Skocz do zawartości

Terkoczący Thermaltake 530w


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sixtyone,

Recommended Posts

Cześć, mam kolejny problem z kompem, dokładnie dotyczy to zasilacza jakim jest Thermaltake SmartSE Modular 530w. Po 1: Terkocze wentylator (łożysko?) - jest to straszliwie denerwujące, słychać nawet gdy PC jest pod biurkiem. Po 2: Jest dość słyszalny (głośność dysku Hdd i coolera intela) - już stary noname Qooltek chodził ciszej. :D

 

Czy opłaca się wysłać ten zasilacz na gwarancję, poprosić o wymianę na nowy, sprzedać i kupić coś cichszego (z mocą nie będzie problemu, spec w sygnaturce) na np. Corsair VS-450 lub XFX core 450? Czy może walić gwarancję i samemu wymienić wentylator?

Link to post
Share on other sites

IMO warto samemu się za to zabrać, jeśli tej gwarancji nie zostało dużo, bo chwila roboty, a można zrobić jeszcze ciszej

 

Jeżeli jest rzeczywiście wyraźnie uciążliwy a nie był, to nie warto jak jest na gwarancji. Właśnie tym bardziej jeżeli nie zostało jej dużo. To też są koszty i nie każdy ma zdolności do grzebania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tzn części kupowałem w połowie sierpnia ubiegłego roku więc z gwarancją nie jest źle. Nagle się to nie stało, po prostu po zakupie chłodzenia dużo bardziej słyszę zasilacz, a terkotanie jak się wsłucham. :) Zastanawiam się czy właśnie nie poświęcić gwarancji i nie zrobić fanswapa, tylko podobno jest tam złącze 2pin w dodatku wlutowane..

 

Niezbyt optymistyczne jest to, że miałbym czekać minimum tydzień (nie mam zasilacza na zmianę) do miesiąca.. 

Edytowane przez montex
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

To już masz wyłożone wszystkie fakty jak na tacy, wybór należy do ciebie. Jeżeli rzeczywiście są podstawy to śmiało możesz próbować korzystać z gwarancji.

A czy kupisz jakiś zamiennik, czy zaryzykujesz przeczekanie na jakimś starym zasilaczu które wymieniłeś to już twoja decyzja. Kartę graficzną też możesz póki co wyjąć i używać integry.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, myślę że łatwiej i szybciej będzie jak wymienię sam wentylator w tym zasilaczu, po przeczytaniu wielu tematów jak widzę nie jestem sam z tym problemem. ;) Na gwarancję nie odeślę (nie mogę sobie pozwolić na tak długi okres oczekiwania) Nic, dzięki za pomoc, można zamknąć. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...