Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów i zwracam się z prośbą o pomoc a właściwie potwierdzenie moich przypuszczeń.

A więc posiadam komputer który działał bez zarzutu aż do kiedy nie zachciało mi się go wyczyścić. A więc wydmuchałem wszystkie brudy z obudowy za pomocą kompresora z czego najbardziej był zasyfiony zasilacz, po tej czynność po paru godzinach chciałem uruchomić komputer niestety już nie wstał. Uruchamia się kręcą się wszystkie wiatraki ( 2x obudowa, chłodzenie procka i w zasilaczu, chłodzenie karty graficznej) ale BIOS nie wstaje ( nie przechodzi Posta, żadnych dźwięków) wygląda to tak jak by komputer się włączył ale zanim zacznie uruchamiać się BIOS zawiesza się i kręcą tylko wiatraki. Oglądałem płytę główną i zasilacz i nie znalazłem żadnych spuchniętych (wylanych) kondensatorów, charciarz co do zasilacza to nie jestem pewny co do zasilacza ale zdjęcia wrzucę jutro. Próbowałem po kolei odłączać kable od kolejnych podzespołów bez rezultatu próbowałem wyjmując wszystkie podzespoły po kolei z slotów łącznie z samym CPU bez rezultatu. Na moje oko to padła płyta główna, ale chciałem zasięgnąć opinii mądrzejszych ode mnie :D

 

Ps.: konfiguracji nie podaje bo chyba nie ma potrzeby skoro wszystko wcześniej działało.

Ps 2.: Jutro wrzucę zdjęcia zasilacza bo to jedyna rzecz która wygląda mi podejrzanie, w środku jest dużo jasnej masy ale nie jestem pewien czy to są wylane kondensatory bo nigdy nie miałem z takimi styczności.

Edytowane przez TheJarekable
Link to post
Share on other sites

CPU Phenom II x 965 BE

Zasilacz OCZ ZT 550 W

Płyta: Gigabite GA-MA770T-UD3

Ram: Patriot 4 GB (PSD34G1333KH)

Karta Graficzna: Geinward GTX 560 Ti 448 Cores

Dysk twardy: Jakiś starszy Segete Baracuda Sata

 

To jest konfiguracja z głowy jutro podam dokładniejszą.


Do moderatora, przepraszam za ortografię ale pisałem w pośpiechu :roll: Już poprawione :]

Edytowane przez TheJarekable
Link to post
Share on other sites

CPU Phenom II x 965 BE

Zasilacz OCZ- ZT 550 W

Płyta: Gigabite GA-MA770T-UD3

Ram: Patriot 4 GB (PSD34G1333KH)

Karta Graficzna: Geinward GTX 560 Ti 448 Cores

Dysk twardy: Jakiś starszy Segete Baracuda Sata

 

To jest konfiguracja z głowy jutro podam dokładniejszą.

Do moderatora, przepraszam za ortografię ale pisałem w pośpiechu :roll: Już poprawione :]

Konfiguracja poprawiona o model zasilacza.

Zdjęcia zasilacza w środku chodzi o tą jasną masę, ale wydaje mi się że tak wychodzi z fabryki a nie są to wylane kondensatory.

http://zapodaj.net/ca8bfdf725cc6.jpg.html

http://zapodaj.net/840d8486f599f.jpg.html

http://zapodaj.net/edb66582f7965.jpg.html

Bateria raczej dobra, zresztą jak ktoś już napisał ona odpowiada za pamięć Biosu. Swoją drogą Bios też resetowałem zworką na płycie głównej.

Edytowane przez TheJarekable
Link to post
Share on other sites

Jeśli twierdzisz, że reszta podzespołów jest sprawna to pozostałp co zbadanie zasilcza. Sprawdz miernikiem napiecie na poszczegolnych pinach.

Niestety nie posiadam miernika :(

Hmmm postanowiłem sobie kupić płytę główną , jeżeli to nie pomoże kupię też zasilacz. Przynajmniej zmodernizuje trochę kompa :D

 

Jak już będzie działał dam znać co było przyczyną.

Edytowane przez TheJarekable
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...