Skocz do zawartości

Raspberry PI do odtwarzania filmów HD.


Recommended Posts

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem najnowszego (?, Raspberry Pi 2 B?) Raspberry PI do odtwarzania filmów w HD(?, 1920x1080, bluray) na telewizorze (telewizor ma tylko złącza HDMI [no nie tylko, ale nie ma np. USB]). Szkoda mi pieniędzy na coś "większego" - laptop, highend  tablet bo oglądanie tych filmów odbywa się sporadycznie, a sam mam dość spory PC stacjonarny.

 

Czy taki zakup ma sens, opłaca się?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Moim zdanie nie - za mniej niż 800 zł kupisz 8 calowy tablet z Windows i wyjściem HDMI - np. Toshiba Encore. Mam na myśli nówkę, bo uzywane to już za 400 - 600 zl.

 

Jest "od kopa" gotowy do pracy, Masz Windows więc każdy film i napisy Ci ruszą. I Masz calkiem fajny 8 calowy tablet :)

 

W przypadku "Malinki" musisz zmajstrować obudowę, wgrać oprogramowanie i mocno po kombinować - np. trzeba wgrać "X'y" by mieć okienka, jest to Linux więc nie jest tak prosto jak przy Windows. Niby sa gotowce ale.

 

I pytanie czy pociągnie Filmy w wysokiej rozdzielczości ? Niektórzy twierdzą, że tak inni, że nie :) - ja obstawiam, że część matriałów ruszy a inne nie. Ripów BlueRay to raczej nie pociągnie - przynajmniej tych większych.

 

Generalnie zakup taniego tabletu z Windows 8 będzie lepszym rozwiązaniem, droższym - ale prostszym, bo tablet zawsze można zabrac ze sobą :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Ok, czyli można, ale raczej średnio to wyjdzie, Tablet raczej jest w grupie "ostatecznych rozwiązań", z uwagi, że największa odległość którą przebędę z takim sprzętem to odległość z mojego pokoju do salonu (raczej nie podróżuje). W ostateczności mogę przenieść swój komputer ale jest to też przerost formy nad treścią. Może jakiś inny osprzęt który można podłączyć max poprzez HDMI? Rodzinka zainwestowała w Panasonic TX-P42X20E bez pomyślunku i takie są efekty.

Link to post
Share on other sites

Moim zdanie nie - za mniej niż 800 zł kupisz 8 calowy tablet z Windows i wyjściem HDMI - np. Toshiba Encore. Mam na myśli nówkę, bo uzywane to już za 400 - 600 zl.

Za jakieś 350 kupisz colorovo citytab supreme 8H z wyjściem hdmi. Też powinien wystarczyć.

 

Do HDMI możesz jeszcze podłączyć telefon (np prze adapter MHL, jeśli obsługuje, albo przez micro HDMI), Playstation 3 (podobno jeden z lepszych odtwarzaczy blu ray), Xklocka albo jakiś miniaturowy komputerek, względnie używany laptop.

Link to post
Share on other sites

Ja pod TV mam laptopa.

Za parę groszy można wyrwać sprzęt który uciągnie wszystkie multimedia. Nie potrzebujesz baterii, matrycy czy klawiatury.

 

Mój poprzedni staruszek :)

Złomek ale jeszcze dwa miesiące temu to na nim oglądałem filmy :)

http://allegro.pl/zlomek-t5600-2x1-83ghz-ram2gb-12-1-winxp-media-i5271018648.html

Edytowane przez xprzemcio
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, rozejrzę się pomiędzy wymienionymi rozwiązaniami i ew. jeszcze dopytam.


Dziękuje Panowie (i Panie, jeśli jakieś się znalazły). Uzyskałem wystarczająco informacji by ten temat zamknąć, a kolejne pytanie związane z tym tematem będzie wymagało nowego tematu. Także jeśli nikt nie ma nic do dodania, temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...