Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czytałem Halo Upadek Reach kapitalne! Jak by zrobili z tego film to spokojnie pobiło by Star Warsy, niestety to pierwsza i ostatnia książka Halo przetłumaczona na PL, jestem w trakcie czytania cz2 the flood (już po eng) ale nie wypowiadam się narazie bo jestem na początku.

 

http://isa.pl/p4107-HALO-Upadek-Reach-01BHALOUREN01.html

 

PS to co polski wydawca zrobił z okładką ... tego sie nie da opisać XD takie to brzydke.

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

z nowości:

"Droga Królów" - zdecydowanie TAK

"Przedksiężycowi" Anna Kańtoch

 

z klasyki:

 "Blade Runner: Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?" P.K.Dick

"Diuna" F.Herbert

"Odyseja kosmiczna" (cykl) Artur C. Clarke

cykl Fundacja - Asimov Isaac

"Hyperion" - Simmons Dan

 

"Poddani Microsoftu" - Coupland Douglas, to nie jest SF ale każdy IT powinien znać

 

"Spektrum: Każdy myśliwy pragnie wiedzieć" Łukianienko Siergiej - to może się podobać albo i nie :)

"Amerykańscy bogowie" Gaiman Neil - specyficzne, zależy czy lubisz taką estetykę

 

A co sam polecasz? :)

 

Aaa i jeszcze "Cryptonomicon" Neal Stephenson - cegła ale ciekawa.

Edytowane przez thoruus
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No, właśnie ja to takim zapalonym czytaczem nie jestem, wiec nie mam co polecić, a teraz właśnie tydzień wolnego, to się sprobuje przekonać do książek i coś poczytać ;), a z tych wszystkich wymienionych, co polecicie na start? Jakiś numer jeden który się miło czyta i jest dość ciekawe z żywą akcją, myślę nad wiedzminem, bo tam zapewne sa fajne dialogii. Jak uważacie? No i polecajcie dalej, co uważacie za godne polecenia :)

Link to post
Share on other sites

To ja polecę dwie krótkie opowieści - The Alchemist; Paolo Bacigalupi i The Executioness; Tobias S. Buckell. Warunek to lubienie czytania w języku angielskim, przynajmniej nie znalazłem jeszcze wersji polskiej tego. Także Takeshi: Cień Śmierci; Maja Lidia Kossakowska - świetna opowieść, czekam na drugi tom ;)

Link to post
Share on other sites

No, może na początek coś luźnego, co mnie jednak nie zniechęci ;), lecz jeśli książka ma więcej niz te 300 stron, a się ją dobrze czyta, to raczej nie będzie mi przeszkadzało, bo jednak, jak książka ma klimat, że sie czeka, co będzie na następnej stronie, to, przeczytanie kilkuset stron, nie powinno być problemem :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...