Skocz do zawartości

Stacjonarka w przedziale 3-4 k zł


Recommended Posts

Witam!

Po latach katowania mojego biednego lapka nadszedł czas na zmiany. Myślę nad kupnem stacjonarki w przedziale ok 3-4 tys zł. Komputerek stricte do gier - jakoś człek po robocie musi się zrelaksować ze 2 razy w tygodniu :)

Niestety czasy tak się zmieniły że obecnie mogę się uczciwie nazwać super laikiem w temacie więc liczę na Waszą pomoc + jakieś logiczne uzasadnienie wyborów (od razu bardzo za nie dziękuję :) )

 

Ale do rzeczy:

 

Komputer stacjonarny, cena jak wyżej (wiadomo że im mniej tym lepiej ale jeśli między tym 1000 zł ma być przepaść to może być bliżej 4 tys).

 

Zastosowanie do gier - chciałbym odświeżyć stare tytuły jak i pograć w coś nowego - z tym że czułbym spory niedosyt gdyby co druga gra musiała chodzić np na średnich detalach :)

 

Monitor będę kupował po zakupie PC więc aktualnie ani jego ani innych części blaszaka nie mam.

 

Głośność komputera/chłodzenia jest dla mnie bez znaczenia - małżonka ma kamienny sen :)

 

Na lapku miałem dysk wielkości 256 GB i mówiąc szczerze bez problemu wystarczało ale obstawiam że aktualnie potrzebne jest więcej miejsca na nowości

 

procek - tutaj będę potrzebował większego wyjaśnienia - myślę że coś z rodziny i5 lub i7 - logika podpowiada że i7 powinno być lepsze ale mogę się mylić - bardzo prosze o podpowiedz czemu X lub Y jest lepsze  - bardzo dziękuję :)

 

Grafika - chyba coś z GF - GTX 970 np ?

 

OC odpada z racji tego że w ząb się na nim nie znam a nie mam też za dużo czasu na ponowne wgłębianie się w tematykę.

 

No i chyba tyle - jeśli to możliwe prosiłbym o kilka zestawów np w kilku przedziałach cenowych z podpowiedzią co i jak :) Jeśli czegoś nie napisałem to przepraszam - dajcie znać to uzupełnie.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Andrzej

Link to post
Share on other sites

 

 

OC odpada z racji tego że w ząb się na nim nie znam a nie mam też za dużo czasu na ponowne wgłębianie się w tematykę.

Jesteś tego pewien?

Obecnie OC jest wręcz banalne a zauważalnie wpływa na wydajność.

 

 

 

procek - tutaj będę potrzebował większego wyjaśnienia - myślę że coś z rodziny i5 lub i7 - logika podpowiada że i7 powinno być lepsze ale mogę się mylić - bardzo prosze o podpowiedz czemu X lub Y jest lepsze - bardzo dziękuję :)

W grach różnica między i5 a i7 będzie praktycznie niezauważalna a na pewno nie warta tak dużej dopłaty.

Link to post
Share on other sites

Zaskoczyłeś mnie z tym OC kolego :) Opowiesz mi coś więcej jak to aktualnie wygląda ? Plusy, minusy - czy sprzęt musi być jakoś konkretnie zabezpieczony etc ? Był bym bardzo wdzięczny :)

 

Za moich czasów 90% OC kończyło się dużą ilością spalenizny :) lub resetami co 3 minuty z powodu przegrzania

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o OC procesora,musisz mieć model z odblokowanym mnożnikiem (dopłata względem normalnych wersji) z i5 będzie to 4690k,odpowiednią płytę główną najtańszą rozsądna będzie Z97-G43 (~400zł) oraz wydajne chłodzenie,tutaj ceny zaczynają się od 150zł-180zł.

Na chwile obecną OC procesora ogranicza się głównie do zwiększania mnożnika i dopasowywania napięcia przy stałym testowaniu i monitorowaniu temperatur.Jeśli będziesz odpowiednio "dozował" napięcie i monitorował temperatury ryzyko popsucia czegoś jest niewielkie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX 4GB DDR5 256bit (1342/7010) + Wiedźmin 3

Kingston 8GB 2400MHz CL11 HyperX Savage

Liteon iHAS124 SATA (black)

SilentiumPC Grandis XE1236

Zalman R1 USB3.0 (b/z

 

4137 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw pod OC CPU

 

Procesor z odblokowanym mnożnikiem oraz płytą na Z97 i coolerem pod OC. 8 GB DDR3 2400 MHz to komfort do każdej gry. GPU w postaci GTX 970 od EVGA. Karta nie ma przyjemnego dla ucha chłodzenia. Jak zapoznasz się ze sprzętem i nabierzesz w wprawy to możesz wgrać sobie nowy bios na kartę i zyskać przy tym chłodzenie półpasywne 

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/aktualizacja-evga-geforce-gtx-970-karta-chlodzenie-acx-20-poprawa.html

 

Modularny zasilacz z zapasem mocy oraz częściowo wyciszana obudowa od dość dobrej jakości wykonania z trzema wentylatorami 120 mm i regulatorem obrotów w zestawie. Obecnie dopłata do OC CPU to dość spory wydatek. 

 

W zestawie bez możliwości OC CPU, zmieniasz procesor oraz płytę główną i pamięci:

 

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

Możesz też całkowicie zrezygnować z dodatkowego chłodzenia na CPU (SPC Grandis). Tutaj wtedy zapłacisz za taki zestaw 3548 zł. 

 

http://pclab.pl/art58307.html

 

Tutaj za 550 zł spokojnie wsadzisz sobie monitor na start. Taki zestaw i tak będzie bardzo wydajny. Możliwości tutaj jest bardzo wiele. Jeżeli nie grasz aż tak dużo to może warto zastanowić się nad ciut słabszą GPU wraz z możliwością OC CPU oraz dyskiem SSD ? 

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Liteon iHAS124 SATA (black)

Zalman R1 USB3.0 (b/z)

Kingston 8GB 2400MHz CL11 HyperX Savage

Asus Radeon R9 290 DCII OC 4GB DDR5 512bit (1000/5040) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

SilentiumPC Grandis XE1236

Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

 

4067 zł + kody wyżej

 

10% mniej wydajna karta niż w przypadku GTX 970. Cena niższa aż o 300 zł. Za takie pieniądze wkładasz sobie SSD na system oraz soft. R9 290 + 4690K ma nie wystarczy dla kogoś kto chce zagrać ...

 

 

 

ze 2 razy w tygodniu

 

... no way ... :] 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bardzo Ci dziękuję - poczytam jeszcze trochę i prawdopodobnie zdecyduje się na jeden z polecanych przez Ciebie zestawów - napisałeś dokładnie to o czym mówiłem - kilka opcji w różnych przedziałach cenowych :)

 

Jeszcze raz wielkie dzięki

 

Jeśli trzeba to można temat zamknąc - ew dodatkowe pytanie przed zakupem puszcze Ci na PW

Link to post
Share on other sites

Hej!

 

Prawdopodobnie zdecyduje się na zestaw nr 1 z możliwością OC.

 

Prosiłbym jeszcze o podpowiedz co do monitora - coś do ok 700 - 800 zł żeby zmieścić się w 5tys za całość.

 

Wcześniej pracowałem/grałem na lapku 15.6 więc myślę że coś między 18-20 cali będzie w sam raz.

Jedyny problem to nie za dużo miejsca na biurku więc będę siedział stosunkowo blisko - nie wiem czy to ma znaczenie.

 

Z góry dziekuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...