Skocz do zawartości

Przetestować Phenoma II 955?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Przetestować Phenoma II 955?

    • Tak
      26
    • Nie
      11


Recommended Posts

Tak! I prosiłbym cie o dodanie wyników poprzedniego procesora podkręconego do taktowania tego nowego - by sprawdzić, czy OC daje taki sam efekt, co kupno mocniejszego procesora (tak, wiem że nowszy model też można podkręcić, ale nie o to teraz chodzi).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy warto pisać recenzję, bo:

-testowany by był na tej samej platformie co 940

-duża 'oryginalna' recenzja 955 była już na Benchmarku (nie to co moje teksty ;) )

 

Co innego gdybym od razu pisał na AM3, wtedy byłoby porównanie AM2+ vs AM3. Może zrobię coś takiego, ale jak już będę miał płytkę i ramy.

Ale teraz się pytam czy warto pisać o samym procku?

a z czystej ciekawości...ile za starego Phenoma II ;)

Nie wiem, coś około stówki mniej niż w sklepie :P
Link to post
Share on other sites

O samym procku chyba nie warto, wyniki byłyby raczej identyczne jak na Phenom II 940 @ 3.2 GHz. Lepszy test platformy AM2 vs AM3

Jakie dokładnie testy mam przeprowadzić ;) Z podkręconym prockiem czy bez podkręcania :P Na AM2 to już teraz muszę przeprowadzić testy, bo później już nie będę miał jak zrobić.
Link to post
Share on other sites

zażyłuj jednego i drugiego proca pod 4 GHz i się zobaczy, choć przypuszczam, że wyniki nie będą zaskakujące

dobrą opcją jest też przeprowadzenie właśnie testów AM2+ vs. AM3 (bo na AM3 to chyba obowiązkowo DDR3 o ile pamiętam, więc to mogłoby coś wnieść ciekawego)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś przeprowadzić szczegółowe testy podsystemu pamięci między DDR2 a DDR3 (Everest, Sandra, SuperPi (na tych samych taktach), WinRAR (również na tych samych taktach)).

 

Testy CPU: 3D Mark 06 (test CPU), 3D Mark Vantage (test CPU), PC Mark Vantage (cały + składowe), testy kompresji WinRARem i 7ZIPem (1 duży plik, wiele małych plików), standardowo Sandra w tej samej wersji by wyniki można było porównać, Cinebench R10, SpecViewPerf (testy 3DS Max, Maya i Catia), Fritz Chess Benchmark, Nuclearus Benchmark i x264 HD Benchmark 2.0 (Pass 1 i 2).

 

Również jestem za przeprowadzeniem porównania platform AM2+ vs. AM3 na procesorach w stocku, AM2+ @3,2Ghz vs. AM3 @3,2 i AM2+ vs. AM3 na max OC.

Link to post
Share on other sites

Witam właśnie złożyłem phenoma II 955 na płycie asusa i powiem że smiga jak nienormalny przesiadłem się z e8400 podkręcony na 4ghz na którym czas oczekiwania pamięci ddr2 1066 wynosił 62,1 pamięci były podkręcone na 1150, a tutaj mam ddr3 1333 które krecą sie bez problemu na ponad 1700 na cl6, a na cl7 ida do 2000mhz czas oczekiwania wymosi 37,1ns. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Bo następnie chcę przejść na AM3, a wymiana procka to pierwszy krok, potem tylko mobo i ramy :geek:

Oczywiście 940 będzie mi zbędny, jacyś chętni ;);)

I właśnie dlatego popieram wymianę na 955 :P

A co do recenzji - myślę, że chwilowo zbędna. Szczerze mówiąc lepiej poczekaj aż skompletujesz wszystkie elementy składowe platformy AM3 i wtedy można będzie się o testy postarać, przy okazji przyrównując do tego co obecnie posiadasz.

 

Tak będzie lepiej moim zdaniem :)

Link to post
Share on other sites

Gier jeszcze nie instalowałem, a co kręcenia to na boxie poszedł na 3.84 temperatura w stresie tylko 63 stopnie a na Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum stanoł na 3.92 temp. stres 58 st. Myśle że mam za słaby zasilacz jak wymienie mam nadzieje że pójdzie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Gier jeszcze nie instalowałem, a co kręcenia to na boxie poszedł na 3.84 temperatura w stresie tylko 63 stopnie a na Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum stanoł na 3.92 temp. stres 58 st. Myśle że mam za słaby zasilacz jak wymienie mam nadzieje że pójdzie lepiej.

Tylko mnożnikiem kręciłeś? Podnosiłeś napięcie?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...