Skocz do zawartości

VGE to DVI-D


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Matiziol,

Recommended Posts

Witam serdecznie, ponieważ mój poprzedni wątęk został zamknięty bez widocznej przyczyny i podania odpowiedzi, otwieram go ponownie. 

Posiadam kartę graficzną w której zajęty jest jeden slot dvi-i, jest do niego podłączony 20 calowy iyama prolite E20008HDS, 
otrzymałem nowy monitor, benq G2220HDA, który ma złącze VGE.
Na karcie graficznej mam jedynie wolne sloty do hdmi. dp i DVI-D. Czy jest jakaś możiwość podłączenia jego by otrzymać drugi niezależny obraz?

Czy taka przejściówka ma prawo działać?

http://s474818768.onlinehome.us/list/dvivga/011.jpg

Edytowane przez fafera
Link to post
Share on other sites

nie powinna

 

potrzebujesz kabla DVI-A na VGA podłączonego odpowiednio do gniazda DVI-I w karcie graficznej oraz VGA w monitorze

Nie mam wolnego slotu DVI-I.

Jedyne dostępne sloty na karcie graficznej to dvi-d, dp, i hdmi.

 

Robiłem taki zestaw by sprawdzić ten monitor czy w ogóle jest on sprawny. Chcę go podłączyć jako dodatkowy.

 

Ewentualność jest taka by podłączyć ten monitor jako główny (vge z przejściówką na dvi-i) a mój aktualny monitor główny który ma wejście cyfrowe, podłączyć jako dodatkowy. w takim wypadku, do jakiego slotu i z jaką przejściówką podłączyć ekran z złączem DVI-I. Jest to single link.

Edytowane przez fafera
Link to post
Share on other sites

Dobra, w takim razie co gdyby podpiąć monitor z wejściem VGE do wejścia cyfrowego DVI-I przejściówką? Posiadam taką i jestem pewien że działa. 
Wtedy drugi monitor kablem cyfrowym DVI-I użyć przejściówki do DVI-D albo DP bądź HDMI?

Link to post
Share on other sites

Tak

1 dvi i w karcie do vga w monitorze (przejsciowka za dychę)

2 dvi d w karcie do dvi i w monitorze kablem dvi d bez żadnych przejściówek.

DVI-D w karcie do DVI-I w monitorze.. Kablem dvi-d. 

 

Więc kabel DVI-D jest kompatybilny z wejściami DVI-I?

 

Dobra. Więc pozostało mi zdobyć kabel dvi-d i przejściówkę do dvi-i na vga. 

BARDZO dziękuję za pomoc, proszę jeszcze nie zamykać tematu, dam znać kiedy podłączę to w ten sposób i napiszę czy jest to funkcjonalne. :)

 

Zamawiam więc ten kabel:

http://allegro.pl/kabel-dvi-d-dvi-d-1-5m-i5377489542.html

Przejściówkę VGA na DVI-I już mam :)

Edytowane przez fafera
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Tak ale tylko dvi i żeński z dvi d męskim. Czyli inaczej mówiąc kabel dvi d możesz wpiąć do WYJŚCIA dvi i, w tą stronę są ze sobą kompatybilne.

Edytowane przez Matiziol
Link to post
Share on other sites

 

 

do DVI-I w monitorze

 

afaik nie ma czegoś takiego jak wejście DVI-I, może być tylko wyjście

 

druga rzecz jakbyś jednak przeczytał ten przebrzydły poradnik, który uznałeś wcześniej za spam uwłaczający twej inteligencji może wiedziałbyś czym się w zasadzie różnią te złącza

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Tak ale tylko dvi i żeński z dvi d męskim. Czyli inaczej mówiąc kabel dvi d możesz wpiąć do WYJŚCIA dvi i, w tą stronę są ze sobą kompatybilne.

bardzo serdecznie dziękuję temu userowi za pomoc. Zrobiłem zgodnie z jego radą, jako że była to najlepsza opcja, bardzo serdecznie dziękuję i proszę o zamknięcie tematu :)

przepraszam też za późną odpowiedź. Niestety, nie miałem jakiś czas dostępu do internetu

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...