Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałbym w najbliższym czasie zamontować cały układ chłodzenia wodnego w PC. Mogłyby ktos złożyć taka naprawde fajną kompozycje. Chodzi mi o duzy rezerwuar, fajne zlaczki itp;). Budżet do 3-4k więc.... http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/biggrin.png układ byłby na procesor kartę graficzna i na płytę główna http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/wink.png
-płyta główna: MSI B85M-E45
-procesor: INTEL Core i7-4790k 4,0GHz
-karta graficzna: ASUS GEFORCE GTX970 4GB DDR5
-obudowa: zalman R1

Edytowane przez ilusionist816
Link to post
Share on other sites

kto polecił Ci taką płytę główną pod ten zestaw?? Jak juz sie w wodę bawisz to polecam odrazu płyte główną zmienić na coś godziwego dla tej i7.

 

btw. nie wiem jak z miejscem w tym R1, wydaje mi sie ,że bedzie cieżko.

 

 

sorry za offtop , ale musiałem.

Link to post
Share on other sites

Dużo miejsca to masz w obudowie pokroju 750D a w tym zalmanie to już niekoniecznie. Przy tak dużym budżecie pokusiłbym się o zmianę obudowy na większą.

Rezerwuar to nie wszystko, przede wszystkim musisz zmieścić chłodnice. Ile masz miejsca nad płytą główną?

Pozatym jak patrzę w inteernetach to ten zalman jest na szkielecie z3 więc zapomnij o LC, obudowa to podstawa.

Link to post
Share on other sites

No właśnie na 1, a to z mało na cpu+gpu, a co do mobo no cóż genialny wybór ;).

Można ogarnąć skromne lc pod samo cpu, ale wg. mnie jeśli dysponujesz rzeczywiście taką kwotą jaką podałeś to sugeruję wpierw wymianę budy przyjaznej lc oraz mobo.

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

nie przesadzajcie R1 nie jest wcale taka mala

wiec na upartego idzie tam upchac lc

 

idzie to ogarnac lepszym wyborem jest niz 'usera' z poprzedniego tematu z FR 3K

ale radzij bym zmiane obudowy

 

Mobo jak wyzej koledzy pisali

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

nie przesadzajcie R1 nie jest wcale taka mala

 

Aż z ciekawości zapodałem sobie zdjęcie wnętrza R1 od wujka google i owszem nie jest to mała buda, do ac spokojnie starczy, ale do lc? 

 

http://images.morele.net/full/700255_9_f.jpg

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

Lc tez idzie w niej ogarnac ale zeby byc w 100% pewny autor by musial pomierzyc 'to i owo' w niej

w R1 jest to dobre ze na topie mozna chlodnice zamontowac (porownujac ja oczywiscie z ta FR 3K)

 

10506572_608860365889118_341898642052500

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

Ale czy ta jedna chłodnica ogarnie cpu+gpu? Śmiem nieco w to wątpić. Bo praktycznie rzecz ujmując miejsce jest tylko na topie na 240mm chłodnice ew. jeszcze 120mm na tył, przód niestety jest zajęty przez klatkę na dyski mocowaną na stałe(chyba że się mylę) i tu jest niestety największy ból.

Link to post
Share on other sites

Ale czy ta jedna chłodnica ogarnie cpu+gpu? Śmiem nieco w to wątpić. Bo praktycznie rzecz ujmując miejsce jest tylko na topie na 240mm chłodnice ew. jeszcze 120mm na tył, przód niestety jest zajęty przez klatkę na dyski mocowaną na stałe(chyba że się mylę) i tu jest niestety największy ból.

 

Bez ciecia sie raczej nie obedzie na froncie nie wiem ile tam miejsca jest miedzy spodem obudowy a dolnym wentylatorem

tak czy siak przy takim budzecie 4K idzie ogarnac mobo obudowe i czesci do lc wszystkie

wiec tutaj autora nie rozumiem troche ze nie chce zmieniac obudowy ale jego hajs w koncu...

 

rada odemnie zmien obudowe albo daj sobie spokoj z LC

ja swoja obudowe na dwa lata przed skladaniem LC kupilem a kupilem ja wlasnie z mysla o chlodzeniu wodnym (wczesniej tez nie mala obudowe mialem bo zalmana GS1000) ale bez kombinacji z modowaniem by nie szlo tam dobrego ukladu upchnac do srodka dlatego zaczalem od obudowy i tobie tez tak radze

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem spokojnie się nada Phanteks Enthoo Pro ma spore możliwości lc jak kwotę 350-400zł, masz możliwość umiejscowienia na topie potrójnego radiatora, no spód jak i na front podwójnego, na twoje lc powinno wystarczyć ;).

Link to post
Share on other sites

W tych obudowach jaki zmontowalibyście zestaw chłodzenia wodnego?

 

Przejzyj  ten temat i sam zdecuduj co tobie sie najbardziej podoba

 

http://www.overclock.net/t/1430077/corsair-750d-owners-club

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

Jak ent pro to z chlodzenia plyty bym zrezygnowal nie jest tak pojemna jak primo i wejdzie tam 420 tylko (chyba ze zrezygnujesz z kieszeni na dyski zamontujesz chlodnice druga na froncie) ...

 

jeszcze plyta glowna potem pod kolorystyke plyty mozna dobierac reszte zlaczki (czarne biale srebne...) plyn (kolor) weze/rurki (przeroczyste czy kolorowe) wentylatory bloki itd

chyba ze nie ma to dla ciebie wiekszego znaczenia :>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...