Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców, czwarta edycja


Recommended Posts

@ Junior & grynkowski

Przestańcie pisać post pod postem ;) W dodatku nie na temat :!: Od takich rozmów to jest GG albo PW, a nie forum benchmark'a.

 

@ runio

Skoro dajesz konto premium, to jednak chyba na Ciebie zagłosuje :twisted: :P

Link to post
Share on other sites

ZeTeK, znowu zaczyna jak w 3 edycji. Niedugło zobaczymy 20 razy to samo zdjęcie, a na deser zdjęcia legalizacji windowsa. W dodatku jak wcześniej nie wie, że zdjęcie ma mieć szerokość 490.

 

W tym wątku nie ma mnie za dużo. Nachalna reklama to zła reklama. Na wielu forach jest funkcja auto-resize, która dopasowuje, zmniejsza rozmiar obrazków dodawanych wraz z postami.

 

Jeśli cza12ster ma problem to proszę na PW, a nie tu forum bo to nie miejsce.

Link to post
Share on other sites

ZeTeK, znowu zaczyna jak w 3 edycji. Niedugło zobaczymy 20 razy to samo zdjęcie, a na deser zdjęcia legalizacji windowsa. W dodatku jak wcześniej nie wie, że zdjęcie ma mieć szerokość 490.

Ja już na tego człowieka nie mam siły, chyba trzeba zablokować mu konto na czas trwania tego plebiscytu. Może to go czegoś nauczy.

 

@ZeTeK

Gdyby nie te Twoje kilkukrotne powtarzanie tego samego, wklejanie zdjęć pow. 490px i to, że jesteś niesłowny, to z chęcią bym na Ciebie zagłosował, bo masz sprzęt pasujący do moich kryteriów ulepszania. A tak to głos najprawdopodobniej pójdzie do torture.

 

@torture

Pamiętaj co mówiłeś przy poprzedniej edycji:

czy jest ktoś chętny na mój głos, bo go jeszcze nie wykorzystałem :P

mICh@eL: Ja jestem chętny jak najbardziej :P Grosik do grosika ;)

Zastanowię się nad propozycją :D

mICh@eL: Pamiętaj, do propozycji dorzucam darmowe klocki :) Oczywiście jeżeli wygram :) Byłyby sporo części an wydaniu :)

Mógłbym wtedy złożyć jeszcze jednego kompa ;):D

W tej edycji nie ma mnie aż tak dużo w tym wątku, więc wyciąganie czegoś z edycji poprzedniej jest nie do końca fer. Forum to też nie miejsce gdzie jeden użytkownik ma atakować drugiego od tego jest PW i tam można kierować swe żale, uwagi, spostrzeżenia.

Link to post
Share on other sites

AD.1 o czym Ty mówisz ??

AD2 a ja mam socket 775 i procesor słabszy od prawie wszystkich zgromadzonych tutaj ??

AD.AD1 - Część użytkowników zaproponowało, żeby benchmark nie odsyłał im sprzętu tylko przeznaczył go na zmodernizowanie następnego komputera.

AD.AD2 - tylko, ze ty masz socket 775 na który można wrzucić porządnego dwurdzeniowca. Jesteś więc bardzo dobrym kandydatem do upgreadu za 1000 zł. Dostałbyś i RAM i procka i pewnie kartę graficzną ;)

Link to post
Share on other sites

Zachęcam do głosowania na mnie, każdy dobrodziej oddający głos na mnie może liczyć na pożyczenie na czas nieograniczony konta na rapidzie, wystarczy napisać PW.

Takie coś to jest dozwolone w ogóle? Bo jak tak to każdy pewnie mógłby coś zaproponować...

Link to post
Share on other sites

Zachęcam do głosowania na mnie, każdy dobrodziej oddający głos na mnie może liczyć na pożyczenie na czas nieograniczony konta na rapidzie, wystarczy napisać PW.

I właśnie dla tego na ciebie nie zagłosuje... nie cierpie po prostu jak są jakieś konkursy na necie, to ludzie rozsyłaja linka do swojej pracy by wszyscy na niego głosowali.

 

Stać cię na rapida, to oszczędź na komputer ;)

 

 

Edit: grynkowski, też już przesadzasz :P Wyjdz na dwór, tam też jest życie ;)

Link to post
Share on other sites

runio równie dobrze mogę zaproponować konto do torentów.org tak jak na rapidzie znajdują się w większości piraty. Więc zobacz do czego nakłaniasz.

 

ZeTek nie zwócił by na to uwagi, gdyby znowu wszystko mi się, nie rozjeżdzało. Nie pamioętasz zasad zamieszczania zdjęć?

Link to post
Share on other sites

1. .daft - szansa na zwiekszenie wydajnosci + oddaje czesci -1 głos/y

2. grynkowski - jeżeli jesteś ciekaw co można zmodernizować w laptopie!

3. kubbak - polepszenie wydajności graficznych (nie gry) + oddanie wymienionych części.

4. decigner12 - ogólny wzrost wydajności + oddanie wymienionych części.

5. jeomax.co.uk - NOWE PODEJSCIE DO ROZBUDOWY, tym razem wyzwanie dla Amigi 1200: PATRZ ZESTAW NR 2

6. TheSpeed - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera + nowy sprzęt do pisania recanzji

7. Lorduś - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera (nie oddaję sprzętu) i sprawdzenie jak Phenomy podkręcają się na Gigabyte GA-MA780G-DS3H

8. Lucass3 - chciałbym zobaczyć jak to jest przy kilkusetnym/kilkutysięcznym wzroście wydajność i napisać w końcu jakąś mini-recenzję.

9. Y0ddh4 - osiągnięcie najwyższych możliwych wyników na posiadanym sprzęcie, webmastering, (mało gram, głównie w weekendy)

10. Junior - słaby procesor... prawie wszyscy wyżej maja 2 rdzenie...2 głos/y

11. VMAX OC - słaba grafika i nie najnowszy procesor. testy dla bechmarka

12. Darodaredevil - modernizacja laptopa to wyzwanie :D wzrost wydajności w grach + nowy

13. cza12ster - ogólnie słaba wydaność, na razie komek nadaje się tylko do pisania programów i nauki nic z najnowszych pozycji nie chodzi. Po maturze i egaminie technicznym wreście chciałbym zagrać w Crysisa i wiele nowych tytułów, nie mówiąc już o tym, że Gothic 3 na razie nawet nie rusza

14. bocian - zwiększenie wydajności w renderingu i aplikacjach graficznych + oddaje 2gą obudowę

15. Darkeners - No niestety ogólne przyspieszenie, HQ na YouTube mi płynnie nie chodzi, a oglądanie materiałów HD to moje główne zadanie multimedialne. Ogólnie zaczyna mi doskwierać brak dwóch rdzeni oraz ramu.

16. pawel2503 - duży wzrost wydajności, w końcu możliwość gry w nowe, a nawet kilkuletnie tytuły bez przycinania, testy dla benchamrka

17. Brandar - Gruntowny remont. 5 letni zabytek nie nadaje się już praktycznie do niczego. Nawet FF zaczyna czasem przycinać. Praca w Photoshopie z kolei to męczarnie. A Win7 RC to odległe marzenie.

18. Matysior - moja konfiguracja jest w moich pecetach - na co liczę? szczerze, mam na płycie AGP, więc wymienić trzeba by wszystko. Do jakich celów? Gaming.

19. hunio - może nie jestem najlepszym kandydatem, ale mój komp można bardzo zmodyfikować.

20. dybciu - Nawet niewielki przyrost wydajności mnie zadowoli.

21. ZeTek - inwazja mocy zmiana procka z X2 na Phenom 2 +70%, wymiana kości RAM przyrost da 60%, karta grafiki +150%

22. 19arek93 - Zadowoli mnie każdy przyrost mocy w grach. W moim przypadku w grę wchodzi wymana całej platformy na nową. Mój cel - >30FPS w Race07 przy 1024x768 :P

23. ZŁO - sprawdź gdzie czai się ZŁO ;)1 głos/y

24. procek - jedna z najbardziej udzielających się osób na forum, pomaga ludziom więc pomóżmy jemu :D2 głos/y

25 - _nick_ - chciałbym dostać chłodzenie wodne (WC) i mieć błogą ciszę

26. RUNIO Potrzebuję kompa do pracy i możliwości rozwoju, pomóżcie. (moj post - 6 str).

27. Piotre879- Nowa karta graficzna, RAID, nietypowe chłodzenie i zobaczymy ile da się wycisnąć :-)

28. marcin_222- ogólny upgrade, bo obecny to już trochę "dziadek" się zrobił ;)

29. Blackout - nie wierze, ze za tysiaka da sie cos ciekawego zrobic.

30. torture -3 głos/y

31. aleks128 - Głosujcie na mnie i powodzenia dla reszty! Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Widzę że torture prowadzi ;)

Spoko, bo kolega pisał w wątku o wymianę karty graficznej że na wydajności w grach mu aż tak bardzo nie zależy. A że informatykę studiuje, to szło by pokombinować bardziej przy procku, ramie i dyskach, bo wydajność na tej linii wydaje mi się ze przydałaby się najbardziej...

 

A wogóle jest sponsor tej edycji ;):D Z tego co w opisie widzę to nie ma :P

Link to post
Share on other sites

Czemu tyle osób chce oddać swój sprzęt? Ja oczywiście się zgłaszam :P (co nieco robię dla benchmarka) ale ja bym swojego nie oddał ;) Oczywiście bardzo lubię OC ;)

 

edit: skoro tyle osób się tak prezentuje, czas na mnie:

 

Pobieracz temperatur (skromna nazwa mojej Thermaltake M9) - ma 4 wentylatory, ładnie świecą na niebiesko. Coolerek CPU często jest tak głośny, że Depeche Mode nie mają szans 8-) Ilość RAMu doskwiera wszędzie 2GB to na Vistę za mało - 4GB to ładna liczba :D Zasilacz aż się prosi o zmianę, ledwo co się nie pali, a taki 450W byłby idealny. Ew. mała zmiana karty graficznej, która także nie jest najwyższej klasy :D

Link to post
Share on other sites

Kurde, nie wiedziałem, że dojdzie do takiej eskalacji. W takim razie chciałbym powalczyć o głos Tomka Stillera :P Co za tym idzie, oto moja prezentacja:

__________________________________________

Antek, bo tak go nazwałem, na zewnątrz prezentuje się tak:

http://img24.imageshack.us/img24/9205/32795886.jpg

 

Mimo, że wygląda przyzwoicie, dokucza mu kilka dolegliwości, które można zaobserwować spoglądając do jego wnętrza:

http://img15.imageshack.us/img15/8436/31849110.jpg

 

Doktor stwierdził następujące przypadłości:

 

1) Przegrzewanie się przy większym wysiłku, a co gorsza Antek wydaje przez to bardzo dziwne i niepokojące dźwięki

(czyt. cooler CPU)

 

2) Burza włosów, które tylko przeszkadzają. Zawsze marzył o tym by pójść do fryzjera

(czyt. modularny zasilacz)

 

3) W dolnych rejonach także się grzeje, wydajnościowo też nie jest najlepiej. W wersji oryginalnej było bardzo głośno:

http://img217.imageshack.us/img217/734/81392955.jpg

 

W nowszej wersji zrobiło się gorąco:

http://img24.imageshack.us/img24/7310/98786307.jpg

[wiejski tuning z radiatora od Pentium 4 ;) ]

 

(czyt. nowa, pasywnie chłodzona grafika)

 

4) Ze śpiewem też nie jest najlepiej, mimo że potrafi bardzo dobrze zaryczeć jako stary wyjadacz ma już swoje lata i nie sprosta młodym wilkom.

(czyt. nowa karta dźwiękowa)

 

Operacja może nie jest niezbędna, ale zalecana w najbliższej przyszłości. Za 1000zł można zrobić praktycznie wszystko. Nieważna kosmiczna wydajność, można zdecydowanie ulepszyć komputer praktycznie nie podwyższając jego wydajności. Lepszy zasilacz, lepsze chłodzenie, karta dźwiękowa - bardzo ważne sprawy. Z góry dziękuję za wszystkie głosy ;) Będę czekał z niecierpliwością na relację z modernizacji, ktokolwiek by nie wygrał. Szczególnie na film :D

__________________________________________

Link to post
Share on other sites

Nie martw się może następnym razem...zawsze sobie to mówię ;) ale i tak nic z tego nie wychodzi. No niestety jak człowiek sam na sprzęt nie zarobi to można zapomnieć :P

Link to post
Share on other sites

Junior ale mecz trwa...

 

Co do oddawania sprzętu, to ja myślałem o innym rozwiązaniu.

Skoro redakcja modernizacje przeprowadza na nowych częściach to użytkownik, który wygra i chce oddać swoje stare graty robi konkurs, którego on jest sponsorem.

Na forum pojawiłby się temat, w którym userze posiadający już sprzęt pasujący do części zwycięzcy benchmarkowego ulepszenia, przedstawili by swój sprzęt, do czego chcieliby wykorzystać temat, etc. Po tym "sponsor" zrobiłby ankietę, w której pozostali userzy benchmarka głosowaliby na zwycięzcę. Sprzęt do zwycięzcy mógłby zostać wysłany kurierem.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...