Skocz do zawartości

Laptop do pracy i streamów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kac2per1,

Recommended Posts

Witam,

rozglądam się za laptopem do dwóch dużych aktywności. Pierwsza z nich to praca we front endzie. Praca z IDE plus 2,3 przeglądarki z wieloma kartami, plus serwer lokalny. Dlatego ważny jest dla mnie RAM. Optymalnie 16GB, 8GB do rozważenia.

Chciałbym też móc streamować gry na tym kompie.Chciałbym żeby na ładnych detalach chodziło mi GTA V i gry tego pokroju.Zdaję sobie sprawę, że aby streamować i grać na full detalach było by ciężko. Streamować mam zamiar w późniejszym terminie na oddzielnej skrzynce z dodatkowym AVerMedia LIVE gamer HD, jednak póki co muszę poradzić sobie z lapkiem.

Nie zależy mi zupełnie na wadze, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Tak samo żywotność baterii, wszędzie gdzie zabieram laptopa mam dostęp do gniazdka, tak więc bateria nie jest moim priorytetem. Tak samo ekran nie musi być topowy, bo będę podpinać zewnętrzny. Dysk SSD nie jest dla mnie priorytetem, a wiem że to strasznie podnosi koszty. Mam zewnętrzby WD My Passport Ultra, więc pojemność dysku też nie musi być zawrotna. Idealnie by było gdyby udało się znaleźć hybrydę, gdzie na części SSD weszła by instalka Windowsa 10 a programy i reszta na hdd.

 

Na procesorach i płytach graficznych się nie znam. Wiadomo, że chciałbym możliwie najlepsze bebechy, żeby się nie przeterminowały w tym roku;)

Głośność układu chłodzenia też jest raczej drugorzędna. W tej chwili pracuje na takim badziewiu, które ledwo ciągnie przeglądarki i rzęzi przy tym i się do tego przyzwyczaiłem. Ewentualnie słuchawki na uszy i po sprawie. Ważniejsze jest dla mnie, żeby się nie przegrzewał do temperatur zagrażającym podzespołom. Klawiaturę też będę używał zazwyczaj oddzielną, więc ciepło na klawiszach czy ergonomia klawiatury w lapku średnio ważna.

Planuje wydać koło 4000-4500zł, z pewnym marginesem. Da się coś takiego znaleźć?

Gdybym jakichś swoich oczekiwań nie określił to proszę dopytać.

Edytowane przez thigrand
Link to post
Share on other sites

W takim wypadku zastanowiłbym się nad komputerem stacjonarnym - większa swoboda w wymianie części (pod nowsze gry) oraz zdecydowanie większa wydajność.

 

Można też spojrzeć na ,,składaki" laptopy - tylko czy będziesz chociaż raz wymieniał kartę graficzną lub procesor ?

Link to post
Share on other sites

W takim wypadku zastanowiłbym się nad komputerem stacjonarnym - większa swoboda w wymianie części (pod nowsze gry) oraz zdecydowanie większa wydajność.

 

Można też spojrzeć na ,,składaki" laptopy - tylko czy będziesz chociaż raz wymieniał kartę graficzną lub procesor ?

Komputer stacjonarny planuję kupić na przełomie przyszłego roku za wyższą kwotę. Istotne jest dla mnie, żeby to był przenośny sprzęt póki co.

Jeśli wymiana procka lub karty graficznej będzie miała uzasadnienie to mogę to zrobić;)

Ważniejsza jest praca niż gry. Ale chciałem to pogodzić ;) Nie da się nic znaleźć?

Edytowane przez thigrand
Link to post
Share on other sites

Da się, da ... Tyle,że jeżeli masz zamiar kupować stacjonarkę to lepiej skupić się na innych rzeczach w laptopie niż wymiana podzespołów.

 

 

Proponowałbym dołożyć do Asusa G750/G751 z gtx 870m albo podobnym wydajnościowo.

http://www.komputronik.pl/product/231489/Elektronika/Strefa_Gier/ASUS_G750JS_T4028V_16GB.html

Coś takiego?

Czym się różni G750 od G751?

Edytowane przez thigrand
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...