Skocz do zawartości

Piszczące cewki EVGA GTX 970


Recommended Posts

Wczoraj dostałem kartę i się mocno zawiodłem, cewki piszczą masakrycznie. Nie pomaga włączenie v-sync, ograniczenie fps w evga precision i próbowanie wygrzewania furmarkiem. Czasami przez chwilę nie piszczą a za chwilę to samo. Pytanie: reklamować w morele czy korzystać ze zwrotu i brać strixa?

 

https://www.youtube.com/watch?edit=vd&v=bO_lSwhHPH0

Link to post
Share on other sites

zwracaj, większosć 970 ma ten problem dlatego zwróć i weź asusa, jak będzie tak samo to znowu zwracaj może nvidia wkońcu zainwestuje w lepsze cewki bo to są jaj jakieś w karcie za 1,5k piszczą cewki ram to 3,5+05 GB cache L2 nie zgadza się także ze specyfikacją a producent mówi że to itak najlepsza karta i co nam zrobicie 

Link to post
Share on other sites

@gogo3000

 

 

Nie nabijajcie postów, tylko dajcie konkretną odpowiedź, czy strix będzie zachowywał się podobnie. Bo zawsze łatwo powiedzieć że ten typ tak ma jeśli nie wy wydajecie pieniądze...

 

jedyna osoba ktora tu nabija posty jestes ty

 

---

 

Akurat w przypadku 970 niezależnie od modelu i producenta cewki mogą piszczeć lub nie, kwestia sztuki.

 

Jeżeli chcesz pewniaka że ci cewki piszczeć nie będą weź tą:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-minidp-box-426018336-3361-649303/

 

cewki są zalane czerwonym klejem i nic nie piszczy.

 

 

-----

 

\/ @gogo3000

 

 

 

Napisała osoba o 37 postach na koncie gratuluję :)
Ja nie muszę nabijać postów moje ego od tego nie rośnie...

 

 

chłopie czepiasz się ludzi że nabijają posty, a sam nie udzieliłeś odpowiedzi na pytanie o strixa. jesteś totalnym ignorantem.  I co ma do tego moja ilość postów?? :facepalm:

Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

@bychol: miałeś taką kartę że ją hejtujesz, bo wygląda że wiesz o niej wszystko :)

osobiście jej nie kupiłem i nie posiadam jej ale wiem że 1/3 sztuk z referencyjnym pcb ma problem z cewkami wiem to bo znajomym polecam tą kartę jak jeszcze szło ją wyrwać poniżej 1400pln, dla mnie to nie porozumienie oszczędzać na materiałach przy karcie tej klasy, niedługo się dowiemy że laminat karty po czasię zaczyna się rozwarstwiać, kondensatory zamiast wytrzymać 10k h  wytrzymują ledwo 5 i jak minie gwarancja karty zaczną padać :D to tylko takie moje wizje ale podejście producenta czyli nvidi nie podoba mi się sam chciałem na boże narodzenie wymienić moją kartę na 970 lecz się opanowałem, a najlepsze jest to że do tej pory tego nie poprawili choć wiedzą doskonale o sprawie.

Edytowane przez bychol
Link to post
Share on other sites

To prawda karty na referencyjnym projekcie pcb mają wady, ale czy karta autora ma referencyjne pcb? Bo jakoś dziwne ale wydaje mi się że nie :) Piękne teorie spiskowe snujesz. 10k godzin to nawet nie jest to czas trwania gwarancji :) A rozwarstwiającego się pcb nie widziałem w 30letnich telewizorach, ani innym sprzęcie w wieku do 20 lat. Nie wiem co bierzesz ale proszę ogranicz dawki bo pomysły po tym ciekawe się rodzą ;) A to że do tej pory niepoprawili jest chyba normalne, inżynierowie zajęci są ważniejszymi sprawami takimi jak przyszłe generacje GPU jakoś przecież muszą dogonić AMD %-) , kolejna sprawa że dużo 970 jest w magazynach i same z półek nie zejdą i na ewentualną nową rewizję trzebaby troszkę czekać.

 

 

 

cewki są zalane czerwonym klejem i nic nie piszczy.

Dobre to mi się podoba, powiedz mi która karta pokroju GTX970 ma cewki, które nie są zalane? A może czerwony kolor sprawia że karta jest szybsza i nie piszczy :o

Link to post
Share on other sites

Proszę o spokój dzieciaczki, bo będziemy karać.

 

Temat wyjaśniany wiele razy, cewki to loteria (w szczególności w 970). Kartę możesz wymienić na ten sam model lub na Asusa, jak wolisz. Możesz też napisać do EVGA i z ciekawości zobaczyć co Ci polecą.

 

EVGA o cewkach w 970:

 

We have been watching the early feedback on GTX 970 and inductor noise very closely, and have actively taken steps to improve this. We urge anyone who has this type of concern to contact our support so we can address it directly.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To prawda karty na referencyjnym projekcie pcb mają wady, ale czy karta autora ma referencyjne pcb? Bo jakoś dziwne ale wydaje mi się że nie :) Piękne teorie spiskowe snujesz. 10k godzin to nawet nie jest to czas trwania gwarancji :) A rozwarstwiającego się pcb nie widziałem w 30letnich telewizorach, ani innym sprzęcie w wieku do 20 lat. Nie wiem co bierzesz ale proszę ogranicz dawki bo pomysły po tym ciekawe się rodzą ;) A to że do tej pory niepoprawili jest chyba normalne, inżynierowie zajęci są ważniejszymi sprawami takimi jak przyszłe generacje GPU jakoś przecież muszą dogonić AMD %-) , kolejna sprawa że dużo 970 jest w magazynach i same z półek nie zejdą i na ewentualną nową rewizję trzebaby troszkę czekać.

 

 

 

Dobre to mi się podoba, powiedz mi która karta pokroju GTX970 ma cewki, które nie są zalane? A może czerwony kolor sprawia że karta jest szybsza i nie piszczy :o

 

Jakoś po filmiku ciężko poznać czy to referencyjne czy nie ale wygląda na referencyjny PCB, jeśli 10k h to nie czas trwania gwarancji to ja nie umiem liczyć ale przez 2 lata w warunkach gdy komp by chodził non stop nabijemy 17,5k godzin :D, a skoro inżynierowie są tak bardzo zajęci robieniem kolejnego niedorobionego produktu to sory bardzo, z tym rozwarstwianiem PCB to było pół żartem na to co robi NVIDIA z takim produktem jak 970 a to że nie widziałeś rozwarstwiającego się PCB to znaczy że żle szukałeś :D w sprzęcie 30 letnim tego nie znajdziesz kiedyś nie było czegoś takiego jak RoHs i rzeczy miały służyć całe życie a nie paść po gwarancji. co do tematu jak napisałem niech autor zwraca kartę i wymienia na inną bo jak jej nie zwróci zamknie sobie drogę do kupna innej konstrukcji np. Asusa strike którą autor wymienił, a nie wiem czy będą wtmieniać mu kartę ze względu na cewki albo w sklepie sprawdzą czy cewki nie piszczą 

Link to post
Share on other sites
dlatego zwróć i weź asusa

 

 

Każda 970 może piszczeć, niezależnie od producenta.

 

W moim przypadku 7950 WF3 zaczyna cichutko syczeć, jakby się w niej coś gotowało, po włączeniu Dying Lighta, później syczenie znika.

 

Jeżeli Ci to nie przeszkadza to nie zwracaj. Może się zdarzyć tak, że będziesz zwracał i zwracał aż w końcu się poddasz i zostaniesz przy piszczącym modelu, ale stracisz przy tym nerwy i czas ;)

Edytowane przez phillix
Link to post
Share on other sites

nie każda 970 piszczy 1/3 z nich nie piszczy a konstrukcja asusa jest całkowicie niereferencyjna 

 

http://www.ocaholic.ch/modules/xcgal/albums/userpics/ASUS-GTX970-Strix-OC-Edition/normal_ASUS-GTX970-Strix-OC-Edition_041.jpg

 

dlatego można śmiało stwierdzić że nie będą piszczeć w niej cewki, co do porównania z 7950 w każdej karcie tzn. wszystkie cewki piszczą jak i zasilacze, i to producent musi zadbać o to żeby nie było tego słychać,.

 

 

Jak dla mnie z tego co autor tematu pokazał na filmiku piszczenie jest nie do przyjęcia i wymieniał bym kartę na asusa strike 

Link to post
Share on other sites

Dobra, daje jej czas do końca tyg, jak nie to leci na zwrot. Jakby problemów karty było za mało to zasilacz nie wyrabia, musiałem dać power limit 80% żeby w ogóle menu AC:Unity się odpaliło, inaczej komp się resetował.

Edytowane przez imiemichal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...