Skocz do zawartości

Niestabilny system i komputer


Recommended Posts

Siema mam taki dość duży problem a wiec..

 

Po wymianie procesora jakis czas temu sie zaczeło dwa pikniecia biosa itp uruchamianie systemu jak by był bez sterowników w bardzo małej rozdzielczosci itp, Pomagał tylko RESET.

 

Kilka dni spokoju i nadal to samo, myślałem ze to procesor coś nie tak wiec zmieniłem na jeszcze inny i to samo :cc

 

Wiec tak, sa dwa pikniecia biosu, bluescreeny bugcheck 124.. wiem o co chodzi ale nadal nie udało mi sie rozwiac problemu, uruchamia sie czasami jak by nie było sterowników do grafiki w bardzo małej rozdzielczosci, raz działa raz nie np Właczam jakas gre i po chwili sie wylacza A o Mozilli nie wspomne bo non stop crashuje, Zresetuje kompa i nagle działa jak żyleta a potem znowu cos nie tak itp itd.. Zrobiłęm wszystko co widziałem, skany, wyczysciłem go w systemie i na zewnatrz rejstry itp, Nawet odpaliłęm cos takiego jak Combo FIx i to samo Naprawde jestem w kropce...

 

SPEC

Asus P5KC

 

Q9550, chłodzenie xigmatek max 50 stopni

 

Zasilacz XFX core 550w

 

hd6850 ASUS DCII

 

4gb kingston hyperx

 

5.wentylatorow wiec wszystko chłodniutkie

 

1 Dysk WD CAVIAR BLUE 640 GB

2. tylko dane 250 gb wd black

 

Zrobiłem testy dysku i wszystko wporządku było

 

Mam nadzieje ze pomożecie :D

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Bios to norma w resecie i nadal nic.. Z tym Napieciem to nwm akurat :/


Mem test zrobiony jako do blue screena i też nic.


Dodam jeszcze wywala korki :) no on żyje własnym życiem jak mu sie podoba..

Edytowane przez Danon98
Link to post
Share on other sites

Nic właśnie.. słyszałem ze to moze przez listwe albo za duże obciażenie na bezpieczniku ze przy wlaczeniu za duzo pradu itp, cos podobnie jak z odkurzaczem czasami


Zrobiłem wszystkie testy na procesor, grafike, i pamieci i tez nic nie było.. niby wszystko sprawne do czasu..

Link to post
Share on other sites

Pierwsze co ja bym zrobił to rozebrał na części i jeszcze raz złożył,nie zapominając (sprawdzając) podkładki pod płytę główną....

W weekend mam to w planach właśnie.. Podkładki w sensie te pod śrubki którymi sie przykreca płyte ?

 

 

 

No zasilacz dobry ale warto by było go zmierzyć miernikiem czy czasem nie jest z nim jakiś problem :P

Możesz jeszcze spróbować formata strzelić może to pomoże :P

 No format nie za bardzo mi sie cieszy robić :/

Dzisiaj Komputer śmigał cały dzien pod obciazeniem jak marzenie.. tylko dwa bluescreeny siadły przy starcie xd BBcode 124..

Link to post
Share on other sites

Komputer mam podłączony do listwy Która gdy wyłącze komputer odcina prad we wszystkich urzadzeniach do niej podpietych, no jak pisałem nwm jak to zrobić :/


Dobra, problem z wywalaniem korków najprawdopodobniej wyeliminowałem winna byłą listwa a raczej tryb.. W czwartek albo w tym tyg rozbiore i wyczyszcze komputer, narazie działa  jako tako bez błędów w systemie tylko te Bluescreeny bbcode124..

Link to post
Share on other sites

Zrob format i zainstaluj od nowa caly system. Mozliwe ze masz cos nie tak ze sterownikami. Jezeli format systemu nie pomoze to bedzie oznaczac, ze to nie wina softwaru a cos z hardwarem. Wedlug mnie, wymiana processora namieszala cos w sterownikach i stad bluescreeny na starcie. Ewentualnie mozesz zarzucic scan i naprawianie z plyty Windowsa przed zdecydowaniem sie na format.

Link to post
Share on other sites

A po co od razu format?

Wykorzystaj ten dysk z danymi co masz, przenieś je na inny i postaw na nim system na szybko. Później sobie spowrotem skopiujesz, zawsze to łatwiej niż dodawać jeszcze sobie roboty z formatowaniem wszystkiego co się ma. A po co to robić skoro może to nie w systemie problem? A z tego co piszesz problem jest nagminny, więc szybko uzyskasz odpowiedź.

Później dopiero ewentualnie myśl o naprawianiu systemu, a już na samym końcu formacie.

Link to post
Share on other sites

A po co od razu format?

Wykorzystaj ten dysk z danymi co masz, przenieś je na inny i postaw na nim system na szybko. Później sobie spowrotem skopiujesz, zawsze to łatwiej niż dodawać jeszcze sobie roboty z formatowaniem wszystkiego co się ma. A po co to robić skoro może to nie w systemie problem? A z tego co piszesz problem jest nagminny, więc szybko uzyskasz odpowiedź.

Później dopiero ewentualnie myśl o naprawianiu systemu, a już na samym końcu formacie.

No i dokładnie tak zrobie, na drugi dysk dane i na tym system i sprawdze jak to bedzie działać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Hej wracam ponownie i temat reaktywacja myśle.. jak wszyscy mówili chciałem zrobic formata, ale ale niestety za każdym razem gdy instaluje system wywala bluescreena bbcode 124.. albo wgl sie nic  nie ładuje jak było wyjscie to teraz juz niewiem :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...