Skocz do zawartości

Klawiatura do 100zł (najlepiej ok 50zł) średni skok nie potrzeba bajerów


Recommended Posts

Szukam taniej klawiatury do 100zł, najlepiej w okolicach 50zł. Używana przede wszystkim do pisania i ogólnej obsługi komputera. Gry bardzo sporadycznie. Przyciski nie mogą być tak płaskie jak w laptopie, ale też nie lubię bardzo wystających. Zależy mi na średnim skoku, podobnym jak w obecnej A4Tech KL-23MU. Nie potrzebuję żadnych dodatkowych bajerów, a podświetlenie to już w ogóle mnie denerwuje (po co komu podświetlenie, kiedy potrafi pisać bezwzrokowo? chyba, żeby w nocy po oczach waliło).

Preferuję standardowy układ, żadnych udziwnień typu przyciski ustawione pod dziwnymi kątami. Kolejna sprawa, na której mi zależy to po prostu, by klawiatura za bardzo się nie gubiła przy szybkim pisaniu. Przeważnie piszę z prędkością 250-300zn/min. Zdarzało się, że jak miałem dobry dzień to i w testach pokazywało ponad 500zn/min.

 

Wstępnie wpadły mi w oko:

HP SK-2880 - prosta, tania i podobno dobrej jakosci. Tylko nie mam pewności co do wysokości przycisków.

HP KU-0316 - wygląda jak odpowiednik powyższej, tyle że na USB.

DELL Enhanced Multimedia Keyboard - jest okazja kupić w granicach 50zł. Mam na myśli ten model http://content.hwigroup.net/images/products/xl/063672/dell_enhanced_multimedia_keyboard_usb_qwerty_usinternational.jpgZ wyglądu ok, ale jak z użytkowaniem?

Dell KB522 - zdaje się, że to uboższa wersja powyższego modelu.

A4Tech KD600 - jedni polecają, inni odradzają. Na szczęście podświetlenie można wyłączyć bezpośrednio na klawiaturze. Czy warto względem Della? Pytanie pomocnicze: czym się różni od modelu A4TECH KD-800L X-Slim?

AmazonBasics - bo tania (można dostać za 15zł) i sporo ludzi twierdzi, że fajna (może dlatego, że posiada layout "apple-like"?). Z wyglądu niczego sobie, tylko nie miałem za bardzo styczności z takim designem.

No i w zasadzie zastanawiałem się nad ZALMAN ZM-K300M, ale wygląda na straszną krowę, z setką mało przydatnych hot-keys.

Proszę o sugestie panowie :)

 

Link to post
Share on other sites

Miałem kilka mechanicznych.

Pierwsza sprawa - cena to kosmos jak na moje potrzeby.

Druga, wysoki skok w praktycznie większości modeli.

Trzecia, nie lubię po prostu "feelu" mechanicznej. I ten stukot... Nie, to nie dla mnie. Wyżej budżetu i tak nie wyjdę.


A co powiecie na używanego SideWinder X4? W cenie do 100zł idzie wyhaczyć, a ma anti-ghosting, podobno średni skok, mechanizm nożycowy. Może dać mu szanse?

Link to post
Share on other sites

Logo można zakleić czarną taśmą :) Tylko straszna kobyła z niej, przynajmniej na zdjęciach.

btw. a jak ze skokiem? Czy mieści się w pojęciu średni skok?

Edytowane przez Arthass
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Logitech K120 całkiem fajna była, ale jak dla mnie ciut zbyt wysoki profil i zbyt twardy skok. Zależy od preferencji, ogólnie polecam.

Teraz mam Acera SK-9620 i wysokość skoku jest idealna, miękkość też blisko tego co lubię. Muszę jeszcze chwilę potestować, choć zastanawiam się czy nie kupić drugi raz starego A4techa.

Link to post
Share on other sites

A co powiecie na używanego SideWinder X4? W cenie do 100zł idzie wyhaczyć, a ma anti-ghosting, podobno średni skok, mechanizm nożycowy. Może dać mu szanse?

Miałem x6 (praktycznie to samo z tym, że ma odłączanego numpada i zmienną jasność podświetlania) przez ładne parę lat i jestem w stanie Ci ją polecić. Klawisze wytrzymały u mnie na pewno więcej niż 20mln kliknięć. Wiele razy na nią coś wylałem i też się dobrze trzymała potem.

Musisz tylko uważać, bo ma średni profil klawiszy. 

Link to post
Share on other sites

SideWinder x4 już powinna być w drodze, choć jak na razie jestem umiarkowanie zadowolony z tego Acera, którego kupiłem z wyprzedaży za 10zł + wysyłka.


Używam Microsoft SideWinder x4. Fajny skok, feeling, natomiast ta długaśna spacja rozwala system... w negatywnym słowa tego znaczeniu. Kiedy w zdaniu są polskie znaki, palec odruchowo leci w miejscu gdzie powinien być alt, który jest przesuniętu niemal pod shift. W konsekwencji walę po spacji. Dla "pro graczy", którzy nie potrafią pisać bezwzrokowo może i nie ma znaczenia, dla ludzi którzy piszą ponad 300zn./min. cholernie irytująca sprawa.

Edytowane przez Arthass
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...