Skocz do zawartości

TAGA HARMONY TAV-606 v3 + HARMAN/KARDON AVR 130- Czy dobre połączenie?


Recommended Posts

A więc tak jak w temacie czy będzie to dobre połączenie, pierwszy raz spotkałem się że na kanał idzie w tym amplitunerze 40/50w, w większości jest podawane 5x100w, 5x130w. Jak to z tym jest? 

 

Bardzo mi się podoba ten amplituner, lecz nie znam się aż tak bardzo na tym i nie chciałbym kupić coś co za kilka dni będe musiał zmienić.

 

Z tego co czytałem to te kolumny są dobre, a odnośnie amplitunera ciężko cokolwiek znaleźć. Ogólnie dokładnie ten sam model mogę mieć za jakieś 400-450zł, stan idealny z pilotem itp. tylko właśnie nie wiem czy warto go brać.

 

Na pewno do tych kolumn dojdzie subwoofer aktywny i najprawdopodobniej będe celował w coś 200/400 RMS.

 

Ogólnie chciałbym się dowiedzieć więcej o tym amplitunerze który model najlepszy by był, dlaczego?

Link to post
Share on other sites

Ciężko będzie je spasować z tym ampli ze względu na impedancję, no chyba, że nie będziesz przesadzał z głośnością acz z drugiej strony przy takiej stosunkowo małej mocy i różnicy (w omach między ampli/kolumny) może być ok lub ciągłe męczące wyświetlanie "overload" na wyświetlaczu amplitunera (zależy czy jest bardzo kapryśny pod tym względem z zabezpieczeniami). Poszukaj innych kolumn pod ten amplituner lub zeswataj je np. z Pioneerem (idąc od VSX-5xx w górę), Taga lubi się z tym sprzętem. Będzie mniej basu niż u Harmana ale po dokładce suba powinno być spoko a co do mocy podanych przez producentów to jest różnie, są tacy co zawyżają, zaniżają itd. Najlepiej popatrzeć ile dany sprzęt ciągnie z gniazdka papu aczkolwiek to nie zawsze oznacza w 100%, że dany sprzęt dysponuje potęgą na kanał.

Link to post
Share on other sites

tzn. teraz mam taki zestaw jak:

 

-Prism onyx 100

-Pioneer VSX-422

 

lecz do amplitunera nie mam pilota, a raczej inaczej nie ustawię nic za dużo, dla tego postanowiłem wymienić właśnie na taki amplituner, co idealnie by mi pasowało z resztą w pokoju, i jak już wymieniać amplituner to postanowiłem dokupić delikatnie lepsze głośniki.

 

Ale teraz druga opcja czy cokolwiek zagra to lepiej, czy poczuje jakiś przeskok dźwiękowy tzn. na + tego nowego zestawu. Bo obecny coś tam gra ale ostatnio zrestartowałem go i wyłączyło całkowicie bass z kolumn i gra to bardzo fatalnie :/ wcześniej było troszkę lepiej.

Link to post
Share on other sites

Nic nie poczujesz kolego.

Widzisz,ja dołożyłem do klocka dużo kasy a na głośniki już brakło funduszy.

To to samo co gorszy klocek i lepsze głośniki

Jak wydasz 2k na głośniki i dobry ampli to poczujesz.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...