Skocz do zawartości

amd 8350 + gpu vs i5 4690k + mobo ?


Recommended Posts

Witam,

 

Czas odświeżyć nieco bebechy i przymierzam się do wymiany zasłużonego 965 be na nowy procesor. Początkowo myślałem o amd fx8350 z uwagi na posiadane mobo (am3+), jednak stwierdziłem, że dołożę i kupię i5 4690k + mobo (do 1500-1600 zł). Jednak dziś przyszło mi do głowy, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie kupno amd fx8350 (715 zł) i przeznaczyć resztę środków na dobre gpu (może być używane) ?

 

Zdaję sobie sprawę, że i5 będzie nieco mocniejszy w niektórych tytułach od amd, jednak myślę, że amd8350 + dobre gpu da mocniejszego "kopa", niżeli wymiana samego procesora. 

 

Będę wdzięczny, gdyby wypowiedziały się osoby posiadające większą wiedzę niż ja, również jaką kartę polecacie do 700-800 zł, czy może jednak zostać przy radeon 7850 i kupić i5 4690k ?

 

Link to post
Share on other sites

Ja bym to widział tak:

Kupić teraz i5-4460 i jakieś dobre a tanie mobo, np ga-b85m-d3h.

Wystawić na allegro phenoma i płytę (osobno), za procek dostaniesz ~280-300zł (jego najlepiej na licytację) za płytę 150-200.

Jak już sprzedasz płytę i procek to wystaw radeona, znowu ze 400zł wpadnie i wszystko co będziesz miał przeznacz na kartę graficzną, wtedy będziesz miał wypasiony komputer do grania w twoim budżecie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i5 4460 słabo się kręci, tym bardziej na low end mobo, jeżeli i5 to z serii K, albo fx8350, który powinien dobrze się sprawować z chipem nVidia... Tylko nie wiem co lepiej wziąć, fx + GPU, czy high end i5 + mobo :-)

Link to post
Share on other sites
i5 4460 słabo się kręci, tym bardziej na low end mobo

On się w ogóle nie kręci, chyba że na mobo z serii Zxx to i tak słabo. 

Pomyśl na 4690K + Msi Z97-G43 najtańsza płytka na Z97 do OC, godna uwagi. 

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

FX nie jest złym procesorem, przy wyjściu DX12 na pewno rozwinie skrzydła, ale są pewnie powody, ku którym nie jest to najlepsze rozwiązanie. Pierwszym z nich jest uśmiercenie podstawki AM3+ przez AMD, po prostu ten socket to Dead End. Po zmianie na FX'a przy następnej okazji i tak będziesz musiał wymienić tą mobo i cpu. Po drugie słyszałem, że na płytach Twojego pokroju potrafią występować problemy z throttlingiem ów procesorów. Po trzecie nie opłaca się kupować 8350, zdecydowanie bardziej opłacalną pozycją jest 8320. Byłem przez dłuższy czas posiadaczem FX-8320. Ciężko mi powiedzieć na niego złe słowo, oprócz wydajności pojedynczowątkowej. Co jak co autorze, ale na Twoim miejscu, w 2015 roku nie skłaniałbym się ku AM3+. 

 

Ewentualnie możesz myśleć o LGA1155 zamiast LGA1150. Procesory z LGA1155 są dalej bardzo wydajnymi jednostkami, przy czym tańszymi. Ale miej na uwadze, że to jednak starsze konstrukcje i na pewien sposób jednak troszkę mniej przyszłościowe, ciężko w takim wypadku tez znaleźć produkty z dłuższą gwarancją.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za podpowiedzi, zaraz poszukam w google info na temat throttlingu, bo przyznam nie spotkałem się z tym terminem, Czy to samo dotyczy fx8320 na mojej płycie?

 

Rozważałem LGA1155 ale to również dead end, skoro intel robi na LGA1150 obecnie...

 

Korci mnie R9280x + amd, bo sam i5 4690k dużego kopa nie da do obecnej karty

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za podpowiedzi, zaraz poszukam w google info na temat throttlingu, bo przyznam nie spotkałem się z tym terminem, Czy to samo dotyczy fx8320 na mojej płycie?

 

To jest zbijanie taktowania procesora spowodowane zabezpieczeniami czy przegrzewającą się sekcją zasilania. Masz całkiem dobrą płytę z mocną chłodzoną sekcją zasilania, nie ma tutaj mowy o throttlingu. Przy podkręcaniu jeszcze ustaw opcje apm na disabled.

Link to post
Share on other sites

Jak byś zrobił tak jak pisałem, to skończyłbyś z bardzo mocnym procesorem (lepszym niż fx-8350 podkręcony do granic możliwości) i np. używanym gtx 970, jeśli udało by się taki kupić do 1300 (mniej więcej tyle by było na gpu) i to by była najlepsza opcja jeśli chodzi o granie.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

To jest zbijanie taktowania procesora spowodowane zabezpieczeniami czy przegrzewającą się sekcją zasilania. Masz całkiem dobrą płytę z mocną chłodzoną sekcją zasilania, nie ma tutaj mowy o throttlingu. Przy podkręcaniu jeszcze ustaw opcje apm na disabled.

Kiedyś na forum był temat o tym, że są własnie problemy z wyłączeniem tego APM, mimo tego radiatorka ta sekcja grzeje się niemiłosiernie.

Rozważałem LGA1155 ale to również dead end, skoro intel robi na LGA1150 obecnie...

To taki dead end, że różnica w większości zastosowań jest naprawdę marginalna.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś na forum był temat o tym, że są własnie problemy z wyłączeniem tego APM, mimo tego radiatorka ta sekcja grzeje się niemiłosiernie.

 

Brak opcji wyłączenia AMP był tylko w niektórych rewizjach. Problem już od dawna nie występuje, nowsze biosy załatwiły sprawę.

 

Co do grzania sekcji to taki urok platformy, jednak działa jak należy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...