Skocz do zawartości

Kareta dźwiękowa do Gier


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez FeX,

Recommended Posts

Witam. Poszukuję karty dźwiękowej z dobrym pozycjonowaniem. Ostatnio przeglądając karty dźwiękowe znalazłem model AIM sc808, czy ta karta nada się do grania? Czy będzie dobrze pozycjonowała dźwięk? Czy może jednak coś innego? Dodam że gram tylko i wyłącznie na słuchawkach. Gry w jakie gram to FPS'y

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A może zastanawiałeś się nad Sound Blaster Z? Trochę tańsza, ma bardzo dobry dźwięk przestrzenny i wzmacniacz słuchawkowy. Dużo zależy od słuchawek z jakich korzystasz. Te gamingowe za okolo 400-500zł mają własne karty dźwiękowe dostosowane do gier w stylu SteelSeries Siberia V2 (testowałem i gdybym tylko miał takie pieniądze...). Może lepiej inwestować w tym kierunku?

Edytowane przez Hawkins
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A może zastanawiałeś się nad Sound Blaster Z? Trochę tańsza, ma bardzo dobry dźwięk przestrzenny i wzmacniacz słuchawkowy. Dużo zależy od słuchawek z jakich korzystasz. Te gamingowe za okolo 400-500zł mają własne karty dźwiękowe dostosowane do gier w stylu SteelSeries Siberia V2 (testowałem i gdybym tylko miał takie pieniądze...). Może lepiej inwestować w tym kierunku?

 

Za produktem AIM przemawiają wymienne OPAMP'y i głównie chciał bym się dowiedzieć czy ta karta poradzi sobie z pozycjonowaniem dźwięku. W ostateczności kupię produkt Creative, ale do tej firmy nie jestem przekonany :/

 

 

AIM SC808 ma bardzo dobry dźwięk, ale nacisk na słuchanie stereo. Mi do gier i odsłuchów wystarcza w zupełności. Sound Blaster Z nie polecam.

 

Czyli do pozycjonowania dźwięku się nadaje jak najbardziej? Poradzi sobie z CS: GO i BF'ami?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W grach się sprawdza całkiem nieźle. Ostatnio jednak grałem więcej na AIMie bez żadnych przestrzennych ulepszaczy i wczoraj na Audigy 2 ZS z włączonym przestrzennym CMSS 3D miałem nieco problem w CS:GO z dobrym pozycjonowaniem. Wynika z tego, że wiele zależy od naszego przyzwyczajenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Używam dwóch kart Audigy 2 ZS i AIMa, bo często robię coś na kompie a na TV z PC leci bajka :) Mam dzięki temu dwa osobne źródła dźwięku i mogę rozdzielić film i muzykę.

 

Nie wiem czemu, ale jeszcze nie porównywałem bezpośrednio tych kart w grach. AIM SC808 ma znacznie lepszy dźwięk, ale czy w grach jest sporo lepszy? Musiałbym je dokładniej porównać, na razie obydwie karty są według mnie niezłe w tym aspekcie.


Karta córka 5.1 z AIMa szału nie robi :)

Link to post
Share on other sites

 

 

A może zastanawiałeś się nad Sound Blaster Z? Trochę tańsza, ma bardzo dobry dźwięk przestrzenny

Sound Blaster Z nie ma dźwięku przestrzennego, wręcz przeciwnie, scena jest mała, pod-głosów prawie nie ma.Co innego emulacja tychże efektów , wielu ludzi sobie chwali SBX Studio ale trzeba pamiętać, że dobrej przestrzenni, to nie czyni ale wielu może się podobać.   

Link to post
Share on other sites

Na razie jestem po testach muzycznych Audigy 2 ZS (stock) vs AIM SC808 (2x LME49720NA + LM6172IN)

 

Odtwarzacz foobar2k, pliki FLAC, głównie muzyka elektroniczna.

 

Wynik jest bezapelacyjny i zupełnie jednogłośny. AIM SC808 masakruje Audigy 2 ZS doszczętnie. Szczegóły, bas, scena dosłownie każdy aspekt jest zatrważająco lepszy na karcie Audio in Motion. Tego nie da się porównać :)

 

Teraz wcale nie dziwie się, że miałem problem grać na Audigy 2 ZS, bo zwyczajnie tej ilości gubionych detali nie da się w żaden sposób odzyskać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...