Skocz do zawartości

Dodatkowe 8 gb ramu 1600. Warto


Recommended Posts

Witam.

 

Oto mój sprzęt 

i5 4670k

asrock h87 performance

crucial balistix 8gb 1600 cl9

 

Warto dokładać drugie 8gb ramu ? Coraz częściej czytam, że 8gb to na styk. W sumie są ddr4, ale dla nich musiałbym całą platformę zmieniać, co raczej nie ma sensu.

Gram w gry, czasem autocad, filmy, internet.

 

Z góry dzięki.

 

PS. W temacie miało być "warto ?"

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

To że Ci co majo 8gb nie odczują braków bo dyskiem nadgoni to inna sprawa.

W gta-v momenty przejścia w misjach to ~1 sekunda.

Strzelam teraz,ale dysk nawet nie zamieli

A jest duża różnica między ddr3, a ddr4?

Trza pytać tych co mieli ddr3 a majo ddr4

Z tych co grajo pewno niewielu.

Tanie to to nie jest.

Link to post
Share on other sites

Aha, a Ty normalnie swoje 2400mhz wsadziłeś?

 

Nic, ja dokupię chyba wkrótce drugie 2x4 gb, i gitara.

 

Z tego co widzę ceny wyższe, więc nie ma sensu chyba, tym bardziej, że moja płyta nie obsługuje 2400, a po testach dużej różnicy nie ma.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Mnie interesują tylko testy w grach i właśnie znalazłem.

Lepiej jednak mieć lepsze gpu na te czasy. Za 2 lata pewnie będą normalnością.

 

A rozumiem, że u mnie więcej niż 1600 na mojej płycie nie wycisnę ? W sensie po oc?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

@Okawaru to wyłącz plik stronicowania na 8gb i wyłącz na 16gb

Zauważysz różnicę ;)

 

Przy okazji stworze sobie jeszcze do tego ramdiska zeby pamięć dodatkowo zapchać i bede odpalac 3 instancje kazdej gry i programu na raz, ja wiem, że sztucznie można zwiekszać poziom wykorzystania RAMu i że też dużo zależy od tego co robimy na kompie, ale przeciętny użytkownik w tym momencie nie wykorzysta wiecej niz 8GB  przy normalnym użytkowaniu i graniu.

Link to post
Share on other sites

W wakacje będę dokupował tą drugą 8 raczej, tylko powiedzcie mi, czy te ramy które mam:

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

to są te same co te nie? Bo kolor mniej biały:

http://allegro.pl/pamiec-ddr3-crucial-8gb-1600mhz-ballistix-sport-i5356025204.html

Link to post
Share on other sites

To samo, jakaś słaba grafika i dlatego taka różnica w kolorze. 


Co do szybkości ramu to dużo zależy od procesora bo tam jest kontroler, u mnie 16gb normalnie idzie na 2400, ale już przy 32gb musiałem zejść na 2133 bo nie zawsze chciał wystartować.

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

o to mi chodziło, dzięki :)

Tak czy siak pewnie w wakacje sobie dokupię 8 gb, o ile gry będą wykorzystywać więcej niż te 8, a za 2 lata jak będę zmieniał platformę to już będą ddr4 bardzo popularne i wtedy się kupi je.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Widzisz chyba jest sens jeśli mi zjada więcej niż 8gb a nie gram na super uber grafice, bo po prostu gtx 780 więcej nie daje rady. Ogólnie i7 nudzi się przy gtx 780. Najwięcej zassał 12gb razem z systemem.

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

Jesli nie chodzi o choroby weneryczne to panuje zasada "im wiecej tym lepiej", zawsze jest lepiej miec wiecej gdy kogos na to stac, ale czy jest to konieczne? Nie jest, na ten moment 8 gb wystarcza do domowego użytku. Do tego konsole blokujace rynek gier przed postępem będą utrzymywać ten trend przez pare kolejnych lat.

 

W krotkich odstepach czasu przechodzilem z 4gb na 8gb na 16gb i wiem co mowie.

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites
Widzisz chyba jest sens jeśli mi zjada więcej niż 8gb a nie gram na super uber grafice, bo po prostu gtx 780 więcej nie daje rady. Ogólnie i7 nudzi się przy gtx 780. Najwięcej zassał 12gb razem z systemem.

Co ci brało 12gb?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...