Skocz do zawartości

Ultrabook Asus VivoBook Windows 8.1 BARDZO WOLNO CHODZI


Recommended Posts

Witam, jestem od wczoraj posiadaczem nowego laptopa 

Ultrabook Asus VivoBook S301LA-C1138H Windows 8.1.

Kupiłem go z nadzieją przeskoczenia ze starego laptopa na nowy, który bedzie bardziej wydajny i szybszy.. I oto ogromne zdziwienie i rozczarowanie! Laptop nie pracuje tak jak powinien. Bardzo wolno chodzi. Wszystko sprawia mu problem i go dławi.. Odpalanie mojego komputera, menu startu i nie tylko to już jest sporo czasu! Jeżeli chodzi o internet sprawa podobna. Strony długo się ładują i często się wieszają. Żadnych aplikacji ani programów, tym bardziej gier mu nie wgrywałem. Nie mam zamiaru na nim grać ale pracować. Praca-dom, dom-praca. Ale strasznie mnie to irytuje. Proszę  mi powiedzieć co może być problemem? Windows 8.1 jest taki do bani czy problem tkwi w czymś innym ? Dzisiaj wykonam test w HDTune i później podrzucę. Dodam jeszcze, że usunąłem możliwe aplikacje producenta, typu games app i inne badziewia. Antywirus to ESET NOD najnowszy. Ale to nie wina antywirusa bo przed wgraniem był ten sam problem. Laptop używany w pracy, więc wszystkie programy z wykupioną licencją. 

 

 

Poniżej wstawiam zdjęcie ze specyfikacją: 

http://images66.fotosik.pl/828/8e3e099b985e9564m.jpg

Edytowane przez donkamilo15
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak w twoim Asusie ale u mnie w k52F nie było żadnych plomb itp..Jakakolwiek współpraca z nim to był koszmar. Zrobiłem następujące rzeczy :

1. Dołożyłem 4GHz pamięci (razem jest 6)

2. Totalnie wyczyściłem dysk ze wszystkiego i postawiłem system,bez żadnych pierdół i dodatków Asusa.Oczywiście wgrałem podstawowe i niezbędne sterowniki z ich strony.

3. Antywirus dokładnie taki jak ty (płatny) bo go znam i wiem,że nie obciąża systemu zbyt mocno.

Po tych zabiegach chodzi bardzo dobrze,szybko i bez żadnych problemów.System musiałem aktywować telefonicznie ale to nie problem.Zrobiłem trochę więcej (ssd i mocniejszy procesor) ale już po trzech pierwszych krokach chodził wzorowo...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O dzięki bardzo za szybką i szczegółową odpowiedź! Oczywiście zrobię tak jak mówisz ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy istnieje możliwość obejść to z innej strony bez takich pierdół ? Do tego potrzebowałbym czasu a nie ukrywam czas to pieniądz (nie jestem informatykiem). Mógłbym również zanieść komputer do jakiegoś informatyka ale to wiąże się z kosztami. Może jest jeszcze inny sposób ? Jak będę miał wyniki z HDTune to wstawię jak najszybciej. Może problem tkwi w czymś innym. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...