Skocz do zawartości

Po wyjęciu jednego dysku komputer nie chce się włączyć


Recommended Posts

Witam mam problem dotychczas posiadałem dysk Seagate Barracuda ST3250620AS, ale postanowiłem go zmienić na dysk z tej samej rodziny ale na ST1000DM003. Nie chciało mi się zgrywać danych, więc miałem dwa dyski i dwa systemy. Pewnego dnia wziąłem się za przeniesienie danych i sformatowanie starego dysku, nie wyciągałem go. Po ponownym uruchomieniu zauważyłem, że nadal uruchamia się jakby były dwa systemy mimo że jeden dysk jest pusty. Postanowiłem go dołączyć i wtedy podczas uruchomienie wyskoczyło takie coś:

http://i.imgur.com/lQMhN8L.jpgPróbowałem w BIOS'ie zmienić bootowanie ale jest ustawione tylko na ten nowy dysk i nie wiem co mam zrobić. Wkurza mnie ten stary dysk, hałasuje i włącza się bez przyczyny mimo że jest pusty.

 

Mam jeszcze jeden malutki problem, gdy komputer jest uśpiony to miga dioda power jak to wyłączyć? Moja płyta główna to ASRock H81 Pro BTC.

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam Przemek.

Link to post
Share on other sites

Jaki system, jeśli 7 to:

1. Włóż do napędu płytę i uruchom ponownie komputer.
2. Kiedy pojawi się napis "Press any key to boot from CD or DVD" wciśnij dowolny klawisz.
3. Kliknij: "Napraw komputer"
4. Pojawi się okienko w którym będzie można wybrać język. Kliknij Dalej
5. Teraz kreator spróbuje odnaleźć zainstalowany system. Upewnij się, że jest zaznaczona pierwsza opcja - "Użyj narzędzi odzyskiwania (...)" i kliknij dalej.
6. Jeżeli pojawi się okienko z zapytaniem czy chcesz przywrócić system kliknij "Anuluj"
7. Pojawi się kolejne okno. Wybierz ostatnią opcję "Wiersz poleceń"
8. W okienku które się pojawiło wpisz:

bootrec /fixmbr - jeżeli chcesz zapisać główny sektor rozruchowy zgodny z Windows 7. I/lub:
bootrec /fixboot - aby naprawić uszkodzony sektor.
 1. uruchom komputer.
2. Po wyświetleniu monitu naciśnij dowolny klawisz.
3.Wybierz język, czas, walutę, klawiaturę lub metodę wprowadzania, a następnie kliknij przycisk Dalej.
4.Kliknij opcję Napraw komputer.
5.Kliknij nazwę systemu operacyjnego, który chcesz naprawić, a następnie kliknij przycisk Dalej.
6.W oknie dialogowym Opcje odzyskiwania systemu kliknij polecenie Wiersz polecenia.
7.Wpisz Bootrec.exe, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

Opcje narzędzia Bootrec.exe
Ta procedura gwarantuje pełną odbudowę magazynu BCD. W celu jej wykonania wpisz następujące polecenia w wierszu polecenia:

bcdedit /export C:\BCD_Backup
c:
cd boot
attrib bcd -s -h -r
ren c:\boot\bcd bcd.old
bootrec /RebuildBcd

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Jaki system, jeśli 7 to:

1. Włóż do napędu płytę i uruchom ponownie komputer.

2. Kiedy pojawi się napis "Press any key to boot from CD or DVD" wciśnij dowolny klawisz.

3. Kliknij: "Napraw komputer"

4. Pojawi się okienko w którym będzie można wybrać język. Kliknij Dalej

5. Teraz kreator spróbuje odnaleźć zainstalowany system. Upewnij się, że jest zaznaczona pierwsza opcja - "Użyj narzędzi odzyskiwania (...)" i kliknij dalej.

6. Jeżeli pojawi się okienko z zapytaniem czy chcesz przywrócić system kliknij "Anuluj"

7. Pojawi się kolejne okno. Wybierz ostatnią opcję "Wiersz poleceń"

8. W okienku które się pojawiło wpisz:

bootrec /fixmbr - jeżeli chcesz zapisać główny sektor rozruchowy zgodny z Windows 7. I/lub:

bootrec /fixboot - aby naprawić uszkodzony sektor.

To mam zrobić jeśli mam 7? i w tym 8 co mam wybrać bo nie za bardzo ogarniam?

Link to post
Share on other sites

W 8 masz możliwość naprawy bez usuwania swoich plików...                                                                                                         No to się kopnąłem,nie zrozumiałem,moja wina.Przepraszam..

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...