Skocz do zawartości

Zasilacz stuka pod obciązeniem


Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem posiadaczem zasilacza CoolerMaster G650M (reszta komputera w sygnaturce). Grałem sobie właśnie w GTA IV z modem na ulepszoną szate graficzną (wyciska z komputera ostatnie poty). Wentylatory na maximum żeby było chłodno, słuchawki na uszach i nagle poczułem małe drgania na biurku. Myślałem że ktoś odpalił kino domowe i dlatego oduczuwam takie impulsy jednak odłożyłem słuchawki i mogłem usłyszeć że z zasilacza wydobywają się dziwne nieznane mi dźwięki. Właściwie trudno mi je opisać - nie były głośne, powodowały minimalne drgania. Przypominały dźwięk przeskoku iskry w zapalniczce odtwarzany z dużą częstotliwością. W zasilaczu iskier nie było (w pokoju mam absolutnie ciemno). Natychmiast wyłączyłem grę i zasilacz po chwili ucichł. Następnie znów uruchomiłem GTA IV, pograłem kilka minut i dźwięk już się nie pojawił...

 

 

 

Czy ktoś obeznany w temacie mógłby się wypowiedzieć w tej sprawie? Czy mam prawo się obawiać o stan zasilacza? Dodam tylko że ma około 1 roku.

 

Pozdrawiam  :)

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej te stuki, to próbkowanie przetwornicy, co oznacza, że jest przeciążona, lub ma problem z wydajnością prądową. Czy to jest bezpieczne? Według normy ATX, to zasilacz ma zabezpieczenia przed przeciążeniem, ale samoloty tez mają różne zabezpieczenia. Niedawno miałem do czynienia z zasilaczem, który prawie że eksplodował. Jednak bez szkody dla PC.Pozostaje w gestii Twojego sumienia, czy go dalej używać i na jakim obciążeniu.

Link to post
Share on other sites

to znaczy wiesz - mocy to on ma... na 12V ma 624W a mój config nie jest jakiś prądożerny. Chwile chodził nawet na 500W Silent Pro. Także moim zdaniem nie ma tu mowy o PRZECIĄŻENIU raczej o OBCIĄŻENIU 

Edytowane przez limera1n
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...