Skocz do zawartości

Wyciszenie komputera


Recommended Posts

Cześć...

 

Chcę wyciszyć swój komputer PC .. Stoi obok mnie około 1,5 metra, używam go tylko czasami do gier ale cenię ciszę. 

 

Przy składaniu komputera starałem się kupować jak najcichsze podzespoły:

 

obudowa fractal define r4 (3 wiatraki fraktal 140mm dwa na przodzie jeden z tyłu skręcone na 5v) z obudowy wywalony środkowy koszyk na dyski tak aby przepływ powietrza był jak najlepszy

procek i7 3700 + fortis 1226xe + jakieś dwa ciche wiatraki 140mm (be quiet czy jakoś tak)

grafika gtx970 msi oc (ta z wielkim dwoma wiatrakami)

zasilacz półpasywny carbon (coś tam 530wat) z wiatrakiem 140mm (też jest cichy).

płyta i ram też dobre.

 

W czym mam problem ?

komputer jest słyszalny, szczególnie jak gram w wieśka 3 czy gta v na (oba na uber) odzywa się karta graficzna i procesor. Pod obciążeniem słychać głównie grafikę i wg. afterburner-a wentylatory wchodzą na wyższe obroty.

 

 

Czy dodać jeszcze dwa wentylatory do obudowy, jeden 140mm na doł i dwa 140mm na górę?

Jak dalej wyciszyć ten sprzęt? (zwiększałem szybkość wiatraków w obudowie na 7v ale i tak za chwilę wszystko zaczyna warczeć przy obciążeniu).

 

Kompa porównuje do macbook air-a oraz imac-a 27retin-a oba są ultra ciche i nigdy nie słyszałem aby coś tam w nich "warczało" pod bardzo mocnym obciążeniem.

Wcześniej przez lata miałem thinkpad-a t61 i wcześniejsze i też było cicho.

 

A stacjonarny nawet z 1.5 metra dla mnie jest słyszalny.

Stacjonarny ma być tylko do gier do niczego więcej.

 

Co radzicie chłodzenie wodne?

Edytowane przez jaco007
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...