Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam nie chcę zakładać nowego tematu dlatego dołączam się do tego. Również posiadam phenoma II x4 955. Dzisiaj założyłem nowe chłodzenie SilentiumPC Fortis. Niepokoję mnie trochę temperatury procesora. Testowałem go programem OCCT i po 15 min obciążeniu temperatura nie przekroczyła 65st. Procesor jest delikatnie przetaktowany na 3.4ghz. W idlle procesor ma ok. 44-46st. Czy taka temperatura jest normalna ???

Link to post
Share on other sites

Witam nie chcę zakładać nowego tematu dlatego dołączam się do tego. Również posiadam phenoma II x4 955. Dzisiaj założyłem nowe chłodzenie SilentiumPC Fortis. Niepokoję mnie trochę temperatury procesora. Testowałem go programem OCCT i po 15 min obciążeniu temperatura nie przekroczyła 65st. Procesor jest delikatnie przetaktowany na 3.4ghz. W idlle procesor ma ok. 44-46st. Czy taka temperatura jest normalna ???

nie są, ja miałem podobnie....

po pierwsze usuń nadmiar pasty,

po drugie dobrze dociśnij cooler i dociągnij zaczepy

po tych zabiegach powinno być wszystko wporządku;)

 

Ja ze swoim nawet na 1.55V nie mogę osiągnąć więcej niż 3.71GHz... zauważyłem że na zasiłce na linii +12V mam spadek do 11,58V ale nie wiem czy dobrze HW Monitor wskazuje... w biosie jest ok. U mnie po większym OC objawia się to nie resetem tylko komputer się wyłącza i żeby go włączyć muszę wyłączyć przełącznik na zasilaczu na 0 i potem na 1 i dopiero odpalę kompa :) Śmieszne ale zastanawiam się czy czasem zasilacz nie dostaje po du***. To niezłe masz temperatury... a jakiej pasty użyłeś ? Ja po katowaniu go na 3.71GHz 1.392V w OCCT czy Lynx po 1h miałem 52-53 stopnie a po 6h jak dałem na noc do robienia to było 57 stopni , użyłem pasty AC Silver 5 :D

u mnie już wszystko w porządku;) pastę mam tą samą co ty, a temp po całodniowym działaniu kompa i kilku godzinach grania nie przekraczają 48-49st;)

Link to post
Share on other sites

Spokojnie możesz do 1.5v ;)

 

Nie doradzaj źle :D 1.5V to juz konkretne katowanie procesora, mój wyciąga 1.47V na 4.0 Ghz , nie ma sensu tak katować procesora, pamiętając o tym ze QnQ musi być wyłączone po OC i procesor ciągnie cały czas maksymalnie dużo prądu i co za tym idzie cały czas utrzymuje wysoka temperaturę :P

Nie musi, poza tym wciąż jest K10Stat. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...