Skocz do zawartości

Recommended Posts

zdecydowanie cos jest nie tak :

-albo z programem lub czujnikami

-albo z chłodzeniem tak jak pisał moj poprzednik

 

powiem tylko tyle ze ja tez mam 955 na fabrycznym chłodzeniu i w niezbyt przewiewnej obudowie i dojscie do 60 stopni jest na nim trudne, dlatego twoje tempy są tymbardziej zadziwiające ze przecież twoje chlodzenie do boxowych nie nalezy :D

Link to post
Share on other sites

Error Detected On Core 3? wyłącz te programy i spróbuj ale raczej to nie to, po jakim czasie wywala ten błąd?

 

jakie napięcie może trzeba go trochę dovoltowac, sprawdź to moze pomoze, ten sam procesor mam i miałe taki sam przypadek ale powiem ci jak sprawdzisz z większym V by nie wprowadzać cie w błąd jak to cos innego :menda:

Link to post
Share on other sites

Error Detected On Core 3? wyłącz te programy i spróbuj ale raczej to nie to, po jakim czasie wywala ten błąd?

dokładnie takie coś, za pierwszym razie po 3min a za drugim po 20s

Jakie napięcie? :menda:

napięcie było w porządku, wydaje mi się, że to przez programy w tle;)

wyłączyłem programy w tle i przeszedł cały test, przy taktowaniu 3,6 ghz po 15 min temp nie przekroczyła 45 stopni:)

 

Kolejny problem:)

podkręciłem proca do 3,9 19,5 na mnożniku, puściłem occt i komp się zresetował po 2-3 min, temperatura nie przekroczyła 50 st,

następnie podniosłem napięcie z 1,4 do 1,425 i tez się zresetował przy occt...

może to być wina zasilacza? czy powinienem ustawić wyższe napięcie?

mam asus vento 750w

Link to post
Share on other sites

Spokojnie możesz do 1.5v :D

 

Nie doradzaj źle :D 1.5V to juz konkretne katowanie procesora, mój wyciąga 1.47V na 4.0 Ghz , nie ma sensu tak katować procesora, pamiętając o tym ze QnQ musi być wyłączone po OC i procesor ciągnie cały czas maksymalnie dużo prądu i co za tym idzie cały czas utrzymuje wysoka temperaturę :)

Link to post
Share on other sites

Ja ze swoim nawet na 1.55V nie mogę osiągnąć więcej niż 3.71GHz... zauważyłem że na zasiłce na linii +12V mam spadek do 11,58V ale nie wiem czy dobrze HW Monitor wskazuje... w biosie jest ok. U mnie po większym OC objawia się to nie resetem tylko komputer się wyłącza i żeby go włączyć muszę wyłączyć przełącznik na zasilaczu na 0 i potem na 1 i dopiero odpalę kompa :) Śmieszne ale zastanawiam się czy czasem zasilacz nie dostaje po du***. To niezłe masz temperatury... a jakiej pasty użyłeś ? Ja po katowaniu go na 3.71GHz 1.392V w OCCT czy Lynx po 1h miałem 52-53 stopnie a po 6h jak dałem na noc do robienia to było 57 stopni , użyłem pasty AC Silver 5 :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...