestety przy budżecie 350-400zł ciężko będzie i z samym chłodzeniem cepa (mowa tu o LC a nie wynalazkach typu H50). Potrzebowałbyś:

-chłodnicy 2x 120, albo 3x 120... ok 200zł

-2 lub 3 dobre wentylatory 120mm np Scythe SlipStream 30zł/szt

-pompkę ok 120zł

-złączki, węże, akcesoria ok 150-200zł

-blok cpu ok 150zł

-blok gpu ok 150zł

 

rezerwuar to wydatek rzędu 120zł

można też zastosować trójnik i kawałek węża 20zł, jednak znacznie utrudnia to napełnianie i odpowietrzanie układu...

 

z częściami używanymi jest problem, generalnie skromny jest rynek wtórny... jakbyś szukał mam do sprzedania pompkę ze 100ml rezerwuarem - do 2 bloków spokojnie da radę... za jakieś 65zł + przesyłka...

Link to post
Share on other sites

dlatego tez interesuja mnie części używane,

 

przeglądając allegro bloki te miedziawkowe na gtx 280 to cena 100-150 już kup teraz widziałem,

 

ale patrząc na cene karty (znalazłem dwie) gtx 280 z jakims blokiem G200 czy coś takiego za 550 zł i aukcje gtx 280 -cena licytacji od 450 ,600 KP liczę że znajde więc taki blok na gpu 100-130

-blok cpu jakies 60-70 (bo 100 ok nowe)

-pompke do 100 zł juz lepsza uzywke ,

-rezerwar to myśle jak go zrobić ręcznie (ogólnie to kawał sztywnej nieprzeciekającej plexy z dwoma czapkami - to by było na korzyść ceny

-złaczki (tylko niewiem jaką ja będę) potrzebował widziłem mały kpl za 65

aukcja z mojego miasta miec myśle ze za 40-50 by odsprzedał :P

http://allegro.pl/show_item.php?item=1293111460

 

-co do chłodnicy też sie zastanawiam czy by z jakiegoś auta nie wziąść (i wtedy np 3 x SPC zephyry jako 120 mm wiatraki by strarczyły czy raczej nie??? -kumpel sprzedaje całego kompa więc ma 6 120 i miałbym taniej ;)

 

p.s. dzieki za odpowiedzi będę je wnikliwie analizował i obserwowwał ten rynek

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

gtxxor - napisz mi też co do za pompka i rez, daj fotki i pare słów o nich (może być na PW) lub gg

11372558

 

voxcordi co do zestawu zalmana miał on kiedyś bardzo fajny zestaw chłodzenia -nazywał sie reseator lub tez v2 reseator i wyglądał jak kolumna głośnikowa z kina domowego podłużna

na allegro jest obecnie jeden taki wynalazek :

 

http://allegro.pl/tt-symphony-mini-syst ... 61162.html - tu akurat TT firmy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...