Skocz do zawartości

Reset komputera+problem z uruchomieniem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Xeinaemm,

Recommended Posts

Witam-kiedyś już coś takiego mi się zdarzyło i nie pamiętam co pomogło...dziś sytuacja wyglądała tak:jest otwarta przeglądarka(czyli praktycznie zero obciążenia),wstałem po coś i w momencie gdy nic nie robiłem/nie ruszałem kompa on się zrestartował ale zamiast wstać reakcja była następująca:wszystko gaśnie(wszystkie kontrolki na budzie,monitor mruga tak jakby komputer był wyłączony),nagle za 5 sek wszystko samoczynnie wstaje-tak jakby komputer normalnie się uruchamiał i "Power: nacisnęła jakaś niewidzialna ręka,ekran pozostaje czarny,po 3 sek. komputer gaśnie jakbym go wyłączył na amen,po czym znów po 5 sek się sam uruchamia i tak w kółko.Podociskałem pamięci,przewody,kartę graficzną i się uruchomiło normalnie.Dałem sprawdzenie-oczywiście windows nic nie wykrył...co to może być?Płyta?Kompa składałem na początku kwietnia i raz już taka sytuacja miała miejsce...moja specyfikacja: i5 4460,Ga B85-D3H,2x4GB Crucial,MSI 970 Gtx ,zasilacz Corsair Tx650M


Podbijam.

Może to być jakieś zwarcie? Dziś np komp się nagle (i bez powodu-pracowałem akurat pod arkuszem kalkulacyjnym) wyłączył po czym od razu wstał i wszystko już było ok...

Link to post
Share on other sites

Jedyne co mnie niepokoi to zdarzenie Kernel-Power.... wyszło że przez ostatni tydzień miałem 3 takie zdarzenia.raz faktycznie był BSOD a raz czy dwa (?) wyłączyło kompa ni z gruchy ni z pietruchy....zasilacz umiera?przecież jest markowy i ma dopiero 2 lata....i jest kompatybilny z Hasewellem (Corsair TX650M)


Update:co to w ogóle ma być??? System był stawiany 7 kwietnia br i 580 zdarzeń w tym podglądzie!! 

Link to post
Share on other sites

Kernel-Power o błędzie 41 tyle to też wiem. Znajdź tego minidumpa(C:\Windows\Minidump\*.dmp) i jeśli dalej tam jest to go tutaj wklej. Bo tak nic nie mogę poradzić jak tylko sprawdzić zasilacz,ram i zresetować bios. Co do błędów to norma ja tygodniowo mam ponad 15 tyś(bo wyłączyłem usługi).

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites
no dobra-mam podgląd dumpa ale nie wiem co jest istotne bo się na tym kompletnie nie znam. w dumpie 2 rzeczy są podświetlone na czerwono:

 


fltmgr.sys fltmgr.sys+5132 fffff880`00c1b000 fffff880`00c67000 0x0004c000 0x4ce7929c 2010-11-20 11:19:24 System operacyjny Microsoft® Windows® Menedżer filtrów systemu plików firmy Microsoft 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255) Microsoft Corporation C:\Windows\system32\drivers\fltmgr.sys

 

a druga rzecz:

 


ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe+ed552 fffff800`03001000 fffff800`035e9000 0x005e8000 0x5507a73c 2015-03-17 06:02:04 Microsoft® Windows® Operating System NT Kernel & System 6.1.7601.18798 (win7sp1_gdr.150316-1654) Microsoft Corporation C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe

 

 

a drugi przypadek-dziś włączyłem gta 5,po 10 sekundach od wejścia do gry koputer zgasł jakby ktoś wyciągnął kabel i za 10 sekund sam wstał,po czym znów zgasł i znów sam wstał-tym razem załadował windowsa i jest wszystko ok w sensie ze system jest póki co stabilny nawet pod obciążeniem.błąd oczywiście kernel power 41.na chłopski rozum to może płyta?zasilacz hulał na stary,m zestawie ze 2 lata aż miło-nigdy nie zgasł sam z siebie.może jakieś zwarcie?jak to sprawdzić?ktoś tu kiedyś pisał że miał zwarcie na switchu reset-odłączył to i ma spokój....

 

 


 

 

 

Link to post
Share on other sites

Musisz oddać sprzęt do testów bo w sprawach uszkodzeń fizycznych nie doradzimy. Na to już potrzebne są testy co uległo awarii(zasilacz czy płyta), gdyż problemem są przerwy w zasilaniu komponentów. Możesz spróbować formatu następnie aktualizacji biosu,grafiki itd. komputera przed oddaniem jeśli problem nastąpi znowu to gwarancja Cię czeka.

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

Dzięki...to mnie pocieszyłeś...a nie ma możliwości by przetestować płytę(bo zasialcz póki co wykluczam-działał przez 2 lata bez żadnych zastrzeżeń a jaja zaczęły się dziać po zmianie sprzętu) w warunkach domowych?Jest jakiś odpowiednik jak np Memtest przy pamięciach?

Link to post
Share on other sites

Ok-dziękuję. Jeszcze raz dzisiaj rozkręciłem obudowę,powyjmowałem i włożyłem z powrotem wszystkie wtyczki,zamieniłem miejscami kości pamięci i wymęczyłem przez pół godziny zasilacz przez OCCT (wygląda na to że wszystko z nim ok).Jeśli będzie się dalej wykrzaczać to oddam na testy -temat można zamknąć.


Wpadłem na jeszcze jeden pomysł-a co jeśli to wina listwy? Moja ma chyba z 20 lat...czasem dioda w niej mruga a czasem świeci się stale...może to właśnie listwa a nie płyta główna ?jak myślicie??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...